Po tomto víkendu bude o něco jasnější, který z druholigových týmů bude blíže postupu, medailovým pozicím a který naopak sestupu. Rapid zajímá boj na špici tabulky, především o 3. místo, o nějž může ještě reálně usilovat. K tomu, aby byl tento cíl po dalším kole reálnější, musejí futsalisté Rapidu v neděli zabrat a obrat o body aspiranta na postup a druhý tým tabulky – FK Kladno.

Do konce letošní sezóny zbývají pouhé čtyři zápasy a karty jsou rozdány jasně. O postup do nejvyšší soutěže bude bojovat duo České Budějovice a nedělní soupeř Rapidu FK Kladno. Mnohem lepší výchozí pozici má však českobudějovický klub. Ten má sice stejně bodů jako Kladno, ale lepší vzájemný zápas a především velmi přijatelný los. To Kladno si bude muset poradit například ještě se silným Jerigem. A ani v případě čtyř výher v řadě se nemusí Kladno z postupu radovat, protože českobudějovičtí futsalisté mají vše ve svých rukách. Pokud v závěru utkání neztratí bod, což je vzhledem k jejich formě a losu v závěru soutěže, velice pravděpodobné, budou se z postupu radovat právě oni.

Boj o třetí místo je ještě zamotanější. Na třetím místě je se 36 body FK GMM Jablonec, jenž má na Rapid náskok 2 bodů. O třetí místo může zabojovat také zmíněné Jerigo, které na pátém místě ztrácí na čtvrtý Rapid čtyři body a na třetí Jablonec 6 bodů. Zajímavostí je to, že se všechny tři týmy v závěru soutěže mezi sebou utkají.

Je tedy zřejmé, že v neděli bude na Slunetě o co hrát! Rapid bude bojovat o udržení naděje na třetí místo, Kladno o udržení naděje na postup. Podzimní vzájemné utkání Kladna a Rapidu, které bylo díky diskutabilním výrokům rozhodčích velice vyhrocené, skončilo vítězstvím domácího Kladna. Nutno podotknout, že Rapid byl v tomto utkání rovnocenným soupeřem a pokud by se podařilo hráčům zopakovat výkon z tohoto duelu, mají velkou šanci v neděli uspět. Kladno bude i v neděli spoléhat na zkušenou dvojici Petr Šnídl a Pavel Stejskal. První zmíněný, který je s 20 brankami nejlepším střelcem Kladna v této sezóně, navíc v Rapidu dříve nastupoval, tudíž i z tohoto pohledu bude utkání zajímavé. Rapid se však bude muset mít na pozoru i před dalšími hráči jako je Martin Kaválek, který je s 19 brankami druhým nejlepším střelcem Kladna. To se v posledních dvou utkání na své výhry natrápilo, když porazilo vždy o branku nejdříve Chomutov a o týden později také Mladou Boleslav.

Závěr sezóny se v Rapidu nese v duchu velkého množství absencí a jinak tomu nebude ani tentokrát. Rapid se nebude moct spolehnout na Petra Tichého, Dalibora Slepčíka, Matěje Kliera, Martina Gajdoše, Tomáše Mrázka, Tomáše Jelínka a dlouhodobě zraněného Víta Sedláčka. Otazník se vznáší také nad startem Adama Virta. Rapid hlásí také jeden návrat do sestavy. Po dvoutýdenní absenci se do sestavy vrací Martin Macháček.

To, jestli se podaří Rapidu vyrovnat s výše uvedenými absencemi ukáže nedělní večer. Utkání začíná na Slunetě ve 20:00, vstup na utkání je 20 Kč, ZTP, děti do 10 let a ženy mají vstup zdarma. Utkání bude řídit dvojice rozhodčích Vlašič, Nešněra.

Přijďte podpořit  hráče Rapidu ve šlágru 19. kola.

Jste zváni!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *