Junioři a dorostenci Rapidu vezou z druhého turnaje 6 bodů! Porazili Spartu, nestačili na Slavii.

O víkendu pokračovala druhým turnajem Juniorská a Dorostenecká liga futsalu a na Rapid čekal turnaj v Praze, kde se junioři a dorostenci utkali s atraktivními soupeři - pražskou Spartou a Slavií.

Jak bývá zvykem v mládežnických soutěžích, jako první vstoupila do hry kategorie U17, která se utkala s vrstevníky Sparty Praha. Rapid byl od úvodu aktivnější než jeho soupeř a byl za to odměněn v 7. minutě brankou kapitána Radima Dvořáka. I přes další šance se dorostencům v prvním poločase nepodařilo vedení navýšit, ve druhém poločasu už to ale žlutočerným střílelo přesněji. Hned v úvodu druhého poločasu Rapid zvýšil vedení po secvičené akci, na jejímž konci byl Miroslav Hašek. Rapid pokračoval v aktivitě a ve 29. a 30. minutě se prosadil dvakrát v rychlém sledu zásluhou Radima Dvořáka a Josefa Kubalíka. Následně si dorostenci vybrali mezi 33. a 36. minutou slabší pasáž a rychle inkasovali dvě branky. Konečné slovo měl však opět Rapid, když definitivní podobu výsledku dal znovu Radim Dvořák, který završil hattrick a uzavřel výsledek zápasu na 5:2 pro Rapid.

AC Sparta Praha futsal U17 - FC Rapid Ústí nad Labem U17 2:5 (0:1)

Sestava Rapidu: Baťha - Dvořák ( C ), Hedrlín, Hašek, Berky - Lučka, Kubalík, Krok

Hlavní trenér: Matěj Čapek

Branky Rapidu: Dvořák 3, Hašek, Kubalík

ŽK Rapidu: Kubalík

Rozhodčí: Laštovička, Ježek

Vyšší kategorie, stejný soupeř. Junioři vstoupili do zápasu proti Spartě s cílem napodobit dorostence a stejně jako mladší kolegové, byl Rapid od úvodu utkání aktivnější a nebezpečnější než jeho soupeř. A byl za to záhy odměněn, když skóre otevřel ve 4. minutě Miroslav Mraček. Bohužel Sparta dokázala rychle zareagovat vyrovnávací brankou po nedůslednosti v obraně Rapidu. Rapid si však dokázal vzít vedení zpět brankou Jana Schorsche a své vedení dokázal navýšit až na 4:1. Sparta už dokázala pouze korigovat výsledek ve 30. minutě, to však nic nezměnilo na výhře Rapidu, který utkání vyhrál zaslouženě 4:2.

AC Sparta Praha futsal U19 - FC Rapid Ústí nad Labem U19 2:4 (1:1)

Sestava Rapidu: Skokan - Vávra ( C ), Schorsch, Bláha, Mraček - Dunka, Novotný

Branky Rapidu: Mraček 2, Schorsch, Bláha

ŽK Rapidu: Vávra, Mraček

Rozhodčí: Ježek, Laštovička

Úvod zápasu se Slavií dorostencům absolutně nevyšel a než se stačili rozkoukat, prohrávali po 4 minutách 0:2. Rapid dokázal snížit brzy Miroslavem Haškem na 1:2, ale Slavie si vzala vzápětí dvougólový náskok zpět. V závěru prvního poločasu dokázal snížit po dobrém důrazu na zadní tyči Josef Kubalík a tak byl dorost stále ve hře. Bohužel ve druhém poločasu své šance na vyrovnání neproměnil, naopak Slavia dokázala odskočit na 4:2 a v závěru rozhodnout dalšími dvěma brankami o výhře 6:2.

SK Slavia Praha U17 - FC Rapid Ústí nad Labem U17 6:2 (3:2)

Branky Rapidu: Hašek, Kubalík

ŽK Rapidu: Hedrlín

Oslabení junioři, kteří kvůli zraněním vycestovali do Prahy pouze se šesti hráči do pole, čelili v posledním vystoupení favorizované Slavii, která disponuje ve svých řadách reprezentanty a hráči “A” týmu. Diváci od úvodu zápasu sledovali vyrovnané utkání, více navrch měl však v úvodu překvapivě právě Rapid. Ten však své nadějné příležitosti nevyužil a naopak svému soupeři poskytl svou nezodpovědností možnost otevřít skóre zápasu, čehož tak kvalitní protivník, kterým Slavie je, využil. První poločas i přes další šance na obou stranách skončil hubeným vedením Slavie 1:0. Rapid cítil šanci na vyrovnání a případný obrat utkání, bohužel ho potopila další minela. Ve 26. minutě vyslal jeden ze Slavistů slabou střelu na branku Rapidu, ta však k překvapení všech přítomných skončila v brance - 2:0 pro Slavii. Rapid po toté brance vypadl z tempa a záhy inkasoval třetí branku. Jiskru naděje vykřesal svou brankou Alex Vávra, ale Slavie po další chybě v bránění odskočila opět na rozdíl tří branek a definitivně rozhodla o své výhře, kterou korunoval pátý gól v síti Rapidu.

SK Slavia Praha U19 - FC Rapid Ústí nad Labem U19 5:1 (1:0)

Branka Rapidu: Vávra

ŽK Rapidu: Vávra, Schorsch, Mraček