Legie Příbram 4 - 7 FC Rapid Ústí nad Labem

December 14, 2018 - 8:30 pm at Sportovní hala Gymnázium Sedlčany

Druholigová soutěž se přehoupla do své druhé poloviny a ještě předtím, než se týmy odeberou na vánoční pauzu, čekalo na ně 12. kolo. Na Rapid tak čekal soupeř, s nímž vstoupil do soutěže – nováček Legie Příbram. Příbram se nachází na posledním místě tabulky se třemi body, které navíc získala díky kontumační výhře nad béčkem Olympiku Mělník. Rapid tak měl jasný cíl a to nebýt prvním týmem, který s Příbramí ztratí. Vzhledem k početným absencím, zaviněných zdravotním stavem jednotlivých hráčů a také reprezentačním srazem juniorských kategorií, nemohli do utkání zasáhnout Martin GajdošDalibor SlepčíkRadek HrdýPetr TichýMatěj KlierMatěj Čapek, Filip Chrudimský, Jiří Baran, v bráně navíc nemohl nastoupit zraněný Tomáš Votava. Rapid tak nečekal jednoduchý zápas nejen kvůli velkému počtu absencí, ale také díky domácí hale Příbrami, která nenabízí příliš prostoru k futsalovosti. V úvodu utkání byl nebezpečnější Rapid, který dvakrát nastřelil brankovou konstrukci domácí branky, nejprve střelou Lukáše Kroka, následně dopadl stejně Jiří ChmelanV 7. minutě se však mohl Rapid již radovat, když se prosadil Martin Macháček – 0:1. Radost však nevydržela Rapidu ani celou minutu, když vzápětí srovnal domácí Dražan  1:1. V dalším průběhu prvního poločasu měli diváci možnost vidět šance na obou stranách, ale branky padaly až v závěru prvního poločasu, kdy se dvakrát prosadil Lukáš Krok a dal tak konečnou podobu prvnímu poločasu, jenž Rapid vyhrál 3:1Úvod druhého dějství patřil domácím, kteří se snažili o snížení, ale dvakrát jejich snahu zastavilo břevno branky Rapidu. Rapid navíc měl již ve 27. minutě šest akumulovaných faulů, což hrálo domácím do karet. To, o co se domácí snažili, se jim podařilo ve 31. minutě, když na 2:3 snižoval Vojtěch Zákoucký. Rapid však dokázal přibližně za minutu zareagovat krásnou brankou Jiřího Chmelana – 2:4.Ve 34. minutě mohli domácí snížit, ale 10 m kop napálil domácí hráč opět do břevna. Pravidlo nedáš dostaneš se projevilo opět v celé své kráse, když se z následné akce chytře prosadil hrající trenér a legenda českého futsalu Martin Dlouhý – 2:5. Kdo by si myslel, že Příbram hodí flintu do žita, tak by se mýlil. Příbram měla stále snahu utkání zdramatizovat a dvakrát se jí to v závěru utkání podařilo, ale Rapid vždy dokázal rychle zareagovat vstřelenou brankou a tak si oba týmy připsaly po dvou brankách a utkání tak skončilo výhrou Rapidu 7:4, když se v závěru prosadil Jiří Chmelan a Dominik Dvořák.

Rapid byl před utkáním jasným favoritem, ale vhledem ke stavu kádru a také negativním zkušenostem z podobných zápasů z minulosti, je výhra určitě cenná a znamená, že do roku 2019 vstoupí Rapid ze třetího místa se sedmibodovou ztrátou na první Kladno a čtyřbodovou ztrátu na druhé České Budějovice.

Legie Příbram – FC Rapid Ústí nad Labem 4:7 (1:3)

Sestava Rapidu: Mrázek – M acháček, Chmelan, Krok, Dlouhý – Sloup, Dvořák, Virt

Branky Rapidu: Krok 2, Dlouhý 2, Macháček, Chmelan, Dvořák