V neděli přivítal Rapid v dohrávce 13. Kola 2. Ligy západ mladoboleslavské Malibu a pro oba celky se jednalo vzhledem k vývoji v tabulce o důležité utkání.

Úvod prvního novoročního utkání „A“ týmu Rapidu byl vyrovnaný a na hráčích Rapidu byla znát vánoční pauza. Během úvodních minut si oba týmy připsaly několik střeleckých pokusů, ale bez výrazného ohrožení jedné z branek. Kolem 10. minuty si Rapid připsal již vážnější šance, nejdříve neuspěl Sorocaba, po něm ani Martin Dlouhý.

Do třetice všeho dobrého se však podařilo, to co v předcházejících případech ne. Akci Tomáše Jelínka a Tomáše Vobořila zakončil první jmenovaný do prázdné branky a Rapid vedl 1:0.

Tomáš Vobořil, Tomáš Jelínek – 1:0.

Hostující Malibu po inkasované brance zvýšilo aktivitu a napadání a efekt na sebe nenechal dlouho čekat. V rozmezí tří minut si Malibu připsalo tři nebezpečné zakončení, ale ani jednou neuspělo. V 15. minutě však dokázalo dvěmi slepenými brankami otočit vývoj utkání a Rapid prohrával 1:2. V 16. minutě mohlo Malibu vést již o dvě branky, ale Rapid zachránilo břevno, zároveň v této době měl domácí tým na kontě již pět akumulovaných faulů.

V 18. minutě bylo vyrovnáno! Tomáš Jelínek našel přesnou přihrávkou hrajícího trenéra a českou futsalovou ikonu Martina Dlouhého a stav byl 2:2. Rapidu však nevydrželo vedení ani minutuMartin Macháček se dopustil šestého akumulovaného faulu a následný desetimetrový kop proměnil hostující Machů a bylo to 2:3.

V závěru prvního poločasu se fanoušci určitě nenudili. Rapid totiž dokázal na nepříznivý vývoj zareagovat dvěmi rychlými brankami, kdy se z volného kopu prosadil Sorocaba a pár chvil po něm byl úspěšný Martin Macháček. Rapid tak šel do kabin s poločasovým vedením 4:3.

Gólová radost Sorocaby.

Vstup do druhého poločasu vyšel Rapidu skvěle. Ve 22. minutě se ujal volného kopu Matěj Klier a střelou mezi nohami hostujícího brankáře zvýšil na 5:3 pro Rapid. Ve 24. minutě mohl navýšit vedení Rapidu Sorocaba, ale jeho dělovka orazítkovala pouze tyč. Ve 28. minutě se stejná situace opakovala i na druhé straně a Rapid tak stále vedl o dvě branky.

Petr Výborný

Ve 29. minutě se fanoušci už dočkali další branky. Radek Hrdý pronikl po pravé straně a předložil míč Lukášovi Krokovi, který se nemýlil – 6:3. V závěru utkání si Rapid již hlídal své vedení, které dokázal navýšit ve 38. minutě Lukáš Krok po přihrávce Tomáše Jelínka 7:3. Poslední slovo si vzala Mladá Boleslav, která dokázala zásluhou parádního gólu Michala Šimáčka snížit na rozdíl tří branek minutu před koncem utkání.

Rapid tak i přes komplikace v prvním poločasu zvládl úlohu favorita a porazil Mladou Boleslav 7:4. Díky této výhře si Rapid upevnil první místo v tabulce s náskokem tří bodů na druhé Kladno.

Pozápasové ohlasy trenérů:

Martin Dlouhý (FC Rapid Ústí nad Labem):
 „Nepamatuji, kdy naposledy jsme byli v kompletní sestavě ve třech zápasech v řadě. Velkou výhodou je, že můžu sáhnout pro jakékoliv hráče a v momentech, kdy se daří, je vidět na všech, že chtějí hrát. Utkání proti Mladé Boleslavi bylo po delší odmlce a nebylo příliš času potrénovat. Zápasy s Malibu bývají vyrovnané, přestože jsme zvítězili o tři branky. Jsem rád, že se nám podařilo získat tři body z dohrávky 13. kola. Čekají nás nyní těžké duely, přičemž se potřebujeme dostat do zápasového tempa. Pokud bude Mladá Boleslav nastupovat v této sestavě, nebude mít problém dostat se do vyšších pater v soutěžní tabulce.“

Jaroslav Bílek (FC Malibu Mladá Boleslav): „Za poslední dobu se jednalo o nejlepší zápas, co jsme v Ústí nad Labem odehráli. Na šance bylo dle mého názoru utkání vyrovnané, avšak zápas rozhodla lepší kvalita domácích v zakončení i celkově v kádru. S naším výkonem jsem spokojený, odjíždíme ze zápasu s favoritem se vztyčenou hlavou.“  

FC Rapid Ústí nad Labem – Malibu Mladá Boleslav 7:4 (4:3)

Sestava Rapidu: Votava – Jelínek, Klier, Vobořil, Dlouhý – Macháček, Výborný, Krok, Sorocaba – Hrdý, Sloup, Gajdoš

Připraven: Džudža

Branky Rapidu: Krok 2, Jelínek, Dlouhý, Sorocaba, Macháček, Klier

ŽK Rapidu: Macháček, Výborný, Klier, Jelínek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *