Úvodní utkání druholigové soutěže v roce 2019 svedlo proti sobě Rapid a nepříjemného soupeře z Mladé Boleslavi, která měla výhodu domácího prostředí a před utkáním ztrácela na 4. místě na třetí Rapid tři body.

Pro oba celky se tak jednalo o velice důležitý zápas. Bohužel Rapid k němu odcestoval s řadou absencí. Na hřišti to ovšem nebylo vůbec znát a Rapid se hned v 1. minutě ujal vedení, když se po své typické akci prosadil Lukáš Krok. Úvod jako z říše snů, tak by se dal nazvat začátek zápasu, když se za další minut prosadil Martin Macháček. A i nadále byl Rapid aktivnější a měl hru pod kontrolou. V 10. minutě se však i domácí dočkali branky a snížili na rozdíl jedné branky. Radost domácím vydržela necelou minutu, když se prosadil opět Lukáš Krok. V 17. minutě navíc přidal další branku do sítě mladoboleslavských Adam Virt a druhého poločasu si tak Rapid nesl náskok tří branek.

Také úvod druhého poločasu patřil Rapiduve 28. minutě přidal svou druhou branku v utkání Adam Virt. Domácí se však nevzdávali a záhy dokázali ze standardní situace snížit na 2:5. Domácí se pokoušeli o zdramatizování zápasu, ovšem Rapid dobře bránil a když se už Mladá Boleslav dostala do šance, byl na místě pozorný Tomáš Mrázek v brance Rapidu. Rapid byl i nadále nebezpečný a ve 35. minutě si vzal zpět čtyřbrankové vedení po individuální akci Radka Hrdého. V této fázi utkání už nemělo domácí Malibu na co čekat a rozehrálo power-play. Ta domácím vyšla jen zčásti. Nejprve dokázali ve 38. minutě snížit na 3:6, aby v úplném závěru Matěj Čapek povedenou střelou přes celé hřiště pečetil výhru Rapidu v poměru 7:3.

Utkání lze hodnotit jen pozitivně, i přes řadu absencí jsme si díky zodpovědnému výkonu připsali zaslouženou výhru, navíc po relativně hladkém průběhu. Ve šlágru kola navíc Kladno prohrálo na palubovce Českých Budějovic, které nyní vedou druholigovou tabulku, v níž je Rapid na 3. místě se ztrátou čtyř bodů právě na kladenské a českobudějovické futsalisty, kteří mají shodně 32 bodů. 2. Liga tak slibuje letos oproti minulému ročníku napínavou podívanou, která se pravděpodobně rozhodne až v úplném závěru soutěže.

FC Malibu Mladá Boleslav – FC Rapid Ústí nad Labem 3:7 (1:3)

Sestava Rapidu: Mrázek – Macháček, Čapek, Krok, Virt – Chmelan, Hrdý, Dlouhý

ŽK Rapidu: Hrdý

Branky Rapidu: Krok 2, Virt 2, Macháček, Hrdý, Čapek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *