Letní pauza je u svého konce a druholigové futsalové soutěže se rozjíždějí. Západní skupinu 2. Ligy otevřela remíza 3:3 loňských medailistů Jablonce s Kladnem. V sobotu svou druhou sezónu ve druhé nejvyšší soutěži rozehraje také Rapid a soupeřem mu bude nováček soutěže – Legie Příbram!

Říká se, že druhá sezóna v soutěži je vždy těžší než ta první, jak to bude v případě Rapidu se ukáže již brzy. V sobotu 29.9.2018 od 20:00 se totiž futsalisté Rapidu utkají s příbramskou Legií a načnou tak druhou kapitolu s názvem 2. Liga ve své krátké historii. Stejně jako v minulé sezóně Rapid začne na domácí palubovce a má tak skvělou příležitost vstoupit vítězně do druholigové soutěže. Právě start soutěže, v němž se Rapid po utkání proti Příbrami utká následně opět doma s Boleslaví a pak ho čekají tři venkovní výjezdy, napoví o letošních ambicích a cílech „A“ týmu. V minulé sezóně Rapid začal třemi výhrami a porážku okusil až 6. kole proti Mělníku. Podobný start by si přál Rapid i letos.

Prvním soupeřem, jemuž bude Rapid čelit, je nováček soutěže Legie Příbram. Pro tento klub se bude jednat po postupu z 2.místa Divize A o druholigovou premiéru. V Divizi strávila Legie sedm sezón, což je pro zajímavost o 2 roky déle než Rapid. Příbramsko je zároveň tradiční futsalovou oblastí, z níž vzešly další druholigové futsalové kluby FC 83 Příbram (2010/2011 – 10.místo, sestup) a v nedávné době ISŠ Příbram (2015/2016, 2.místo). Lze jen odhadovat s jakou taktikou příbramští hráči přijedou, ale dá se očekávat tvrdý zápas plný osobních soubojů, ve kterém se hostující Legie bude spoléhat na obranu a rychlé brejky. Příbram bude jistě spoléhat také na Vojtěch Zákouckého, jenž se stal se 49 brankami nejlepším střelcem a se 68 body (49 branek + 19 asistencí) nejužitečnějším hráčem celé Divize A.

Letní příprava a následné finále Krajského poháru Rapidu výsledkově příliš nevyšly, když si ve všech třech utkáních připsal porážku. Nutnou podotknout, že Rapidu stál v cestě vždy prvoligový soupeř a hráči tak sbírali cenné zkušenosti proti kvalitním soupeřům. Složení domácího Rapidu k sobotnímu utkání má ještě několik otazníků, domácí fanoušky však může těšit, že k dispozici by měly být všechny předsezónní posily včetně tria z prvoligového Gardenline Litoměřice

Pokud se vše stihne administrativně dořešit, tak by  měl být navíc k utkání připraven nejlepší střelec Rapidu v loňské sezóně, Martin Gajdoš! Ten se nedohodl s vedením ligového Svarogu na dalším působení v klubu a po dohodě všech stran došlo k ukončení hostování a návratu do našeho klubu, což ocení nejeden fanoušek Rapidu!

Mírným favoritem utkání jsou vzhledem ke své loňské druholigové zkušenosti futsalisté Rapidu a cílem je tak zisk 3 bodů, ale papírové předpoklady se často ukazují opravdu papírové a tak si Rapid nesmí dovolit žádné podcenění svého sobotního soupeře.

Utkání odstartuje v sobotu 29.9. na Slunetě. Výkop zápasu je ve 20:00, hala bude otevřena od 19:30. Zápas bude řídit dvojice sudích Jan Novotný a Lukáš Mollinger. Delegátem utkání bude Zbyněk Popper. Vstup na utkání je 20 Kč, děti do 10 let, ženy a ZTP mají vstup zdarma. Pro diváky bude připraven bufet s občerstvením a těšit se můžete také na poločasové vystoupení football freestylera Marka Gini!

Přijďte podpořit futsalisty Rapidu. Jste zváni!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *