Žabinští Vlci Brno 1 - 4 FC Rapid Ústí nad Labem

September 10, 2021 - 8:00 pm at SH Modřice

PO ÚVODNÍCH DVOU PORÁŽKÁCH NA ZÁČÁTKU NOVÉHO ROČNÍKU 1. FUTSAL LIGY, ČEKAL NA RAPID VELEDŮLEŽITÝ SOUBOJ S DRUHÝM LOŇSKÝM NOVÁČKEM NEJVYŠŠÍ SOUTĚŽE, ŽABINSKÝMI VLKY BRNO.

I přes to, že se páteční utkání odehrávalo v rámci 3. kola, byly si oba celky vědomi jeho důležitosti a jeho případné role v rámci zúčtování na konci ligové soutěže. Obě mužstva se musela vypořádat s řadou absencína straně domácích Žabinských Vlků chyběli HavlínChráscinaSvobodaChroust a CenekNa straně Rapidu naopak chybělo produktivní duo TichýVýborný, k dispozici nebyl ani Petr Zajíček a zranění hráči z minulého utkání proti Liberci, Tomáš Votava a Daniel HajašNejzásadnější absencí však byl hlavní trenér Rapidu Martin Dlouhý, který je jako hlavní trenér české reprezentace v plážové kopané na reprezentační akci v PortugalskuVedení a přípravu týmu tak měl na starosti předseda klubu Matěj Čapek ve spolupráci s vedoucím Tomášem Mrázkem.

Úvod utkání odpovídal jeho důležitostiobě mužstva se soustředila především na bezpečnou obranu a nechtěla se dopustit zbytečných chybPrvní velkou šanci zápasu měl Jiří Zápotocký, ale na domácího brankáře Pšurného nevyzrálV průběhu dalších minut si oba týmy vypracovaly několik střeleckých pokusů, ale žádný z nich neznamenal větší nebezpečí pro některého z brankářů. To se změnilo v 15. minutě, kdy se v tutové šanci objevil domácí Starý, ale míč napálil do břevnaDalší velké šance přinesl závěr prvního poločasu, nejprve nedokázal usměrnit míč do odkryté branky domácí Trbušek, následně se dostal do velké příležitosti Václav Koc, jehož vychytal domácí brankář PšurnýDo druhého poločasu se tak šlo za bezbrankového stavu.

Začátek druhého dějství nabídl podobný průběh jako to první, rozdílem byl ten fakt, že se Rapid dokázal dostat ve 25. minutě do vedení 1:0, když se po zdařilé individuální akci prosadil Václav Koc. Brno ovšem dokázalo rychle zareagovatVe 27. minutě vyhodil brankář Pšurný další z nebezpečných výhozů do brankoviště Rapidu, kapitán Matěj Čapek na míč nedoskočil a domácí Petr Starý hlavičkou srovnal na 1:1Rapid ovšem inkasovaná branka nepoložila jako v jiných utkáních, ve 30. minutě se dostal po vyhraném souboji k zakončení Martin Gajdoš a pěknou střelou orazítkoval břevno domácí branky. Rapid byl více na míči, což vyústilo v jeden z rozhodujících okamžiků utkání. Karel Rozboud se odhodlal ke střele ze střední vzdálenosti, domácí brankář Pšurný míč vyrazil před sebe, kde ho pohotově přehodil z dorážky hlavičkou Jaroslav Zápotocký, který se konečně dočkal své první ligové branky v kariéře a poslal Rapid znovu do vedení.

Žabinští Vlci marně hledali odpověď v posledních čtyřech minutách vsadili vše na power – play. Tu hráči Rapidu odbránili více než dobře a navíc dvakrát dokázali udeřit do prázdné brankyV obou případech se o to postaral Jiří Zápotocký, jenž nejprve dokázal využít zaváhání domácích v rozehrávce a následně chytře potrestat špatné dostřídání a postavení domácího týmu.

Rapid se tak mohl radovat z výhry 4:1 a především z velmi cenných tří bodů, které mužstvu dodají klid na přípravu v reprezentační pauze. Nejbližší utkání čeká na Rapid v neděli 26.9. od 19:00 na Slunetě proti českobudějovickému Dynamu.

POZÁPASOVÉ OHLASY:

Michal Letzel (předseda Žabinští Vlci Brno): „Těsně před zapasem jsme přišli o další dva hráče v sestavě a problém byl na světě. Z vysledku, vlastního výkonu a celeho začátku soutěže jsme zklamaní.“

Matěj Čapek (předseda FC Rapid Ústí nad Labem): „Do Brna jsme jeli s vědomím toho, že i když se jedná o třetí kolo, může se jednat o klíčový zápas. Na zápas jsme byli oslabení o tři hráče a hlavního trenéra, který je s plážovou kopanou na reprezentační akci v Portugalsku. Na soupeře jsme se připravovali takticky celý týden a jsem rád, že se to vyplatilo. Podali jsme maximálně zodpovědný a týmový výkon, na který budeme chtít navázat v dalších utkáních.“

Žabinští Vlci Brno – FC Rapid Ústí nad Labem 1:4 (0:0)

Žabinští Vlci Brno: Pšurný (Večeřa) – Kratochvíl, Hanuš, Hromek, Starý, Trbušek, Hansl (C), Fessl

FC Rapid Ústí nad Labem: Klečka – Rozboud, Gajdoš, Čapek, Koc, Zápotocký Jiří, Zápotocký Jaroslav, Macháček, Klier (připraven Gajdoš Jan)

Branky: 27. Starý (Pšurný) – 25. Koc, 34. Jaroslav Zápotocký, 37. Jiří Zápotocký, 40. Jiří Zápotocký (Gajdoš)

Rozhodčí: Gasnárek – Šenkýř, Slanina