VE STŘEDU ZAKONČÍ FUTSALISTÉ RAPIDU ROK 2021 A TO ZÁPASEM V LOVOSICKÉ HALE CHEMIK. ZDE SE STŘETNOU V DOHRÁVCE 11. KOLA 1. FUTSAL LIGY SE SPARTOU PRAHA.

Jak už to bývá v posledních domácích zápasech Rapidu, utkání se z důvodu vytíženosti ústecké haly Sluneta odehraje v lovosické hale Chemik. Soupeřem Rapidu bude AC Sparta Praha 17, nedávný mistr ligy a jeden z nejtradičnějších českých sportovních klubů napříč sporty.

Ve středu nastoupí Rapid proti Spartě tři dny po vítězném utkání v Českých Budějovicích, kde rozhodl o své výhře brankou dvě vteřiny před koncem zápasu. Byl to již třetí bodový zisk v řadě, díky kterému se Rapid přiblížil hlavnímu cíli sezóny, jímž je záchrana v nejvyšší soutěži. Díky vyrovnanosti druhé poloviny tabulky se však Rapid dotáhl také na příčky zajišťujíc play – off. Mezi nejlepší osmičku by se Rapid mohl dostat v případě bodového zisku právě proti Spartě.

To by se v předchozích měsících mohlo zdát jako velmi troufalý plán, Sparta ovšem zažívá výsledkovou i herní krizi, která vyvrcholila v minulém týdnu, kdy Sparta prohrála pražské derby proti Slavii na své palubovce vysoko 1:10. Dalším zajímavým výsledkem Sparty z posledních týdnů byla domácí prohra se Žabinskými Vlky Brno. Na výsledcích Sparty se projevuje také absence klíčových hráčů Lukáše Křivánka a Angellota.

Naopak Rapid může jít do utkání v pohodě, díky dvěma výhrám a remíze v Liberci se posunul na 9. místo a má sedmibodový náskok na první sestupovou příčku. Rapid by chtěl na tyto výsledky navázat i proti pražské Spartě a přiblížit se dalším krokem k záchraně a případně také k postupu do play – off.

Je však jasné, že favoritem utkání je pražská Sparta, která bude spoléhat především na kapitána Azema Brahimiho a zkušeného Brazilce Carlinhose. Pokud však Rapid podá výkon na hranici svých možností, má šanci získat ve středu historicky premiérové body proti Spartě Praha v 1. Futsal lize.

Zápas se odehraje ve středu 15.12.2021 v hale Chemik v Lovosicích od 20:30 a bude ho řídit dvojice rozhodčích Nagy – Milner, kterým bude asistovat třetí rozhodčí Řeháček. Utkání se odehraje za dodržení bezpečnostních podmínek za účasti diváků (viz níže). Vstup na utkání je 50 Kčženy a děti do 10 let mají vstup zdarmaUtkání bude streamováno a sledovat ho můžete také na dálku prostřednictvím  textového přenosu na webu Onlajny.

PODMÍNKY PRO VSTUP NA UTKÁNÍ:

PŘEDZÁPASOVÉ OHLASY:

Matěj Čapek (FC Rapid Ústí n. L) : „Ve středu nás čeká poslední zápas tohoto roku, kterým je dohrávka proti Spartě Praha. Do utkání půjdeme s respektem a s vědomím soupeřovo kvalit, ale také s cílem získat čtvrtý bodový zisk v řadě. Věřím, že rok 2021 zakončíme dobrým výkonem a potvrdíme zlepšenou formu.“

Beni Simitči (trenér AC Sparta Praha futsal) : „Čekají nás poslední dva zápasy letošního roku. Ve středu musíme bezpodmínečně v Ústí vyhrát! Doufám, že se kluci proberou z ostudného výkonu proti Slavii a podají lepší výkon.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *