RAPID PO STATEČNÉM VÝKONU PADL S FAVORIZOVANOU CHRUDIMÍ.

1. Futsal liga se po reprezentační pauze vrátila svým třetím kolem, v němž Rapid na domácí palubovce hostil Chrudim, patnáctinásobného mistra české nejvyšší soutěže a hlavního aspiranta na titul z letošního ročníku.

Favorit utkání byl jasný, ale Rapid chtěl svému soupeři tuto roli znepříjemnit a to se mu dařilo vlastně celé utkání. Od prvních minut byla dle očekávání více na míči hostující Chrudim, ale očekávaný kolotoč se nekonal. Rapid pozorně bránil a vyrážel do nebezpečných brejků. Největší šanci na otevřené skóre neproměnil Pavel Drozd, který z bezprostřední blízkosti orazítkoval tyč. Úspěšnější byl jeho spoluhráč Radim Záruba, který ve 14. minutě vystihl nepřesnou rozehrávku Rapidu a poslal Chrudim do vedení 1:0. I Rapid měl v prvním poločase své šance, ty největší neproměnil Sanchez a Hiago.

Druhý poločas pokračoval v podobném duchu jako ten první, s tím rozdílem, že Chrudim se dokázala hned ve 22. minutě prosadit a po sehraném autovém kopu zvýšil na 2:0 David Drozd. A když ve 28. minutě hosté zvýšili na 3:0 zásluhou druhé branky Radima Záruby, bylo jasné, že Rapid čeká ve zbytku utkání téměř nadlidský úkol. Přesto Rapid zbytek utkání proti největšímu favoritovi ligy odehrál se ctí a i přes obdrženou branku dokázal v závěru reagovat brankou Hiaga po parádní individuální akci.

Přestože Rapid předvedl paradoxně nejlepší výkon v sezóně, musí se smířit s první porážkou, kterou bude chtít odčinit na palubovce dalšího favorita, kterým bude Slavia Praha již tento pátek.

Ohlasy po utkání:

Václav Koc (asistent trenéra SK Rapid Ústí nad Labem): “Počítali jsme s těžkým zápasem, který nám měl ukázat, jak velké rozdíly v lize budou. Tým se s tím popasoval dobře, od předchozího zápasu je vidět zlepšení, ale je stále na čem pracovat. Mrzí nás neproměňování brankových příležitostí, kdy jsme v první půli rovnocenným soupeřem. Druhé dějství bylo rozhodnuté díky rychlým brankám Chrudimi a nám se již nepodařilo navázat na výkon z prvního poločasu. Chrudim ukázala, proč je jedna z nejlepších v české lize a zaslouženě odváží tři body."

Radim Záruba (hráč FK Chrudim): "Nešlo o vůbec jednoduché utkání, nechci to svádět na naši slabší koncovku, Ústí hrálo velmi dobře. Bylo vidět, že jihoamerické posily jim dodaly na kvalitě. Jsme moc rádi, že jsme v trochu okleštěné sestavě podali takovýto výkon, samozřejmě máme radost za tři body."

SK Rapid Ústí nad Labem - FK Chrudim 1:4 (0:1)

Sestava Rapidu: Grümann – Sanchez, Nunes, Hernandez, Inocencio – Vobořil (C), Vávra, Novák, Šebek

Připraveni: Skokan, Koc, Novotný

Hrající trenér: Tomáš Vobořil

Sestava Chrudimi: Špánik  – David Drozd, Pavel Drozd, Záruba, Seidler – Max, Balog, Tomek, Krotil

Připraveni: Javorski, Formáček

Hlavní trenér: Matěj Slováček

Branky: 36. Hernandez – 14. Záruba, 22. D. Drozd (Seidler), 29. Záruba (Balog), 36. Seidler (Záruba)

ŽK: 22. Hernandez (RUL), 31. Vobořil (RUL)

Rozhodčí: Dragoun – Kresta, Mollinger