FC Rapid Ústí nad Labem 1 - 7 Helas Brno

April 17, 2021 - 7:00 pm at SH Chemik Lovosice

DOMÁCÍ DOHRÁVKA 13. KOLA 1. FUTSAL LIGY PROTI HELASU BRNO, KTERÁ SE ODEHRÁLA V LOVOSICÍCH, BYLA PRO RAPID POSLEDNÍM VYSTOUPENÍM V TÉTO SEZÓNĚ NEJVYŠŠÍ SOUTĚŽE.

Zatímco Rapid, který do utkání nastoupil bez řady disciplinárně potrestaných hráčů, se již v tabulce nemohl posunouthostující Helas potřeboval zvítězit pro posun na 6. místo tabulky. Úvod utkání byl vyrovnanýstřelecky aktivnější byl Rapid. Ale byl to hostující Helas, který se dostal v 7. minutě do vedeníHelas navíc dokázal v 11. minutě odskočit na rozdíl dvou branek – 0:2Rapid však hrál sympaticky a byl odměněn brankou Petra Výborného na 1:2. Poslední gólové slovo však měl opět Helas, který využil nedorozumění při bránění a zvýšil na 3:1.

Druhý poločas měl podobný průběh jako ten prvníHelas byl více na míčihra však byla poměrně vyrovnanáHlavním rozdílem mezi oběma týmy byla efektivita v zakončení a tu měl Helas vysokou i ve druhém poločase. V tom dokázal vstřelit 4 branky a ubránit čisté konto.

V posledním utkání této sezóny tak Rapid podlehl brněnskému Helasu 1:7 a nyní může svou pozornost směřovat již k další sezóně.

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Martin Dlouhý (trenér FC Rapid Ústí nad Labem): „Po zlepšeném herním výkonu rozhodly o výsledku naše individuální chyby a neproměňování šancí. Soupeř téměř všechny vytvořené brankové příležitosti proměnil a opět se jednalo o zasloužené vítězství Brna.“

Tomáš Galia (Helas Brno):  „Od začátku utkání jsme si šli za svým cílem, tři body jsme potřebovali k umístění na šesté příčce po základní části. To byl náš cíl i před začátkem sezóny. Od první minuty jsme šli vítězství naproti a zaslouženě zvítězili.“

FC RAPID ÚSTÍ N. L – HELAS BRNO 1:7 (1:3)

FC Rapid Ústí nad Labem:  Votava (40. T. Mrázek) – Rozboud, T. Jelínek, Jaroslav Zápotocký, M. Čapek, od 31. Klier, od 31. Sloup – Zajíček, P. Výborný – Jiří Zápotocký, Gajdoš – připraven M. Dlouhý. Trenér: Martin Dlouhý.

Helas Brno: Mykytjuk (31. Klímek) – D. Cupák, Šarkozy, Matyska, M. Svoboda – Špička, Havrda – Presl, Sznapka – od 21. Kamenský, od 29. V. Cupák. Trenér: Tomáš Galia.

Branky: 12. Výborný (Zajíček) – 7. Špička (Šarközy), 11. Špička, 15. Sznapka (Svoboda), 24. Sznapka (Svoboda), 25. Sznapka (Svoboda), 36. Havrda (Šarközy), 40. Špička (10 m kop) )

ŽK Karty:  35. Klier – 27. Kamenský

Rozhodčí: Nagy – Čurda