BLÁZNIVÝ ZÁPAS V ÚSTÍ! RAPID PŘED TELEVIZNÍMI KAMERAMI OTOČIL KRAJSKÉ DERBY Z 2:6 NA 7:6!

Tak na tento zápas budou fanoušci Rapidu vzpomínat hodně dlouho! V pondělí hostil Rapid na domácí palubovce na Slunetě tým International FC Kadaň a pro Rapid se jednalo o domácí premiéru před televizními kamerami, konkrétně ČT Sport Plus. Zápas nabídl dramatickou zápletku, za kterou by se nemusel stydět leckterý režisér.

Ale pojďme pěkně od začátku. Úvod utkání a vlastně celý první poločas patřil Kadani. Ta byla dle očekávání více na balónu a Rapid se snažil držet na uzdě především brazilské trio Japa, Caio a Vitinho. Přesto si první příležitost hned ve 2. minutě připsal Rapid, ale Jan Šebek nedokázal protlačit míč za Daniela Klečku, bývalého brankáře Rapidu. V dalších minutách si připsala střelecké pokusy obě mužstva, ale diváci v hale viděli branku až v 9. minutě. Kadaň rozehrála autový kop a využila špatného postavení bránících hráčů Rapidu a svou příležitost zužitkovala - 0:1.

Po první brance utkání Rapid zvýšil aktivitu, jeho střelecké pokusy však byly neúspěšné. V 15. minutě se vysunul na útočnou polovinu brankář Martin Džudža, ten ovšem slibnou pozici nevyužil a na branku soupeře vyslal slabou střelu, která naopak rozjela protiútok Kadaně, jenž skončil vlastní brankou právě Martina Džudži, který si při snaze napravit svou chybu srazil míč do vlastní branky - 0.2. Hořký první poločas završila další vlastní gól poté, co si Jiří Zápotocký srazil nástřel hostujícího týmu do branky - 0:3.

Do druhého poločasu Rapid vstoupil s jasným cílem. Rozhýbat hru a zdramatizovat utkání. Tomu odpovídal i tah trenéra Martina Dlouhého, jenž si připravil od úvodu druhého dějství power-play s Jiřím Zápotockým v brankářském dresu. Tato volba přinesla první ovoce ve 23. minutě, Tomáš Vobořil efektní a efektivní přihrávkou našel Ondřeje Žežulku, jenž neméně povedeným způsobem snížil na 1:3. Za další minutu to ovšem bylo opět o 3 branky. Brankář Kadaně Daniel Klečka zalepil do rukou střelecký pokus Rapidu a přes celé hřiště uklidil míč do prázdné branky - 1:4. A když ve 27. minutě odvedl skvělou práci na pivotu Caio a zvyšoval už na 5:1 pro Kadaň, vypadalo to s nadějemi Rapidu více než špatně.

Hala Sluneta už ovšem zažila nejeden obrat a ten chtěl nastartovat svou šťastnou brankou na 2:5 Tomáš Vobořil, jenže za půl minuty to bylo opět o 4 branky, když Kadaň využila chybnou rozehrávku Rapidu a vstřelila další gól do prázdné branky - 2:6. Ve 30. minutě se navíc dokázal na pravé straně dostat do zakončení Brazilec Japa, jeho rychlá střela, která se odrazila od břevna do tyčky a za brankovou čárou však nebyla posouzena rozhodčími jako gól a tak Rapid doháněl stále čtyřbrankové manko.

Rapid pokračoval v power-play a ve 32. minutě se dostal ke střele na levé straně Jiří Zápotocký a s přispěním teče hostujícího hráče vykřesal jiskru naděje - 3:6. Ta se rozhořela o něco více během další minuty, kdy Tomáš Vobořil našel Ondřeje Žežulku a ten střelou na přední tyč snížil na dvoubrankový rozdíl. Rapid se hnal za kontaktní brankou a cítili to také přítomní fanoušci, kteří vytvořili v závěru bouřlivou atmosféru. A když necelé tři minuty před koncem utkání snížil Tomáš Vobořil povedenou křižnou střelou na rozdíl jediné branky, bylo jasné, že fanoušci uvidí drama až do posledních sekund - 5:6. A minutu před koncem to přišlo, Tomáš Vobořil načechral při stále trvající hře bez brankáře geniální křižný lob na Ondřeje Žežulku, který se nádherně opřel do míče, jenž voleje skončil v levé šibenici kadaňské branky - 6:6. Rapid však necelou minut před koncem utkání cítil šanci na dokonání obratu a tříbodový zisk a tak pokračoval po ztrátě míče ze strany Kadaně ve hře bez brankáře. Tomáš Vobořil držel míč pod podrážkou před svou brankou, aby si připravil pozici a čas pro poslední útok. Následně dlouhým nečekaným nákopem vyzval do souboje před brankářem Klečkou Ondřeje Žežulku, který souboj vyhrál, sklepl hlavou míč na Jaroslava Zápotockého, který do odkryté branky 11 vteřin před koncem utkání dokonal obrat. Na tom nic nezměnila ani hostující hra bez brankáře v posledních vteřinách, která nepřinesla žádný střelecký pokus.

Rapid a přítomní fanoušci se tak mohli radovat z výhry 7:6 po neuvěřitelném a nervydrásajícím průběhu, který jistě nenudil diváky v hale ani u televizních obrazovek. Rapid zvládl z pozice outsidera další domácí zápas, připsal si první ligovou výhru nad Kadaní a především získal veledůležité tři body do tabulky. Na ty bude chtít navázat již v pátek, kdy jede na palubovku Olomouce, jež stále čeká na první bodový zisk v této sezóně.

FC Rapid Ústí nad Labem - International FC Kadaň 7:6 (0:3)

Sestava Rapidu: Džudža - Zápotocký Ja., Zápotocký Ji., Vobořil, Šebek - Vondrka, Novák, Gajdoš, Žežulka - Koc

Připraveni: Skokan - Čapek, Chalupa, Vávra

Hlavní trenér: Martin Dlouhý

Sestava Kadaně: Klečka - Vithino, Caio, Maur, Japa - Kiliján, Holman, Salák, Milovac - Chmelan

Připraveni: Novák - Zahradník, Polanský, Pardubský

Hlavní trenér: David Filinger

Branky Rapidu: 3x Žežulka, 2x Vobořil, 1x Jaroslav Zápotocký, 1x Jiří Zápotocký