V 7. kole druhé ligy hostil Rapid plzeňské Jerigo a potvrdilo se, že do Ústí přijel doposud nejsilnější soupeř, byť ne v kompletní sestavě.

Úvod utkání vyšel lépe Rapidu, který se ujal už ve 2. minutě vedení 1:0, když se prosadil Sorocaba. Jerigo ovšem nezůstalo pozadu a ve 4. minutě srovnalo zásluhou Václav Koce1:1. Rapid si vypracoval v dalších minutách několik střeleckých pokusů, ale žádný se neujal. To Jerigo bylo o poznání efektivnější a v 9. minutě se dostalo do vedení, když se prosadil Palko 1:2 z pohledu Rapidu. A ve 13. minutě bylo ještě hůře, další obranná chyba Rapidu a Jerigo vedlo 3:1. V následujících minutách převzal Rapid iniciativu a snažil se alespoň o snížení. Vytoužené branky se Rapid dočkal 10 vteřin před koncem 1. poločasu, kdy se po pokutovém kopu, po ruce jednoho z bránících hráčů Jeriga, prosadil Radek Hrdý. 1. poločas tak skončil prohrou Rapidu 2:3.

Do druhé poločasu vstoupil Rapid o mnoho lépe a svého soupeře sevřel od úvodu na jeho polovině. Vyrovnávací branka na sebe nenechala dlouho čekat, ve 22. minutě srovnal na 3:3 parádní trefou Sorocaba. Rapid pokračoval v tlaku, který přinesl své ovoce ve 29. minutě, kdy byl úspěšným střelcem Matěj Klier4:3. Ve 31. minutě přišel jeden z klíčových momentů utkání. Hostující Jan Šebek nakopl po odehrání míče ležícího Tomáše Vobořila a vysloužil si tak červenou kartu. Rapid přesilovku 4 na 3 ovšem nedokázal proměnit a utkání tak bylo stále otevřené. A ve 33. minutě mohlo být vyrovnáno, na brankové čáře však po zákroku Tomáše Votavy zachraňoval Radek Hrdý.

Ve 34. minutě se probíjel do zajímavé příležitosti Tomáš Vobořil a byl faulován hostujícím Janem Rousem, který za svůj faul obdržel druhou žlutou kartu v utkání a stejně jako jeho spoluhráč Jan Šebek musel v utkání skončit předčasně. Následovala další přesilovka, s níž si Rapid poradil lépe než s tou předchozí. Ve 35. minutě totiž zvýšil na 5:3 Radek Hrdý. Ve 36. minutě přišel další nedovolený zákrok Jeriga a jelikož se jednalo o šestý akumulovaný faul, dostal Rapid možnost zahrávat 10m kop. Toho se ujal Tomáš Vobořil a trefou na 6:3 definitivně rozhodl o vítězi utkání. V závěru utkání zlikvidoval brankář Rapidu Tomáš Votava šanci na snížení a skóre se tak už do konce utkání neměnilo.

Rapid tak zvládl další důležité utkání a díky zlepšenému výkonu ve 2. poločasu dokázal otočit nepříznivý vývoj utkání. Již v úterý čeká na hráče Rapidu dohrávka 3. kola proti Pampuchu Liberec, která se odehraje nezvykle v Krásném Březně od 20:00.

FC Rapid Ústí nad Labem – FC Jerigo 1994 Plzeň 6:3 (2:3)

Sestava Rapidu: Votava – Klier, Vobořil, Gajdoš, Sorocaba – Hrdý, Sloup, Čapek, Výborný

Branky Rapidu: Sorocaba 2, Hrdý 2, Klier, Vobořil

ŽK Rapidu: Klier, Hrdý

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *