Wizards Futsal 4 - 7 FC Rapid Ústí nad Labem

March 30, 2019 - 8:00 pm at Sportovní hala Jedenáctka

Poslední kolo druhé ligy přichystalo Rapidu do cesty zápas na palubovce pražských Wizards. Už před utkáním bylo jisté, že se Rapid bez ohledu na výsledek umístí na 4. místě a také domácí tým měl již jistotu záchrany v soutěži. Obě mužstva si tak mohla utkání užít, obzvlášť před skvělou kulisou, kterou domácí tým zorganizoval v rámci loučení se sezónou. Do haly si našlo cestu kolem 100 diváků, kteří vytvořili výbornou atmosféru, za níž by se nemusely stydět ani prvoligové kluby.

Díky jistotě 4. místa mohli v sestavě Rapidu dostat příležitost mladí junioři Daniel Hajaš a Jan Koňa, kterým kryl záda v brance Rapidu další junior Martin Džudža. Bohužel den před zápasem se množily omluvenky z různých, především zdravotních důvodů, a tak do Prahy jelo torzo obvyklé sestavy. Když se po příjezdu do Prahy ukázalo, že dva hráči mají navíc z velkého fotbalu natažený sval, nevypadalo to se šancemi Rapidu nejlépe.

Ale byl to právě Rapid, jemuž vyšel lépe úvod utkání. Nástřel z autu Dominika Dvořáka si našel  na zadní tyči Filip Chrudimský a hned v 1. minutě poslal Rapid do vedeníVe 3. minutě to mohlo být o dvě branky – Rapid skvěle sehrál aut, na jehož konci byla spálená tutovka Dominika Dvořáka. Po slabším úvodu se probrali také domácí, kteří akcí až do prázdné branky srovnali v 5. minutě stav na 1:1. Po této brance převzali domácí otěže utkání a byli lepším týmem. Rapid si často vypomáhal hrou s brankářem Martinem Džudžou na útočné polovině, což se Rapidu po chybné rozehrávce málem vymstilo, ale domácí v 8. minutě odkrytou branku minuli. Domácí se stále tlačili do zakončení, ale proti brankáři Martinovi Džudžovi byli dlouho neúspěšní. A tak následovaly dva střelecké pokusy Rapidu, ale Matěj Čapek ani junior Jan Koňa domácího brankáře neprostřelili. A tak udeřilo na druhé straně – domácí Dominik Nedvěd se nerozpakoval vypálit ze střední vzdálenosti a poslal domácí do vedení 2:1. Přesto, že si oba celky vypracovaly v závěru prvního poločasu ještě několik příležitostí, branka už nepadla a tak se šlo o poločasové přestávce do kabin za stavu 2:1 pro Wizards.

V úvodu druhé poloviny zápasu byli kromě zajímavého pokusu Dominika Dvořáka lepší domácí hráči, ale Rapid velice pozorně bránil. Přesto se domácí po hrubce v rozehrávce Rapidu mohli dostat do dvoubrankového vedení, ale výtečným zákrokem držel naděje Rapidu juniorský brankář Martin Džudža. Při následujícím protiútoku byl faulován Matěj Čapek – míč si postavil Petr Tichý, který našel volného Jana Koňu, který s trochou štěstí vsítil svou první branku v dresu „A“ týmu a také nejcennější trefu své futsalové kariéry – 2:2. Bohužel vyrovnaný stav nevydržel ani minutu – jeden z domácích hráčů se opřel do míče ze střední vzdálenosti a i tentokrát to byl recept na vsítění branky do sítě Rapidu – 3:2 pro Wizards. A když se domácíMichal Blažek ve 27. minutě prosadil podruhé a zvýšil již na 4:2 pro Wizards, nevypadalo s bodovými šancemi Rapidu vůbec dobře. Jenže Rapid se nevzdal a ukázal velkou morální sílu. Ve 29. minutě se dostal po pěkné přihrávce do úniku Filip Chrudimský a krásnou ranou nedal domácímu brankáři šanci – 4:3. Rapid v této fázi utkání hrál převážně power – play s brankářem Martinem Džudžou a bodový zisk najednou dostával reálné obrysy. Ty dostaly pevný základ ve 32. minutě, kdy vyrobil domácí brankář nevídanou hrubku, kterou namazal Dominikovi Dvořákovi, pro nějž nebyl problém vsítit vyrovnávací branku – 4:4Rapid, i přes vyrovnávací branku, pokračoval v power – play a tato taktika přinesla své ovoce – ve 33. minutě, necelou minutu po vyrovnávací brance, rozehrál Rapid z power – play povedenou akci, na jejímž konci byl Daniel Hajaš jenž střelou do odkryté branky poslal Rapid do vedení 5:4 a připsal si jako junior, stejně jako Jan Koňa, svou první trefu v „A“ týmu. A když se za další minutu, po parádní kombinaci s Dominikem Dvořákem, prosadil Daniel Hajaš podruhé, byl dokonalý obrat na světě. Do konce utkání však zbývalo ještě 7 minut a domácí rozehráli hru bez brankáře. Tu však obrana Rapidu dokázala výborně bránit a téměř k ničemu domácí tým nepustila. Naopak ve 38. minutě dokázal svým důrazem připravit o míč domácího hráče Matěj Čapek a sedmou brankou do odkryté domácí branky definitivně rozhodl toto utkání, které Rapid zvítězil 7:4.

I když z pohledu tabulky tato výhra nic neřeší, jedná se o velice cenné tři body, vzhledem ke stavu kádru, v jakém Rapid do Prahy vyrazil. Skvělý výkon podali všichni tři junioři. Brankář Martin Džudža výbornými zákroky držel Rapid ve hře o bodový zisk a premiérové trefy juniorů Daniela Hajaše a Jana Koni v konečném důsledku znamenaly tři body pro Rapid. Kromě vstřelených branek navíc podali také velice dobrý výkon a již nyní se tak dostavuje první ovoce práce s mládeží, jež je pro vedení klubu jedna z hlavních priorit. Definitivní tečkou za letošní sezónou bude pro „A“ tým finále Okresního poháru proti Boce Ústí nad Labem. Utkání se odehraje již ve čtvrtek 4.4. ve sportovní hale v Krupce.

Wizards futsal – FC Rapid Ústí nad Labem 4:7 (2:1)

Sestava Rapidu: Džudža – Čapek, Dvořák,  Koňa, Chrudimský – Dlouhý, Tichý, Hajaš, Votava

Branky Rapidu: Chrudimský 2, Hajaš 2, Koňa, Dvořák, Čapek

ŽK Rapidu: Koňa, Čapek