Junioři a dorostenci získali na prvním turnaji roku 2024 sedm bodů.

První soutěžní zápasy Rapidu v novém roce 2024 obstarali junioři a dorostenci, kteří se na domácím turnaji v Lovosicích v rámci Juniorské a Dorostenecké ligy futsalu střetli v krajských derby proti Baníku Chomutov a Internationalu Kadaň.

V úvodním zápasu celého dne čekal na dorostence Rapidu vedoucí tým tabulky z Chomutova. Rapid nastoupil kvůli stopce za 3 žluté karty do utkání bez svého kapitána a nejlepšího střelce Radima Dvořáka, přesto byl v prvním poločase díky dodržování předzápasové taktiky svému soupeři rovnocenným soupeřem a dokonce si připsal i více střeleckých pokusů a šancí. Hosté však byli efektivnější a naopak od Rapidu dokázali přetavit své šance alespoň v jednu branku v prvním poločasu. Rapid se chtěl pokusit ve druhém dějství o obrat, bohužel relativně brzy inkasoval druhou branku, následně tak musel otevřít hru, což byla voda na mlýn individuálně zdatných hráčů soupeře, který přidal do konce utkání další dvě branky a zvítězil tak 4:0.

FC Rapid Ústí nad Labem U17 - FC Oxyworld Baník Chomutov U17 0:4 (0:1)

Sestava Rapidu: Baťha - Hedrlín ( C ), Hašek, Lučka, Berky - Umarov, Darvaš, Krok

Trenéři: Matěj Čapek, Dušan Stíbal

Rozhodčí: Mollinger, Macháček

Vrstevníky z Chomutova hostila také “devatenáctka”. Ta nastoupila do zápasu také bez svého nejlepšího střelce, vykartovaného Miroslava Mračka. Přesto byl Rapid od úvodu aktivnější a futsalovější než jeho soupeř a také se hned ve 2. minutě dostal do vedení, kdy na konci akce Alexe Vávry byl zakončující Jan Novotný - 1:0. Soupeř z Chomutova zlobil Rapid především svým důrazem a rychlými protiútoky. Jeden z takových dokázal Chomutov předvést v 8. minutě a srovnat na 1:1. Rapid si hned po minutě vzal vedení zpět, když se po pěkné individuální akci prosadil kapitán Alex Vávra. Ve druhém poločasu měl Rapid několik velkých šancí na zvýšení náskoku, bohužel i ta největší Tomáše Dunky zůstala neproměněna a tak byli junioři zákonitě potrestání opět po nedůrazu a dalším rychlém protiútoku soupeře inkasovanou brankou na 2:2. Vyrovnávací branka hostující Chomutov nabudila a diváci následně mohli sledovat nelítostný boj o každý centimetr palubovky. V závěru utkání měl Chomutov navrch a to i díky červené kartě Jana Bláhy a následné přesilovce soupeře. Rapid však nejen přesilovku, ale i další šance Chomutova přežil i díky skvělým zákrokům brankáře Ondřeje Orsága a utkání tak skončilo remízou 2:2.

FC Rapid Ústí nad Labem U19 - FC Baník Oxyworld Chomutov U19 2:2 (2:1)

Sestava Rapidu: Orság - Vávra ( C ), Dunka, Schorsch, Novotný - Bláha, Cinádr, Dvořák

Branka Rapidu: Novotný, Vávra

ŽK Rapidu: 29 a 36. Bláha

ČK Rapidu: 36. Bláha

Ve svém druhém utkání čekal na “sedmnáctku” soupeř z Kadaně a Rapid šel do utkání jako favorit s vědomím, že potřebuje nutně zvítězit pro udržení naděje na FinalFour. Bohužel jakoby toto vědomí hráče svazovalo, hře chyběl větší pohyb, přesto si Rapid vytvořil několik vyložených šancí, které neproměnil. Naopak soupeř byl maximálně efektivní a i díky obrovským individuálním chybám Rapidu se dokázal v rozmezí 7. až 16. minuty čtyřikrát v řadě prosadit a na dorostence čekal ve zbytku utkání velmi těžký úkol. Naději na obrat vykřesali dvěmi brankami v závěru prvního poločasu Vilém Hedrlín a Radim Dvořák. Když se ve 22. minutě prosadil opět Radim Dvořák a snížil na 3:4, začal mít obrat výsledku reálnější obrysy. Bohužel Kadaň dokázala hned za minutu po další velké hrubce Rapidu odskočit opět o dvě branky. Na ty další si museli přítomní diváci počkat až do 31. minuty, kdy svůj hattrick završil Radim Dvořák. Ten obstaral i samotný závěr zápasu, kdy se ve 35. a 36. minutě opět gólově prosadil a rozhodl tak o skvělém obratu výsledku a výhře 6:5.

FC Rapid Ústí nad Labem U17 - International FC Kadaň U17 6:5 (2:4)

Sestava Rapidu: Baťha - Dvořák ( C ), Hedrlín, Hašek, Berky - Lučka, Krok, Darvaš, Umarov

Branky Rapidu: Dvořák 5, Hedrlín

ŽK Rapidu: Dvořák

Rozhodčí: Ježek, Nešněra

U19 šla do utkání proti poslední Kadani s jasným cílem a to odčinit bodovou ztrátu z minulého utkání a potvrdit roli favorita. To se dařilo od začátku utkání, od první branky Rapidu v 7. minutě bylo celé utkání kompletně v režii ústeckých juniorů, kteří si spravili chuť, svému soupeři nasázeli 8 branek a svého soupeře porazili jasně 8:2

FC Rapid Ústí nad Labem U19 - International FC Kadaň U19 8:2 (2:4)

Sestava Rapidu: Orság - Vávra ( C ), Dunka, Cinádr, Mraček - Dvořák, Novotný, Hedrlín

Branky Rapidu: Mraček 3, Novotný 2, Vávra, Dvořák, Hedrlín

ŽK Rapidu: Dunka