FC Rapid Ústí nad Labem 3 - 5 FK GMM Jablonec nad Nisou

March 22, 2019 - 8:30 pm

V předposledním kole letošní druholigové sezóny přivítal Rapid v lovosickém „azylu“ třetí tým tabulky – FK GMM Jablonec nad Nisou. A jednalo se o přímý souboj o třetí místo, jelikož před tímto zápasem měly oba celky stejný počet bodůjablonečtí však měli výhodu lepšího vzájemného zápasu, díky podzimní výhře 9:8. K posunu na třetí místo tak Rapid potřeboval nutně zvítězit, v případě výhry o dvě a více branek by měl Rapidjistotu třetího místa zajištěnou bez ohledu na výsledek z posledního utkání proti pražským Wizards.

Úvod utkání patřil Rapidu. V úvodních šesti minutách domácí futsalisté několikrát zahrozili před jabloneckým brankářem, v čemž se činila především dvojice Matěj Čapek a Lukáš Krok, bohužel ani jeden nenašel recept na první branku. Hosté si připsali první vážnější příležitost až v sedmé minutě, kdy zahrozil Matěj Mečíř, ale jeho snaha dopadla stejně jako snaha hráčů Rapidu v předchozích okamžicích. V 8. minutě se však mohl Rapid radovat. Martin Macháček vedl přečíslení 3 na 2 a vše vyřešil ranou pod břevno jablonecké branky a Rapid vedl 1:0. Rapid pokračoval ve své aktivitě, ale další branku se nepodařilo vstřelit ve 12. minutě Lukášovi Krokovi, jehož vychytal hostující brankář. Stejně dopadl také hostující Mazánek proti brankáři Rapidu Tomášovi VotavoviVe 14. minutě vystihl rozehrávku Jablonce Matěj Čapek, jeho následná střela z dálky orazítkovala pouze tyč jablonecké branky. Následoval oddechový čas Jablonce, jenž následně až do konce poločasu hrál střídavě power play. A tento oddechový čas hostům prospěl, Jablonec zvýšil aktivitu z níž pramenila vyrovnávací branka na 1:1, kterou vstřelil z dorážky Petr Mečíř, nejlepší střelec druhé ligy. V závěru prvního poločasu se mohl Jablonec dokonce dostat do vedení, ale jeden z hostujících hráčů nedokázal trefit odkrytou branku při hře Rapidu s brankářem na útočné polovině. První poločas tak skončil remízou 1:1.

Tak jako patřil úvod prvního poločasu hráčům Rapidu, tak patřil úvod toho druhého hráčům Jablonce. Ti však dokázali svojí aktivitu přeměnit v gól rychleji než Rapid a tak to bylo ve 21. minutě 1:2 pro Jablonec zásluhou Milana Mazánka. Rapid mohl poměrně rychle odpovědět, ale svou velkou příležitost na zadní tyči nedokázal přetavit ve vyrovnávací branku Václav Sloup. Následoval úsek hry se šancemi na obou stranách, ale diváci se dočkali branky až ve 28. minutě. Rapid rozehrál pěknou akci, na jejímž konci byl Tomáš Jelínek, jenž srovnal stav utkání na 2:2. Jablonec si i v této fázi utkání pomáhal power play a to se mu vymstilo ve 31. minutě, kdy odkrytou branku neminul Lukáš Krok – 3:2Ve 33. minutě to mohlo být již o dvě branky, ale Lukáše Krokavychytal opět skvěle chytající brankář hostů Lukáš VykoukalJablonec pokračoval v power play a ve 35. minutě dokázal velkou příležitost Jablonce zlikvidovat brankář Tomáš VotavaO chvilku později minul v další velké šanci jeden z jabloneckých hráčů branku. Do třetice však už Jablonec dokázal skórovat. Prudkou střelu z úhlu nezkrotil Tomáš Votava a z následné dorážky uspěl hostující Pavel Kraus. V tu chvíli nezbývalo Rapidunic jiného, než vyrukovat s hrou bez brankáře. Šanci na tři body definitivně zhatila jablonecká branka do odkryté branky ve 39.minutěV poslední minutě dokázal Jablonec ještě jednu branku vstřelit a mohl se tak radovat z výhry 5:3 a definitivní jistoty konečného třetího místa. Pro domácí Rapid znamená porážka konečné čtvrté místo v tabulce. Do konce sezóny zbývá „áčku“ ještě sehrát finálové utkání Okresního poháru proti Boce Ústí, které se odehraje 4.4.2019 od 20:30 v Krupce.

FC Rapid Ústí nad Labem – FK GMM Jablonec nad Nisou 3:5 (1:1)

Sestava Rapidu: Votava – Čapek, Sloup, Jelínek, Dlouhý – Virt, Macháček, Gajdoš, Krok

Branky Rapidu: Macháček, Jelínek, Krok