7.3.2018 nebyl pro náš klub nejradostnějším dnem. Nejenže jsme nezvládli finále Okresního poháru proti Proboštovu, ale v tomto utkání utrpěl vážné zranění kolene, kometa minulé sezóny, Vít Sedláček. V minulé sezóně si připsal 12 branek v 15 zápasech za „A“ tým a jeho povedené druholigové výkony mu zajistily pozvánku do juniorské reprezentace. Jak vypadá Víťův zdravotní stav a jak to vypadá s jeho možný startem v nové sezóně, se dozvíte v rozhovoru, který poskytl našemu webu krátce před operací. 

Ahoj Víťo. Můžeš našim fanouškům prozradit v jakém stavu je tvé koleno a kdy tě budou moct opět vidět na palubovkách?

Vít Sedláček: 14.září (operace proběhla podle slov doktorů na výbornou) mě čeká operace v Praze. Následovat bude léčení, kontroly a rehabilitace. Věřím, že vše proběhne jak má a v lednu budu moct pomalu začít s tréninkem.

Minulou sezónu si patřil mezi největší objevy Rapidu. Jak bys uplynulou sezónu zhodnotil ze svého pohledu a jak si byl spokojený se svými výkony?

Vít Sedláček: Před druhou ligou jsem si zahrál maximálně Krajský přebor. Byl to proto pro mě velký skok a začátek sezóny tak pro mě nebyl nejlehčí. Postupem času však upadala tréma a hrálo se mi čím dál lépe. Z mého pohledu byla sezóna povedená, jediné co nám dělalo problémy byla defenziva. Věřím, že nová sezóna bude ještě úspěšnější než ta minulá.

V minulé sezóně si nakoukl i do juniorské reprezentace. Je pro tebe reprezentace motivací i do budoucna?

Vít Sedláček: Určitě ano, podle mého názoru je to motivace pro každého hráče. Nyní se však musím soustředit především na léčbu kolene a nadcházející sezónu.

Proslýchá se, že jsi před sezónou obdržel nabídku od ligového Svarogu. Co je na tom pravdy? 

Vít Sedláček: Nabídka přišla, ale nikam odcházet nechci. Teď je pro mě důležité se uzdravit a pomalu se zapojit do tréninků tady v Rapidu.

Jaké máš cíle ve futsalu? Je něco konkrétního, čeho bys chtěl ve futsalu dosáhnout?

Vít Sedláček: Pro mě je momentálně úspěchem, že jsem pravidelně nastupoval ve 2.lize. Samozřejmě jako každý bych si chtěl jednou zahrát v 1.lize a být součástí reprezentace, ale zatím mě čeká ještě spousta práce.

Stále patříš mezi studenty – jak sis užil letní prázdniny? Byl si někde na dovolené? 

Vít Sedláček: Ano, s partou kamarádů jsme vyrazili do Španělska a bylo to skvělé odreagování po náročném školním roce.

Chtěl bys na závěr něco vzkázat našim fanouškům? 

Vít Sedláček: V nové sezóně se máte na co těšit! Rádi vás uvidíme při domácích utkáních na Slunetě.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *