Vítěznou sérii nepřerušil ani Turnov a Rapid si tak drží náskok na čele tabulky!

Únor 2, 2020

17. Kolo druhé ligy přichystalo Rapidu do cesty turnovský Dalmach, tým, který na palubovkách soupeřů nezískal ani bod, přesto je to nevyzpytatelný tým, který potrápil řadu favoritů a dokázal dokonce v domácím prostředí porazit hlavního konkurenta Rapidu, druhé Kladno. Rapid tak šel do utkání jako favorit, ale nečekalo ho snadné utkání.

To potvrzoval především začátek utkání, v němž se sice Rapid dostal rychle do vedení brankou Martina Dlouhého, ale turnovští dokázali zareagovat nejdříve břevnem a v 5. minutě také vyrovnávací brankou na 1:1. Rapid byl sice více na míči, ale hráčům chybělo více pohybu, přesnosti a naopak soupeř hrozil z nebezpečných protiútoků.

Přesto to byl Rapid, který byl nebezpečnější a v rozmezí dvou minut dvakrát nastřelil brankovou konstrukci – nejprve Tomáš Jelínek, po něm také Lukáš Krok. Tuto smůlu dokázal prolomit svou dělovkou Matěj Klier, který ve 12. minutě poslal Rapid do vedení 2:1. Za půlminutu zopakoval stejnou taktiku Lukáš Krok – ze střední vzdálenosti napálil míč na branku Turnova a bylo to 3:1tímto výsledkem skončil první poločas.

Lukáš Krok

Druhý poločas byl od hráčů Rapidu povedenější a ukázal to hned začátek druhého dějství. Ve 23. minutě viděli fanoušci parádní kombinaci dua Tomáš JelínekTomáš Vobořil a prvně jmenovaný na závěr akce vyškolil hostujícího brankáře a zvýšil na 4:1. Ve 24. minutě to bylo již 5:1 – do míče se opřel Lukáš Krok a brankář hostí neměl šanci. Střelecké hody pokračovali i nadále, ve 27. minutě nalezl přesnou přihrávkou Tomáš Jelínek Martina Macháčka, pro něhož nebyl problém zvýšit na 6:1.

Zbytek utkání už se víceméně dohrával, i když fanoušci viděli na obou stranách ještě několik zajímavých příležitostí. Na posledních 10 minut utkání dostal v brance Rapidu příležitost Tomáš Mrázek, jenž vychytal několik šancí Turnova, ale na tu ze 36. minuty byl krátký a tak Turnov snížil na rozdíl čtyř branek. Definitivní tečku za utkáním napsal svou brankou Tomáš Vobořil, který využil další parádní akci s Tomášem Jelínkem a uzavřel účet utkání na výsledku 7:2.

Tomáš Jelínek

Rapid si tak díky této výhře udrží minimálně týden osmibodový náskok na druhé Kladno, která však bude mít zápas k dobru a velice příznivý los.

Naopak Rapid čeká v posledních čtyřech zápasech to nejlepší, co může druhá liga nabídnout – postupně jede na palubovku Jeriga, Jablonce a sezónu zakončí domácími zápasy proti Wizards a Kladnu. Pokud Rapid z posledních čtyřech utkání uhraje alespoň 8 bodů, stane se definitivním mistrem druhé ligy sezóny 2019/2020.

Pozápasové ohlasy trenérů:

Martin Dlouhý (FC Rapid Ústí nad Labem):
 „V posledních třech zápasech laborujeme se sestavou. Vzhledem k této okolnosti jsem rád, že se nám herně daří a utkání vyhráváme. Máme před sebou čtyři těžká střetnutí, ve kterých se rozhodne o všem.“

Aleš Krejčík (TJ FC Dalmach Turnov): „Domácí nás jasně přehráli svými signály, největší rozdíl vidím v produktivitě. Výborně zachytali oba domácí brankáři.“

FC Rapid Ústí nad Labem – FC Dalmach Turnov 7:2 (3:1)

Sestava Rapidu: Votava (Mrázek) – Sloup, Jelínek, Vobořil, Dlouhý – Macháček, Klier, Krok

Branky Rapidu: Krok 2, Dlouhý, Klier, Jelínek, Macháček, Vobořil

ŽK Rapidu: Macháček