Druhá liga se blíží ke své polovině a na Rapid čekají velké zápasy. Tím prvním z nich je nedělní utkání na Slunetě proti FK GMM Jablonec nad Nisou, třetímu týmu druholigové tabulky.

Šlágr kola. Jinak se nedá nazvat nedělní střetnutí Rapidu s Jabloncem. Rapid od začátku sezóny neztratil ani bod a je na prvním místě tabulky. O moc hůře si však nevedou ani futsalisté Kladna, kteří neztratili doposud také ani bod a futsalisté Jablonce, kteří podlehli v prvním kole právě Kladnu a od té doby se vezou na vítězné vlně, která jim po sobotní výhře Kladna v Chomutově zajišťuje průběžné třetí místo.

První třetina soutěže tak zatím potvrzuje předsezónní prognózy, jež pasovaly trojlístek Rapid, Kladno, Jablonec na nejvyšší pozice. O tom, jak se situace na předních příčkách druholigové tabulky bude vyvíjet nadále, může hodně napovědět právě nedělní zápas. Jakákoliv bodová ztráta se pro obě mužstva může ukázat na konci sezóny jako klíčová a tak se dá očekávat velká bitva. Vzájemná bilance jasně hovoří pro futsalisty Jablonce, kteří dokázali zvítězit ve všech čtyřech vzájemných zápasech. Rapid má tak svému soupeři co vracet, obzvlášť po loňském vzájemném utkání, v němž Rapid v lovosickém „azylu“ podlehl Jablonci 3:5 v přímém souboji o konečné třetí místo v tabulce.

Dá se očekávat, že Jablonec přijede v kompletní sestavě v čele se stabilními tahouny z rodinného „klanu“ Mečířů. Jablonec se střelecky spoléhá především na Petra Mečíře, který pravidelně obsazuje první místa ve střeleckých tabulkách. Jinak tomu není ani v letošní sezóně, kdy je s 11 přesnými zásahy druhým nejlepším střelcem celé soutěže. O moc hůře si však s 11 zásahy nevede ani Jan Mečíř. Solidní střeleckou formu má také Tomáš Beníšek se 6 vstřelenými brankami.

Když je řeč o nejlepších střelcích, tak ten průběžně nejlepší bohužel v neděli nenastoupí. Rapid do utkání vstoupí bez patnáctibrankového Radka Hrdého, jehož potrestala Disciplinární komise stopkou na jedno utkání po čtvrté žluté kartě v sezóně. Tu obdržel v úterní dohrávce proti Pampuchu Liberec. V té Rapid přišel také o Václava Sloupa, jenž si pochroumal rameno a minimálně pro nedělní utkání nebude trenérovi Martinu Dlouhému k dispozici. Právě Martina Dlouhého trápí delší dobu také zraněné rameno a do nedělního utkání ho také nepustí. Rapid však může hlásit také návraty do sestavy. Po zranění kotníku se vrací Tomáš Jelínek a k utkání je nominován také Lukáš Krok a Vít Sedláček.

Papírové předpoklady hovoří o dramatické a vyrovnané bitvě. Podaří se Rapidu zlomit nepříznivou bilanci proti Jablonci a udržet si vítěznou sérii? To uvidíte v neděli na Slunetě od 20:00. Vstup na utkání je 20 Kčděti do 10 letženy a ZTP mají vstup zdarma.

Přijď podpořit Rapid i Ty!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *