První utkání v nové sezóně 2. futsalové ligy mají za sebou hráči Rapidu. V 1. kole se střetli s nováčkem soutěže, rezervou ligového Interobalu Plzeň.

První šanci utkání, v němž byl Rapid proti nováčkovi soutěže favoritem, si připsala hostující Plzeň, ale bez gólového efektu. Následně začal hrozit také Rapid, ale střela Radka Hrdého orazítkovala tyč. V 6. minutě dostal Rapid možnost zahrávat rohový kop, na jehož konci byl Václav Sloup, který vstřelil první branku Rapidu v nové druholigové sezóně a zároveň otevřel účet utkání – 1:0.

Rapid nepolevil a během dalších čtyř minut vstřelil dvě branky, konkrétně Radek Hrdý a Tomáš Vobořil. Druhá půle prvního poločasu však ze strany Rapidu nebyla ideální, hráčům chybělo více pohybu a přesnější finální fáze. Přesto se v závěru prvního dějství prosadil Rapid ještě jednou a to zásluhou branky Martina Gajdoše4:0.

Začátek druhého poločasu nevyšel Rapidu podle představ a byla to Plzeň, která se radovala ve 24. minutě po šťastné brance, která šla na vrub brankáře Votavy. Radost však hostům nevydržela příliš dlouho, čtyřbrankové vedení vrátil záhy Rapidu Filip Chrudimský5:1. Rapid si vytvářel další šance, ujalo se však až zakončení Tomáše Vobořila ve 30. minutě6:1.

V závěru utkání, v němž dostali prostor na hřišti také junioři a členové širší nominace reprezentace do 19 let Daniel Hajaš s Martinem Džudžou, padly ještě dvě branky, po jedné na každé straně. Brankovou tečku za vstupem do nové ročníku 2. Ligy napsal Matěj Čapek gólem na 7:2.

FC Rapid Ústí nad Labem – SK Interobal Plzeň „B“ 7:2 (4:0)

Sestava Rapidu: Votava (Džudža) – Čapek, Hrdý, Gajdoš, Sedláček – Sloup, Klier, Chrudimský, Vobořil – Hajaš

Branky Rapidu: Vobořil 2, Sloup, Hrdý, Gajdoš, Čapek

ŽK Rapidu: Čapek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *