UPLYNULÁ SEZÓNA BYLA PRO RAPID Z NĚKOLIKA DŮVODŮ PŘELOMOVÁ. TÍM HLAVNÍM DŮVODEM BYLA PREMIÉROVÁ ÚČAST JUNIORSKÝCH TÝMŮ U19 A U17 V NEJVYŠŠÍ CELOSTÁTNÍ LIZE JUNIORŮ A JIŽ NYNÍ MÁ RAPID POTVRZENOU ÚČAST V NOVÉM ROČNÍKU TÉTO SOUTĚŽE! I KDYŽ UMÍSTĚNÍ OBOU KATEGORIÍ V DOLNÍ POLOVINĚ TABULKY NENAPLNILA OČEKÁVÁNÍ VEDENÍ KLUBU, LZE ÚČAST, PŘEDEVŠÍM DÍKY NADĚJNÝM VÝKONŮM KATEGORIE U17 HODNOTIT JEN POZITIVNĚ. PRÁVĚ DVĚ OPORY TÉTO KATEGORIE, BRANKÁŘE MARTINA DŽUDŽU A JEHO SPOLUHRÁČE DANIELA HAJAŠE, JSME VYZPOVÍDALI PRO KLUBOVÝ WEB PŘI PŘÍLEŽITOST JEJICH DEBUTU V NÁRODNÍM TÝMU PLÁŽOVÉ KOPANÉ DO 21 LET!

Spojení Rapidu a plážové kopané není novinkou. Loňská účast Rapidu v Superlize plážové kopané nedopadla sice dobře, přesto spojení Rapid a plážová kopaná trvá nadále. To především díky angažování hrajícího trenéra Rapidu a persony českého futsalu Martina Dlouhého do pozice trenéra reprezentačního áčka plážové kopané, v níž má stejně jako ve futsalu obrovské zkušenosti. Právě na doporučení Martina Dlouhého dostala dvojice Martin Džudža a Daniel Hajaš příležitost v tréninkovém procesu reprezentace do 21 let v „plážáku“. I přes to, že jsou tito šestnáctiletí hráči v kádru nejmladší, dokázali během dvouměsíční přípravy s U21 zaujmout reprezentační kouče natolik, že obdrželi pozvánku na turnaj do belgického Perwezu. Zde i přes nepřízeň počasí sehráli všechna utkání ve skupině, z níž po dvou výhrách (New Team Brussels 7:1,  Cartel Waterloo 5:3) a dvou porážkách (Wuppertal 1:7, Kodaň 0:4) postoupila „jednadvacítka“ do čtvrtfinále. V něm po bojovném výkonu podlehla favorizovanému Beach Royals Düsseldorf e. V. 4:6 a s turnajem se rozloučila. Přesto zanechala stejně jako oba hráči Rapidu na turnaji dobrý dojem. Jak tuto zkušenost oba hráči Rapidu hodnotí, a jak se s odstupem času dívají na účast ve futsalové juniorské lize, se můžete dozvědět níže.

1) Oba již delší dobu trénujete „plážák“ s reprezentací do 21 let. Nyní jste v reprezentačním dresu dokonce absolvovali první turnaj a to hned v Belgii. Jaké máte dojmy z turnaje, kterému moc nepřálo počasí a jak se vám líbila celková organizace turnaje?

Martin Džudža: Mé dojmy z turnaje jsou dobré až na počasí, které nás dost omezovalo v našich výkonech. Organizace samotného turnaje měla vysokou úroveň a splnila moje očekávání.

Daniel Hajaš: Organizace byla super, jen je škoda, že organizátoři nemohli zorganizovat také počasí, protože hrát v dešti a kroupech není nic příjemného.

2) Jak jsi spokojený s herním vytížením a tvými výkony na turnaji, v němž jste došli do čtvrtfinále?

