V UTKÁNÍ 17. KOLA 1. FUTSAL LIGY ČEKALO NA RAPID KRAJSKÉ DERBY A S NÍM PRESTIŽNÍ STŘETNUTÍ PROTI SVAROG FC TEPLICE, DO NĚHOŽ NASTUPOVALY DOMÁCÍ TEPLICE JAKO JASNÝ FAVORIT.

I přes to, že byl Svarog, jakožto jeden z aspirantů na titul v nejvyšší soutěži, jasným favoritem zápasu, chtěl Rapid se svým soupeřem co nejdéle držet krok. To se ovšem dařilo pouze do 4. minuty, kdy se Svarog prosadil poprvé poté, co si futsalisté Rapidu nepohlídali náběh Taverny a dorážejícího Ceasara1:0 pro Svarog. Za další minutu to bylo už 2:0 pro Svarog, kdy využil nepřesnost v rozehrávce Rapidu.

Rapidu se v prvním poločase nedařila kombinace i díky dobrému presinku domácích futsalistů a směrem dozadu to nebylo o moc lepší. Což ukázala 11. minuta, kdy si Guti navedl míč od své poloviny až k zakončení kolem vybíhajícího Votavy3:0. Rapid se v dalších minutách druhého poločasu snažil o power – play s brankářem Votavou, ale ani tento tah nezměnil obraz hry a tak si Svarog do konce prvního poločasu připsal další tři branky a zvítězil v něm 6:0.

Zakončující Taverna proti Tomášovi Votavovi

To, že Rapid má lepší druhé poločasy se už ví a tak to chtěl Rapid potvrdit i tentokrát, k čemuž měl dopomoct do power – play připravený Tomáš Jelínek, který se pravidelně měnil s brankářem Martinem Džudžou, který ve druhém poločasu vystřídal brankáře Tomáše Votavu.

Martin Džudža v brance Rapidu

Zmíněná power-play ovšem v prvních minutách efekt nepřinesla, naopak ve 25. minutě nepřesně rozehrál Tomáš Jelínek a Deco míč dopravil do odkryté branky – 7:0 pro Svarog. Rapid dokázal ve stejné minutě ovšem poprvé skórovat, když na konci rychlého brejku byl zakončující Martin Macháček7:1. Vzápětí mohl o další branku snížit Petr Výborný, ale brankář Hůla byl na svém místě i proti následné dorážce kapitána Dominika Ostráka.

Ve 31. minutě se uvolnil v brankovišti Petr Výborný, který byl zfaulovaný domácím Tavernou. Nabídnutou penaltou nepohrdl zfaulovaný Petr Výborný a snížil na rozdíl pěti branek – 7:2 pro Svarog. V té době už se na hřišti objevovala trojice juniorů Daniel Hajaš a bratři Zápotočtí a v průběhu utkání zanechali všichni velice dobrý dojem. Jiří Zápotocký navíc ve 32. minutě vybojoval šestý akumulovaný faul a tím pádem desetimetrový kop pro Rapid. Míč si postavil Tomáš Jelínek a reprezentačnímu brankáři Hůlovi nedal šanci7:3.

Faulovaný Jiří Zápotocký

Ve 33. minutě to mohlo být už pouze o tři branky, když Dominik Ostrák našel Jaroslava Zápotockého, ale jeho pěknou střelu vyrazil brankář Hůla mimo tři tyče. Rapid se však čtvrté branky jen přece dočkal, když po dalším faulu na Jiřího Zápotockého dostal Tomáš Jelínek další možnost zahrávat desetimetrový kop a i tentokrát uspěl7:4. Gólovou tečku za utkáním udělal domácí Svarog, který po faulu Rapidu dostal také šanci zahrát desetimetrový kop – ten proměnil domácí Ceasar a dal tak výsledku konečnou podobu 8:4 pro Svarog.

POZÁPASOVÉ OHLASY:

Michal Hůla, brankář Svarog FC: „Dnešní derby s Rapidem jsme zvládli hlavně díky skvělé první půli. Ve druhém poločase jsme bohužel opět polevili a dostali zbytečné góly. Do dalších zápasů se tomu musíme vyvarovat, jelikož v zápasech s konkurenty ve hře o nejvyšší příčky by nás to mohlo mrzet.“

Matěj Čapek, předseda FC Rapid Ústí nad Labem: „Teplice potvrdily v derby roli favorita a připsaly si zaslouženou výhru, ke které jim gratuluji. Z naší strany se nejednalo o dobrý výkon, i když se nám podařilo ve druhém poločasu výsledek zkorigovat. Z naší strany chybělo větší nasazení a koncentrace. Pochvalu si za svůj výkon zaslouží čtveřice juniorů, která se dostala v průběhu utkání na hřiště.“

Svarog FC Teplice – FC Rapid Ústí nad Labem 8:4 (6:0)

Svarog FC Teplice:  Hůla – Marek, Soukup, Žolcer, Alemao, Tato, Guti, Baran, Claudio („K“), Deco, Adriano, Šebek, Rodrigo, Cesar  Trenér: Eloy Alonso

FC Rapid Ústí nad Labem:  Votava (Džudža) – Ostrák („K“), Rozboud, Zajíček, Koc, Jelínek, Gajdoš, Macháček, Výborný, Tichý, Zápotocky Jar., Zápotocký Jiř., Hajaš  Trenér: Martin Dlouhý.

Branky:  4. Cesar (Rodrigo), 5. Deco (Rodrigo), 11. Guti, 16. Adriano, 17. Rodrigo (Deco), 19. Guti (Deco), 25. Deco, 38. Cesar (10 m kop) – 25. Macháček (Výborný), 31. Výborný (pen.), 32. Jelínek (10 m kop), 36. Jelínek (10 m kop)

Karty:   38. Adriano – 25. Jelínek, 33. Gajdoš

Rozhodčí: Chládek – Vlašič

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *