2. Liga je po týdnu zpět a tentokrát má na pořadu 5. kolo. V něm čeká na hráče Rapidu s největší pravděpodobností dosud nejtěžší utkání této sezóny. Soupeřem mu totiž bude domácí SK Dynamo PCO České Budějovice, jenž je oprávněně řazeno k největším favoritům soutěže, přesto že se jedná o jejího nováčka. Slovo nováček však patří do velkých uvozovek, vzhledem k bohatým zkušenostem jednotlivých hráčů Českých Budějovic.

Rapid dokázal v minulém utkání navázat na své tři předchozí výhry a porazil liberecký Pampuch na jeho palubovce 6:1. Rapid je tak stále jediným mužstvem v soutěži, které neztratilo ještě ani bod a tuto sérii bude chtít Rapid prodloužit také na českobudějovické palubovce.

Soupeř z Českých Budějovic je však velice zkušeným celkem i na futsalové scéně. Dlouhá léta patřili budějovičtí ještě jako PCO Rudolfov k nejlepším sálovkářským týmům v Evropě, což potvrdili také druhým místem na evropském poháru UEFS v minulé sezóně. Respekt budí především kádr jihočechů, kde fanoušci najdou řadu známých jmen ze zelených pažitů. Tím nejznámějším z nich je Roman Lengyel, stříbrný medailista z ME do 21 let, hráč, jenž má na svém kontě přes sto ligových startů, které si připsal například i v pražské Spartě a také dlouho působil v ruské nejvyšší soutěži. Dalším známým jménem je Petr Benát, hráč s ligovými zkušenostmi, který kopal ligu také v nedalekých Teplic. Ligovými starty se mohou pochlubit také Jiří Hrbáč či Martin Jasanský. Zajímavou kariéru má za sebou Luboš Pecka, hráč jenž svá nejlepší fotbalová léta zažil v Mladé Boleslavi, kde se dokonce stal králem ligových střelců, což mu vyneslo angažmá v druholigovém německém klubu z Cách. Velkou oboru týmu je také David Radouch, který sice nemá na kontě ligové starty z fotbalu, přesto předvádí na palubovkách skvělé výkony, což potvrdil šesti vstřelenými brankami v minulém kole v Chomutově. Rapid čeká vzhledem ke kvalitě soupeře velice těžký zápas, pokud chceme však bojovat o nejvyšší příčky, musíme porážet i takové soupeře. Budějovické výsledky ve 2. Lize mají vzestupnou tendenci. V prvním kolo podlehl na půdě Pampuchu Liberec 4:5 přesto, že o poločase ještě vedl 4:2. Ve 2. kole českobudějovičtí uhráli cennou remízu 5:5 na půdě Kladna, aby zbylá utkání proti Mělníku „B“ (5:3) a Chomutovu (13:2) zvládl a zvítězil. Budějovickým nyní patří 5. místo tabulky se sedmi body.

V jakém složení Rapid do Budějovic pojede? Zdravotní problémy nepustí do hry stále Adama Virta, Filipa Chrudimského a Víta Sedláčka. Pracovní povinnosti zase Jiřího Barana. Chybět bude i čerstvá posila Dalibor Slepčík, jenž je na reprezentační akci s reprezentací do 19 let. Do utkání samozřejmě nemůže zasáhnout ani Tomáš Votava, který v minulém utkání obdržel červenou kartu.

Výkop tohoto duelu je v neděli 28.10. v 19:00 ve sportovní hale Lokomotiva v Českých Budějovicích. Zápas budou řídit rozhodčí nejznámější český rozhodčí Ondřej Černý Luboš ZabilkaDelegátem utkání bude Vladislav Tanáč. Utkání můžete sledovat na dálku díky textovému onlajnu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *