DAVID vs. GOLIÁŠ: RAPID V PÁTEK HOSTÍ NA SLUNETĚ PATNÁCTINÁSOBNÉHO MISTRA Z CHRUDIMI!

Poslední zápas první poloviny základní části 1. Futsal ligy čeká v pátek na fustalisty Rapidu, kteří na domácí palubovce na Slunetě hostí v pátek od 20:30 FK Chrudim, historicky nejúspěšnější futsalový klub v ČR!

A stejně jako v minulém utkání v Plzni, i tentokrát bude jasným favoritem zápasu soupeř Rapidu. Ten je momentálně na prvním místě prvoligové tabulky, když z devíti zápasů jich 8 zvládl vítězně a odešel pouze jednou poražen a to právě z palubovky mistrovského Interobalu Plzeň.

Chrudimský kádr je prošpikován skvělými hráči a jeho jádro tvoří především čeští reprezentanti doplněni o kvalitní Brazilce. Z této země je také hlavní trenér José Alecio, který převzal historicky nejúspěšnější český klub před touto sezónou.

Nejproduktivnějším chrudimským hráčem v dosavadním průběhu sezóny je reprezentant Pavel Drozd se 13 vstřelenými brankami a 7 asistencemi, v závěsu za ním je jeho bratr Pavel s 10 vstřelenými brankami a 8 asistencemi. Mezi další opory Chrudimi lze zařadit české reprezentanty Matěje Slováčka, Tomáše Koudelku či Radima Zárubu či zahraniční hráče v čele se zkušeným Brazilcem Ewertonem. V posledním utkání se Chrudim překvapivě trápila s poslední Olomoucí a o domácí výhře 7:4 rozhodla až v posledních dvou minutách, kdy vstřelila tři branky.

Výkon Olomouce může být jistou inspirací i pro hráče Rapidu. Ti v posledních dvou zápasech odešli z palubovky poraženi, když nejprve prohráli na Slunetě v televizním utkání proti Žabinským Vlkům 3:8 a následně vysoko prohráli na palubovce mistrovské Plzně 0:11. Rapid se i přesto nachází na 8. místě tabulky, se šestibodovým náskokem na poslední Olomouc, na jediný bod se však dotáhli další pronásledovatelé z Liberce a brněnských Vlků.

Rapid sice bude do utkání vstupovat jako naprostý outsider, již několikrát si však dokázal, že s Chrudimí jde hrát. V tomto ohledu je potřeba zmínit dvě utkání - první z nich je z minulé sezóny, kdy Rapid po vítězném prvním poločasu prohrál na domácí palubovce 2:4, když Chrudim vstřelila branku na 2:4 minutu před koncem utkání. Ještě blíže senzaci byl Rapid v nováčkovské "covidové" sezóně, kdy prohrál na palubovce Chrudimi 3:4 poté, co ještě dvě minuty před koncem vedl 3:2 a rozhodující branku obdržel ze sálovky Felipeho čtyři vteřiny před konečnou sirénou,.

Jestli se podaří Rapidu, který by měl do utkání nastoupit se všemi oporami, potrápit historicky nejúspěšnější český tým, se dozvíme již v pátek od 20:30 na Slunetě. Utkání bude řídit trojice rozhodčích Rygl, Kliner a Mollinger. Stav utkání můžete sledovat na dálku prostřednictvím textové reportáže na webu Onlajny.com.