Druhý turnaj 1. Juniorské ligy futsalu čekal v neděli na juniory Rapidu. Ti chtěli navázat na první turnaj v Kadani, na němž dokázala kategorie U17 vyhrát obě utkání a porazit obě pražská S. Nyní čekala na Rapid opět těžká zkouška, tentokrát v podobě zápasů proti vrstevníkům ligových celků Českých Budějovic a Interobalu Plzeň.

Jak bývá v rámci Juniorské ligy pravidlem, jako první nastoupila do boje kategorie U17. Ta se střetla s vrstevníky ligových Českých Budějovic, jejichž juniorský tým je složen z hráčů fotbalového Dynama, kteří nastupují v nejvyšších fotbalových mládežnických soutěžích. Bylo tak jasné, že na Rapid čeká technicky a fyzicky vyspělý soupeř, což potvrdil plný bodový zisk Českých Budějovic z prvního „turnaje“ a také průběh samotného utkání. V něm byli České Budějovice více na míči, ale junioři Rapidu skvěle bránili a když už se soupeř dostal do šance, tak ztroskotal na Martinovi Džudžovi v brance Rapidu. I Rapid si v průběhu utkání vytvořil několik zajímavých příležitostí, ale i ty zůstaly neproměněny. To nejzajímavější tak přišlo v úplném závěru utkání! Když už se zápas chýlil k bezbrankové remíze, našel Martin Džudža dlouhým výhozem Martina Dvořáka, jenž posunul hlavou míč na Marka Tamáše, který s velkým štěstím dopravil míč do branky soupeře! Junioři tak zažili podobný scénář jako minulý týden se Slavií Praha, kde také Marek Tamáš trefil výhru Rapidu v poslední vteřině! To, co někdo zažije na vlastní kůži jednou za život, se poštěstilo juniorům druhý týden po sobě.

FC Rapid Ústí nad Labem U17 – SK Dynamo České Budějovice U17 1:0 (0:0)

Sestava Rapidu: Džudža – Hajaš (C), Dvořák, Koňa, Tamáš – Jar. Zápotocký, Jiří Zápotocký, Gajdoš, Maxa

Branka Rapidu: Tamáš

ŽK Rapidu: Dvořák

Branka v poslední vteřině utkání proti Českým Budějovicím.

Stejný soupeř čekal také na „devatenáctku“ Rapidu. Ta byla složena stejně jako před týdnem z drtivé většiny hráči „sedmnáctky“, přesto dokázala se svým soupeřem držet po celý zápas krok. Budějovice se dokázali střelecky prosadit v závěru prvního poločasu a na tuto branku dokázali navázat další brankou v úvodu poločasu druhého. Hráči Rapidu však nesložili zbraně a dokázali během power-play snížit, na víc než jednogólovou prohru to však nestačilo.

FC Rapid Ústí nad Labem U19 – SK Dynamo České Budějovice U19 1:2 (0:1)

Sestava Rapidu: Smolař (C) – Dvořák, Koňa, Peter, Kugler – Baláž, Zápotocký Jar., Gajdoš

Branka Rapidu: Peter

ŽK Rapidu: Dvořák

Druhý a zároveň nesmírně důležitý duel byl před kategorií U17. Ta se utkala proti U17 ligového Interobalu Plzeň. „Sedmnáctka“ Plzně byla bez zisku bodu na posledním místě tabulky a Rapid šel tak poprvé do utkání jako papírový favorit. Úvod utkání, v němž Plzeň hýřila aktivitou však naznačoval, že na Rapid čeká velice obtížné utkání. V průběhu prvního poločasu byla Plzeň lepší a několikrát nebyla daleko od vedoucí branky. Zlepšený výkon juniorů Rapidu v druhém poločasu nakonec vyústil ve vedoucí branku Dominika Maxi, na nějž dokázal v závěru utkání navázat již svou pátou brankou v rámci letošního ročníku Juniorské ligy Marek Tamáš. U17 si tak díky této výhře udržela stoprocentní bilanci, díky níž je na průběžném druhém místě tabulky.

SK Interobal Plzeň U17 – FC Rapid Ústí nad Labem U17 0:2 (0:0)

Sestava Rapidu: Džudža – Hajaš (C), Dvořák, Koňa, Tamáš – Jar. Zápotocký, Jiří Zápotocký, Gajdoš, Maxa

Branky Rapidu: Maxa, Tamáš

Poslední utkání celého dne čekalo na hráče „devatenáctky“, která se utkala také s Plzní. Paradoxně i přes nejhorší výsledek v rámci celého dne podali hráči Rapidu nejlepší výkon. Svému staršímu soupeři byli více než vyrovnaným soupeřem, junioři Rapidu hráli aktivně s jistotou na míči a vytvořili si také celou řadu příležitostí, které však nedokázali využít. Plzeň naopak potvrdila svou vyspělost a zkušenost některých hráčů, kteří jsou v kádru ligového „áčka“ nebo reprezentace do 21 let.

SK Interobal Plzeň U19 – FC Rapid Ústí nad Labem U19 4:0 (2:0)

Sestava Rapidu: Smolař (C) – Hajaš, Koňa, Peter, Kugler – Baláž, Tamáš, Zápotocký Jiří

ŽK Rapidu: TamášNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *