RAPID VYLOUPIL PO DALŠÍM SKVĚLÉM OBRATU CHOMUTOV A VYHRÁL I DRUHÉ KRAJSKÉ DERBY!

Druhé utkání v řadě na palubovce soupeře čekalo v neděli na hráče Rapidu, v 8. kole 1. Futsal ligy změřili síly v chomutovské městské hale v očekávaném derby s Oxyworld Baníkem Chomutov.

Rapid měl svému soupeři co vracet vzhledem k předsezónní porážce 2:12 v Krajském poháru. Nyní se ovšem očekával mnohem vyrovnanější zápas, do něhož přesto vstupoval jako mírný favorit domácí Chomutov, který prozatím zvládl vítězně všechna svá tři předchozí domácí prvoligová utkání. A i to nedělní odstartoval lépe než Rapid. Domácí působili živěji, aktivně napadali rozehrávku Rapidu a sami se dostávali do řady nebezpečných zakončení. Ve 4. minutě pronikl po pravé straně Dolechek a na zadní tyči našel Jamricha, který poslal Chomutov do vedení, Za další dvě minuty bylo ještě hůře - domácí využili zaváhání brankáře Martina Džudži, který musel sáhnout za záchranou brzdu a faulovat v brankovém území chomutovského hráče. Následovala penalta, kterou proměnil domácí Gedeon - 2:0 pro Chomutov.

Postupem času se dostával do šancí i Rapid, ale ani ty nejvyloženější příležitosti nedokázal proměnit. Naopak Chomutov dělal ústecké obraně stále problémy a do konce poločasu dokázal vstítit další dvě branky a do kabin si před druhým poločasem odnášel pohodlný čtyřbrankový náskok.

Rapid se i přes velmi nepříznivý stav nevzdával myšlenky na zisk bodů a stejně jako v předchozích utkáních vsadil vše na hru bez brankáře, s níž vyrukoval hned od úvodu druhého dějství. Rapid se potřeboval nakopnout rychlou brankou a ta přišla ve 22. minutě, kdy se po přihrávce Jaroslava Zápotockého prosadil Tomáš Vobořil. Rapid i v dalších minutách pokračoval ve hře bez brankáře a svého soupeře zmáčkl před vlastní branku. Ve 27. minutě se uvolnil kličkou v brankovišti soupeře Jan Šebek, byl faulován chomutovským brankářem a tak nemohlo následovat nic jiného než nařízená penalta. Tu si vzal na starosti David Černý, který se dokázal ve svém prvním ligovém startu za Rapid gólově prosadit a snížit na 2:4.

A byl to právě tento hráč, jenž je dobře známý nejen ústeckým fotbalovým fanouškům, který udal ráz dalšímu směřování zápasu. Půl minuty po vstřelené brance totiž dokázal proměnit další nabídnutou příležitost a snížil na rozdíl jediné branky. Na chomutovských hráčích, kteří byli nadále v hluboké defenzivě, byla znát frustrace, kterou dovršily následující minuty. Nejprve ve 30. minutě završil hattrick David Černý a srovnal na 4:4, aby ve 34. minutě stejný hráč využil hrubku domácího obránce a dokonal obrat ve prospěch Rapidu. Kalich hořkosti si domácí vypili až do dna, protože za další minutu se mohl radovat z branky Jaroslav Zápotocký, který poslal Rapid do dvoubrankového vedení.

To se nezměnilo ani v závěrečných pěti minutách při hře soupeře v power - play, který se ani přes několik střeleckých pokusů, které vychytal brankář Martin Džudža, neprosadil a Rapid se tak mohl radovat z cenné výhry v krajském derby, třetího bodového zisku v řadě a posunu na osmé místo prvoligové tabulky zaručující vstupenku do play-off.

Na cennou výhru z chomutovské palubovky bude chtít Rapid navázat v dalším televizním utká, které odehraje na Slunetě v pondělí 20.11 proti Žabinským Vlkům Brno.

Oxyworld Baník Chomutov - FC Rapid Ústí nad Labem 4:6 (4:0)

Sestava Rapidu: Džudža - Zápotocký Ja., Zápotocký Ji., Vobořil, Šebek - Novák, Gajdoš, Černý, Žežulka

Připraveni: Skokan - Čapek, Vávra, Chalupa, Vondrka

Hlavní trenér: Martin Dlouhý

Sestava Chomutova: B. Klíma - Schreiner, Doleček, D. Klíma, Jelínek - Nový, Vlach, Jamrich, Gedeon - Kasal (C)

Připraveni: Dvořáček, Krok, Kadlec

Hlavní trenér: Jan Brič

Branky Rapidu: 4x Černý, Vobořil, Zápotocký Jaroslav