U17 je po turnaji v Plzni mimo hru o Final Four, rozuzlení v kategorii U19 přinese poslední turnaj.

Předposledním turnajem pokračovala v uplynulém víkendu Juniorská a Dorostenecká liga futsalu a na Rapid čekaly zápasy proti Interobalu Plzeň a Olympiku Mělník.

Dorostenci v kategorii U17 potřebovali vyhrát pro udržení naděje na postup do Final Four obě nedělní utkání proti týmům z TOP4. V prvním utkání se dorostenci Rapidu představili proti pořádající Plzni. Diváci mohli vidět kvalitní výkon obou celků, avšak více navrch měl Rapid, jenž podal proti Plzni jeden z nejlepších výkonů v sezóně. Rapid si často pomáhal v poli s brankářem Baťhou a v průběhu utkání si vytvořil několik vyložených šancí. Ty ovšem zůstaly nevyužity, stejně jako příležitosti domácí Plzně. Zápas tak i přes zajímavý průběh branku nepřinesl a skončil netypickou remízou 0:0. Ta bohužel znamenala snížení šancí na postup dorostenců Rapidu na minimum.

SK Interobal Plzeň U17 - FC Rapid Ústí nad Labem U17 0:0 (0:0)

Sestava Rapidu: Baťha - Dvořák ( C ), Hašek, Hedrlín, Berky - Lučka, Umarov, Kubalík

Trenéři: Matěj Čapek, Dušan Stíbal

Rozhodčí: Pelikán, Bernard

Se stejným soupeřem v kategorii U19 se utkali junioři Rapidu. Ti byli před turnajem v Plzni na čtvrtém místě a v případě dvou výher by si zajistili účast v závěrečné Final Four o mistra ČR. Junioři bohužel vyrazili do Plzně z důvodu zranění důležitých hráčů pouze v 6 hráčích do pole a zároveň v každém utkání chyběl z této šestky jeden vykartovaný hráč, v prvním utkání to byl Jan Bláha. Přesto předváděl Rapid od úvodu utkání výborný výkon a ve 3. minutě se dostal do vedení zásluhou Jana Schorsche po skvělé přihrávce Alexe Vávry. Rapid byl lepším týmem, ale i Plzeň hrozila a to především ze standardních situací. V 7. minutě si našel po rohovém kopu odražený míč jeden z domácích hráčů a srovnal na 1:1. Rapid však ihned zareagoval po brance Jana Novotného. Diváci sledovali stejně jako u mladších kolegů na mládežnické poměry kvalitní futsal a také branku domácích na 2:2 v 11. minutě. I tentokrát však Rapid dokázal okamžitě odpovědět, tentokrát po brance Miroslava Mračka. Ve druhém poločasu diváci viděli dramatickou podívanou, v níž si oba celky připsaly řadu příležitostí, branku však vstřelila už pouze Plzeň a tak utkání skončilo remízou 3:3.

SK Interobal Plzeň U19 - FC Rapid Ústí nad Labem U19 3:3 (2:3)

Sestava Rapidu: Skokan - Vávra ( C ), Mraček, Schorsch, Novotný - Bláha, Cinádr, Hedrlín

Připraveni: Orság, Umarov

Branky Rapidu: Schorsch, Novotný, Mraček

ŽK Rapidu: Schorsch

Do druhého utkání nastupovala “sedmnáctka” po vydařeném výkonu s Plzní, ovšem bez důležitých bodů. Jakoby výkon mladých nadějí Rapidu toto vědomí ovlivnilo. To, co zdobilo Rapid v utkání hodinu a půl zpět, jakoby nebylo. Mělník byl od úvodu utkání lepší, rychle se dostal do vedení, které brzy zvýšil na 2:0. Rapid sice odpověděl brankou kapitána Radima Dvořáka, ale Mělník si vzal dvoubrankový náskok ihned zpět a navíc ho ve druhém poločasu jednou brankou navýšil a zaslouženě zvítězil 4:1. Pro kategorii U17 znamená 1 získaný bod ze dvou utkání propad na 7. místo tabulky, o jehož udržení budou hrát poslední turnaj v Jablonci nad Nisou.

SK Olympik Mělník U17 - FC Rapid Ústí nad Labem U17 4:1 (3:1)

Branka Rapidu: Dvořák

ŽK Rapidu: Hedrlín, Hašek

ČK Rapidu: Baťha

I utkání juniorů s Mělníkem má velmi hořkou pachuť. Rapid vstupoval do zápasu bez vykartovaného Jana Schorsche, přesto chtěl utkání vyhrát a pohlídat si dobrou pozici v tabulce. Tento plán nabral trhliny ve třetí minutě, kdy se prosadil nejlepší střelec a hráč soupeře Michal Banga. Rapid se tlačil za vyrovnáním, které v mnoha případech viselo takřka na vlásku. Bohužel utkání se z pozice Rapidu proměnilo ve festival zahozených šancí a nastřelených tyček. Takže zatímco Rapidu nestačila ke skórování prázdná branka ani další vyložené pozice, mělnický Banga si otevřel střelnici a téměř z každé střely a pozice nekompromisně trestal střelecká selhání Rapidu. Rapid prohrál první poločas 0:2, dvakrát se dostal na dostřel jediné branky, ale střelecká nemohoucnost nic více juniorům nepovolila. Naopak Mělník v závěrečném vabanku Rapidu dvakrát skóroval a vyhrál tak 5:2. Pro juniory znamená turnaj v Plzni velké trhliny do postupového plánu. Momentálně je kategorie U19 na 5. místě s jednobodovou ztrátou na čtvrté Žabinské Vlky a pětibodovou ztrátou na pátou Plzeň, na tu má však Rapid zápas k dobru. Šance Rapidu jsou vzhledem k losu všech aspirantů na postup poměrně slušné, ale konečné rozuzlení přinese až poslední turnaj základní části, který se odehraje v neděli v Jablonci nad Nisou a Rapid bude muset spoléhat i na výsledky ostatních utkání.

SK Olympik Mělník U19 - FC Rapid Ústí nad Labem U19 5:2 (2:0)

Sestava Rapidu: Orság (Skokan) - Vávra ( C ), Mraček, Bláha, Novotný - Cinádr, Dvořák

Připraven: Hašek

Branky Rapidu: vlastní, Mraček

ŽK Rapidu: Mraček, Cinádr, Bláha