JUNIOŘI A DOROSTENCI SI PŘIPSALI 10 Z 12 BODŮ NA DOMÁCÍM TURNAJI NA SLUNETĚ.

Futsalový víkend v Ústí nad Labem zakončili junioři a dorostenci Rapidu, kteří v rámci domácího turnaje Juniorské a Dorostenecké ligy futsalu hostili na Slunetě Žabinské Vlky Brno a Amor Kloboučky Vyškov.

Do turnaje vstoupili dorostenci zápasem proti Žabinským Vlkům. Rapid byl od úvodu aktivnější a po 8 minutách vedl zaslouženě 2:0. Když ve 14. minutě zvyšoval kapitán Radim Dvořák svou druhou brankou v utkání již na 3:0, vypadalo to na snadné vítězství pro Rapid. Ve druhém poločase ovšem hosté přepnuli na vyšší obrátky, naopak dorostenci Rapidu začali kupit chybu za chybou. Žabinští Vlci dokázali během prvních osmi minut druhého poločasu srovnat na 3:3 a ve 31. minutě se dostat do vedení. Ve 34. minutě dokázal Rapid srovnat krok zásluhou Viléma Hedrlína, ale na víc než remízu 4:4 to již nestačilo. Vzhledem k průběhu utkání a tříbrankovému vedení je remíza ztrátou, hráči však získali cennou zkušenost, že ani takové vedení nemusí znamenat výhru a že je potřeba hrát se stoprocentní koncentrací celý zápas.

FC Rapid Ústí nad Labem U17 - Žabinští Vlci Brno U17 4:4 (3:0)
Sestava Rapidu: Baťha - Dvořák ( C ), Hedrlín, Hašek, Berky - Lučka, Kubalík, Krok, Charvát Připraven: Ferko

Hlavní trenér: Matěj Čapek
Branky Rapidu: Dvořák 2, Berky, Hedrlín
ŽK Rapidu: Kubalík
Rozhodčí: Rygl, Kliner
Junioři přívitali stejného soupeře a od úvodu bylo jasné, že je čeká náročné a tvrdé utkání s fyzicky vyspělým soupeřem. Ten se prezentoval jednoduchou hrou na silné pivoty a právě jedna z takových akcí skončila vedoucím gólem Žabinských Vlků, kteří vyhráli první poločas 1:0. Do druhého poločasu nastoupil Rapid se změnou na pozici brankáře, díky čemuž Rapid mohl častěji vyrážet do power-play. Navíc Rapid přidal více klidu na míči a začal proměňovat příležitosti, které si vypracoval i v úvodním dějství. K obratu zavelel Miroslav Mraček, který nejprve vyrovnal ve 24. minutě, aby následně ve 30. minutě poslal Rapid do vedení 2:1. Dvě minuty před koncem navíc vedení Rapidu navýšil Alex Vávra a junioři se tak mohli radovat z důležité výhry 3.1.

FC Rapid Ústí nad Labem U19 - Žabinští Vlci Brno U19 3:1 (0:1)
Sestava Rapidu: Orság (Skokan) - Vávra ( C ), Schorsch, Bláha, Mraček - Cinádr, Dunka, Ludrovský, Novotný Připraven: Husák

Branky Rapidu: Mraček 2, Vávra
ŽK Rapidu: Bláha
Rozhodčí: Kliner, Rygl

Ve svém druhém utkání se dorostenci utkali s posledním Vyškovem a od úvodu zápasu byla na domácím Rapidu znát lehká nervozita po ztrátě vítězství se Žabinskými Vlky. Někteří hráči navíc nastoupili do utkání se zraněním a tak diváci viděli poměrně dlouho vyrovnanou podívanou, v níž se navíc dostal v 15. minutě do vedení hostující Amor Vyškov. Rapid ovšem dokázal brzy srovnat tvrdou střelou Radima Dvořáka, první poločas tak skončil 1:1. Tato branka jakoby vlila hráčům Rapidu novou krev do žil a od začátku druhého poločasu předváděli mnohem lepší výkon. Ten byl korunován povedenou tříminutovou pasáží, v níž Rapid vstřelil tři branky v řadě (2x Miroslav Hašek, 1x Josef Kubalík) a přiblížil se tak vítězství. Vyškov se ovšem nevzdával a ve 31. minutě snížil na 2:4. Dorostenci se však poučili z výpadku z minulého utkání a vítězství si již pohlídali, v závěru ho navíc brankou na 5:2 navýšil kapitán Radim Dvořák.

FC Rapid Ústí nad Labem U17 - Amor Kloboučky Vyškov U17 5:2 (1:1)
Sestava Rapidu: Baťha (Ferko) - Dvořák ( C ), Hedrlín, Hašek, Berky - Lučka, Kubalík, Krok, Charvát

Branky Rapidu: Dvořák 2, Hašek 2, Kubalík
ŽK Rapidu: Hedrlín
Rozhodčí: Mollinger, Šmid

Poslední utkání celého dne obstarali junioři Rapidu proti vrstevníkům z Vyškova. Rapid chtěl navázat na výhru proti Žabinským Vlkům a vykročil k tomu skvěle, když se ve 4. minutě prosadil kapitán Alex Vávra po spolupráci s Miroslavem Mračkem. I tentokrát měl ovšem zápas zajímavou zápletku. V 7. minutě totiž dokázali hosté srovnat na 1:1 a v 10. minutě dostali možnost zahrávat penaltu, po faulu brankáře Adama Skokana po nevydařené rozehře autu s brankářem. Adam Skokan dokázal penaltu zneškodnit, projektil hostujícího Zezuly ho ovšem vyřadil ze zbytku zápasu s otřesem mozku. Tento okamžik však byl možná jedním z klíčových v celém utkání. Za dalších 5 minut se totiž dokázal nejlépe před brankou soupeře zorientovat Josef Ludrovský a poslal Rapid do vedení 2:1. Ve druhém poločasu Rapid kontroloval hru, předváděl zajímavé akce a postupně navyšoval své vedení až do stavu 5:1. Další branky postupně vstřelili Slávek Cinádr, Jan Schorsch a Jan Bláha. Junioři tak odehráli turnaj s plným bodovým ziskem a dotáhli se na příčky zajišťující postup do FinalFour.

FC Rapid Ústí nad Labem U19 - Amor Kloboučky Vyškov U19 5:1 (2:1)
Sestava Rapidu: Skokan (Orság) - Vávra ( C ), Schorsch, Bláha, Mraček - Cinádr, Dunka, Ludrovský, Novotný - Husák

Branky Rapidu: Vávra, Ludrovský, Cinádr, Schorsch, Bláha
ŽK Rapidu: Schorsch
Rozhodčí: Šmid, Mollinger