NECELÁ MINUTA DĚLILA RAPID OD VÝHRY NA SLAVII, NAKONEC BERE BOD ZA REMÍZU 2:2.

Ve 4. kole nejvyšší soutěže zajížděl Rapid do slavistické haly na Edenu, kde chtěl potvrdit dobrý výkon z minulého utkání proti Chrudimi a zabojovat o cenné prvoligové body.

Úvodní minuty však patřily domácí Slavii, která si hned v úvodu vytvořila po zbytečných chybách Rapidu několik velkých šancí, ale ty neproměnila. Rapid poprvé zahrozil ve 3. minutě, kdy Sebastian Correa orazítkoval břevno domácí branky. A vlastně celý první poločas se nesl v duchu velkých šancí, které ovšem zůstaly neproměněny na obou stranách. Více vyložených šancí měla domácí Slavia, ale i Rapid měl řadu zajímavých příležitostí v průběhu prvního poločasu na získání vedení. První poločas skončil 0:0 a na první branku zápasu se čekalo až do 33. minuty, kdy si nová posila Rapidu Daniel Sanchéz pohrál s domácím obráncem a nechytatelnou pumelicí poslal Rapid do vedení.

Vedení však Rapidu vydrželo pouze necelé tři minuty, zbytečná ztráta Rapidu při power-play a přesné zakončení Jana Homoly znamenaly průběžný stav 1:1. Zbývala necelá pětiminutovka do konce utkání a Slavia cítila šanci na obrat. Ve 37. minutě nastřelil tyč domácí Brychta, ale Rapid odpověděl nejlépe jak mohl. Daniel Sanchéz se dostal k úniku na domácího brankáře Vondráčka a svou druhou brankou v utkání přiblížil Rapidu vítězství. Slavia vrhla v posledních minutách vše do power-play a ta pro domácí přinesla ovoce 46 sekund před koncem, když srovnal domácí Filip Havrda.

Hektický závěr dohrával Rapid ve třech hráčích v poli, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Sebastian Hernandez Correa. Domácí přesilovka však již na konečném výsledku nic nezměnila a tak se oba celky rozešly smírně po remíze 2:2.

Ohlasy po utkání:

Zdeněk Sláma (hrající trenér SK Slavia Praha futsal): "Proč jsme nevyhráli? Protože neumíme dát gól ani z těch největších šancí. Sledoval jsem zápas Rapidu na Helasu a varoval jsem kluky, že oni také mohli vést o pět branek, nedali šance a nakonec remizovali. Stalo se nám to samé, navíc jsme mohl i v závěru i prohrát. I když jsme dvakrát srovnali vedení soupeře, jsou to pro nás ztracené dva body."

Tomáš Mrázek (předseda SK Rapid Ústí nad Labem): “Do zápasu vstoupila lépe Slavia a měla pár zajímavých šancí, v průběhu se hra vyrovnala a i my jsme měli několik zajímavých příležitostí, ve druhém poločase jsme se prosadili jako první, bohužel chvíli na to jsme po naší chybě inkasovali, ke konci jsme se dostali opět do vedení a Slavia šla hned do power play, bohužel stihla 50 vteřin před koncem vyrovnat a na konci ještě zbytečnou červenou inkasoval Correa. Vyzdvihl bych výborný výkon Honzy Grümanna.”

SK Slavia Praha futsal - SK Rapid Ústí nad Labem 2:2 (0:0)

Sestava Rapidu: Grümann - Vobořil (C), Hernandez, Sanchéz, Nunes - Inocencio, Vávra

Připraveni: Skokan, Novák, Bartoš, Šebek, Čapek, Vondrka

Hrající trenér: Tomáš Vobořil

Sestava Slavie: Vondráček – Homola (K), Míča, Hrdina, Brychta - Havrda, Sláma, Kuchta, Nečas - Klaban

Připraveni: Fořt, Kočovský, Papež, Kazbekov

Hrající trenér: Zdeněk Sláma

Branky: 36. Homola (Havrda), 40. Havrda (Kuchta) – 33. Sanchez (Hiago), 38. Sanchez (Hiago)

ŽK: 12. Hrdina, 23. Vondráček, 39. Havrda – 28. Correa, 31. Sanchez, 40. Vobořil, 40. Correa

ČK: 40. Correa (2x ŽK)

Rozhodčí: Filip Nešněra, Bohumil Vrtal, Zdeněk Nagy