Daniel Hajaš: Na to, že to byl můj první turnaj, tak si myslím, že výkony nebyly špatné. Každopádně vždy je co zlepšovat a věřím, že mé výkony budou příště ještě lepší. Určitě to byla velmi cenná zkušenost.

Martin Džudža: Se svým herním vytížením jsem spokojený a myslím, že ani výkony nebyly špatné. Přesto mi tento turnaj ukázal, na čem musím ještě zapracovat.

3) Myslíte, že vám může plážová kopaná pomoct k lepší výkonnosti ve futsalu, který je pro vás prioritou? Pokud ano, tak v čem?

Daniel Hajaš: Už po přibližně dvouměsíčním tréninku cítím zlepšení ve fyzičce a práci s míčem.

Martin Džudža: Vidím to stejně jako Dan. Určitě „plážák“ hodně pomůže ve fyzičce a také při kontrole míče, která je pro mě, i když jsem brankář, také velmi důležitá.

4) První reprezentační pozvánka a první reprezentační starty vzbudily v domovských, a zároveň partnerských klubech Rapidu a Mongaguá, a také u jejich příznivců velký ohlas. Jak vnímáš tuto podporu?

Martin Džudža: Jsem moc rád za podporu a všem za ní moc děkuju. Je to pro mě obrovská motivace.

Daniel Hajaš: Podpora mých kamarádů a fanoušků našich týmů byla obrovská a udělala mi velkou radost. Kéž by jich tolik chodilo na naše zápasy.

5) Již před nějakou dobou skončila Juniorská liga. Jak s odstupem času hodnotíte výkony a umístění juniorky? Jak jsi byl spokojený se svými výkony a jaké máš ambice do další sezóny Juniorské ligy?

Daniel Hajaš: Umístění naší juniorky mě mrzí, protože vím, že jsme dělali zbytečně chyby, které nás stály zbytečně ztracené body. Se svými výkony jsem docela spokojený, ale tenhle rok se budu snažit pomoci ještě lepšími výkony k lepšímu umístění než minulou sezónu. Rád bych zabojoval o zlato.

Martin Džudža: Myslím, že kdybychom nedělali tolik základních chyb a měli širší kádru,  mohli jsme na tom být o dost lépe, ale chybami se člověk učí. Se svým výkonem v Juniorské lize jsem spokojený, i když to mohlo být lepší. Ambice mám do další sezóny jen ty nejvyšší.

6) Díky svým výkonům jste dostali možnost nakouknout také do druholigového áčka, kde jste si oba připsali několik startů a také vstřelené branky (Martin Džudža 2 starty a 1 vstřelená branka z pozice brankáře, Daniel Hajaš 3 starty a 2 vstřelené branky),  což je v 16 letech úctyhodné. Čeho bys chtěl ve své futsalové kariéře dosáhnout?

Martin Džudža: Jsem velmi rád za možnost hrát a připravovat se s A týmem, jsou to pro mě velké zkušenosti. Mým cílem je postoupit s Rapidem do 1. ligy a dostat se do futsalové reprezentace.

Daniel Hajaš: Jsem vděčný za možnost si zahrát v A týmu se zkušenými hráči, kteří mě podporují k dobrým výkonům. Chtěl bych se dostat nastálo do kádru A týmu a postoupit s ním do 1. ligy. Splněným snem by bylo hrát za futsalovou reprezentaci.

Chtěl bys na závěr něco vzkázat našim fanouškům? 

Martin Džudža: Chtěl bych vám poděkovat za podporu Rapidu a věřím, že vás bude čím dál více. Pak bych také poděkovat vedení klubu

Daniel Hajaš: Díky za podporu a za víru ve mě. Chtěl bych také poděkovat trenérům Matějovi Čapkovi a Martinu Dlouhému za příležitosti, které mi dávají. A určitě nesmím zapomenout ani na Lukáše Pulka, který je také velmi důležitá osoba v mé sportovní kariéře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *