RAPID VEZE PO HEKTICKÉM PRŮBĚHU BOD Z PALUBOVKY BRNĚNSKÉHO HELASU!

Druhé kolo 1. Futsal ligy znamenalo pro Rapid první výjezd na palubovky soupeřů, v pátek ho čekal souboj v Brně proti domácímu Helasu.

Ten nastupoval do utkání jako favorit, což potvrzovala i dlouhodobá bilance ze vzájemných zápasů, z nichž Rapid získal jediný bod za remízu z posledního utkání v minulé sezóně. Začátek utkání futsalistům Rapidu nevyšel, Helas byl od začátku aktivnější a vytvářel si vyložené šance, které naštěstí nedokázal proměnit. V dalších minutách se Rapid probral a začal si také vytvářet šance nebo alespoň jejich náznaky.

Helas si často pomáhal s brankářem Mykitjukem v poli, což se mu stalo osudné v 8. minutě, kdy Sebastian Hernandez vystihl nepřesnou rozehrávku domácích a z prvního doteku přes celé hřiště trefil prázdnou branku a poslal Rapid do vedení 1:0. V dalších minutách sledovali fanoušci, kteří vytvořili výbornou atmosféru, vyrovnaný souboj se šancemi na obou stranách, tu největší za Rapid neproměnil Gabriel Nunes. Za Helas následně neproměnil desetimetrový kop po šestém akumulovaném faulu Rapidu domácí Oleksandr Danko. Helas po zahození i těch nejvyloženějších šancí vyrovnal skóre paradoxně po nešťastně sraženém nástřelu Tomášem Vobořilem v 16. minutě. Rapid si však vedení dokázal rychle vzít zpět, v 19. minutě byl faulován Hiago a jelikož se jednalo o šestý akumulovaný faul, dostal i Rapid možnost zahrávat desetimetrový kop. Toho se ujal Sebastian Hernandez a pěkně umístěnou střelou určil výsledek prvního poločasu na 2:1 pro Rapid.

I ve druhém poločase sledovali diváci vyrovnanou bitvu se šancemi na obou stranách, ale ani jeden z týmů nebyl dostatečně efektivní. I proto se čekalo na branku až do 32. minuty, ve které byl na konci jednoho z mnoha nebezpečných domácích rohů Lukáš Perina a srovnal stav utkání na 2:2. V závěrečných 8 minutách byl nebezpečnější Rapid, který si vytvořil minimálně tři velké šance ke skórování a nastřelil břevno brankářem Grümannem. Když však i střela Sebastiana Hernandeze přes celé hřiště do odkryté branky při závěrečné power-play domácích skončila vteřinu před koncem těsně vedle domácí branky, bylo jasné, že oba týmy získají bod za remízu 2:2.

Ohlasy po utkání:

Oleksandr Danko (hráč Helas Brno): "Výsledek zápasu hodnotím jako spravedlivý pro oba týmy, na začátku utkání jsme mohli dát 2, 3 góly a tento zápas uklidnit, místo toho jsme udělali několik zbytečných chyb a faulů, což ukázal i stav utkání v poločase. V druhé půlce jsme se snažili hrát svoji hru, které hodně věnujeme na trénincích a to, co od nás vyžaduje trenér. Za mě gól na 2-2 přišel trochu pozdě a znovu jsme nevyužili hodně šancí. Na konci utkání soupeř měl pár brejků, ale Andy nás skvěle podržel a při powerplay se nám nepodařilo dát rozhodující gól. Nakonec bych chtěl poděkovat našim fanouškům za úžasnou atmosféru. Jedeme dál, sezóna se zatím rozbíhá."

Václav Koc (asistent trenéra SK Rapid Ústí nad Labem): Po dlouhé cestě, jsme zaspali začátek, kde Brno bylo na koni a zápas mohlo rozhodnout. Štěstí stálo na naší straně a postupem času jsme hru zkvalitnili a stali se rovnocenným soupeřem. Na konci zápasu jsme z breaku mohli rozhodnout v náš prospěch, ale chyběl nám klid v zakončení. Tým odvedl bojovný výkon, za který si zaslouží pochvalu. Teď máme 3 týdny reprezentační pauzu v které se budeme snažit dohnat opožděný start přípravy a více se sehrát."

Helas Brno - SK Rapid Ústí nad Labem 2:2 (1:2)

Sestava Rapidu: Grümann - Vávra (C), Hernandez, Inocencio, Nunes - Vobořil, Novák, Bartoš, Šebek

Připraveni: Mrázek, Koc

Hrající trenér: Tomáš Vobořil

Sestava Helasu: Mykytjuk (Klímek) – Směřička, Perina, Havel, Lukšija, Hanák, Havlík, Danko, Bednařík, Sznapka, Zdráhal, Matejov

Hlavní trenér: Tomáš Galia

Branky: 16. Mykytjuk (Směřička), 32. Perina (Směřička) – 8. Sebastian, 19. Hernandez Correa Juan Sebastian (10 m kop)

Karty: 6. Novák, 28. Hiago

Rozhodčí: Ganaj Martin, Čuba Daniel, Havlík Přemysl