V neděli se bude dohrávat 19. kolo 1. Futsal ligy několika zápasy, jedním z nich je také krajské derby, v němž Rapid přivítá v lovosickém „azylu“ haly Chemik jednoho z každoročních aspirantů na titul – Svarog FC Teplice.

Ani letos se nic nezměnilo na tom, že teplický Svarog bude atakovat nejvyšší příčky tabulky. Karty jsou tak před utkáním rozdány jasně. Svarog, který v minulém kole deklasoval Mělník 13:1 a který je posilněn o trio nových zahraničních hráčů, mezi nimiž se vyjímá jméno Rodriguinha, hráče nejvyšších evropských parametrů, je jasným favoritem utkání. Svarog je momentálně na 3. místě tabulky a toto umístění by chtěli v závěru základní části svěřenci portugalského trenéra Guimarese ještě vylepšit.

To Rapid má naprosto opačné myšlenky než jeho nedělní soupeř. V posledním utkání Rapid prohrál na palubovce České Lípy, čímž si velmi zkomplikoval boj o záchranu v nejvyšší soutěži. Rapid se i díky další výhře České Lípy propadl na první nesestupové místo a chová tříbodový náskok na Žabinské Vlky Brno. Vzhledem k losu jednotlivých týmů na konci soutěže čeká na Rapid ještě krušný závěr sezóny, doufejme se šťastným koncem.

Otázkou také zůstává, v jakém složení Rapid proti Svarogu nastoupí. Mimo hru zůstává nadále zraněné duo Tomáš Votava, Petr Tichý. Z reprezentačního srazu si přivezl zranění Jiří Zápotocký, otazník se vznáší také nad startem jeho bratra Jaroslava. Kromě toho kvůli zranění nenastoupí také Martin Gajdoš, Matěj Klier a disciplinárně potrestaný Martin Macháček (4. ŽK). Je velmi pravděpodobné, že svou šanci dostane opět dravé mládí v podobě hráčů z úspěšné kategorie U17, která nedávno vyhrála titul Mistra ČR.

I přesto bude chtít Rapid favorizovaného soupeře potrápit a navázat na výkon z prvního poločasu prvního vzájemného utkání v této sezóně, ve kterém Svarog na vlastní palubovce zvítězil 8:2, ale první poločas nabídl vyrovnanou podívanou, v níž vyhráli Teplice 2:1.

Zápas se odehraje v neděli 20.2.2022 v hale Chemik v Lovosicích od 19:00 a bude ho řídit dvojice rozhodčích Řeháček – Laštovička, kterým bude asistovat třetí rozhodčí Milner. Utkání bylo zároveň vyhlášeno STK jako rizikové, tudíž budou platit zpřísněná bezpečnostní opatření, viz nížeJednotné vstupní na utkání je 50 Kč. Stav utkání můžete sledovat na dálku prostřednictvím  textového přenosu na webu Onlajny.

BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ PRO VSTUP NA UTKÁNÍ:

PŘEDZÁPASOVÉ OHLASY:

Matěj Čapek (předseda FC Rapid Ústí n. L) : „Svarog půjde do zápasu jako jasný favorit, jeho letošní kádr i výkony budí respekt a za mě je to spolu s Chrudimí největší favorit na zisk letošního titulu. Bohužel nás trápí marodka a je otázkou, v jaké sestavě nastoupíme. Přesto necháme v derby maximum a budeme se snažit Teplicím roli favorita znepříjemnit. Přeju si, aby zápas proběhl bez jakýchkoliv negativních výstřelků a aby si toto derby zasloužilo být v budoucnu nasazeno jako televizní utkání.“

Tomáš Künzl (asistent trenéra Svarog FC Teplice) : „S Rapidem očekáváme, že hlavně na začátku utkání nás budou chtít překvapit. Mají zajímavé individuální hráče a určitě nechceme nic podcenit. Každopádně se na utkání těšíme a věříme, že se žádné překvapení neodehraje, a že se nám podaří udělat další krok ke druhému místu v základní části.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *