O VÍKENDU POKRAČOVALY TAKÉ NEJVYŠŠÍ MLÁDEŽNICKÉ SOUTĚŽE. KATEGORIE U19 A U17 VYRAZILY DO CHRUDIMI, KDE SE UTKALI S DOMÁCÍM TÝMEM A S BOHEMIANS PRAHA.

Jak bývá zvykem, jako první vstoupila do bojů U17, která se střetla s domácí Chrudimí stejné kategorie. Rapid od úvodu utkání diktoval tempo hry a vytvořil si v průběhu prvního poločasu několik velkých příležitostí, které ovšem zůstaly bez gólové odezvy. Rapid se dokázal poprvé prosadit v úvodu druhého poločasu, když přihrávku Maxi zužitkoval Gajdoš. Za pár minut se po levé straně prosadil Jaroslav Zápotocký, který naservíroval míč před prázdnou branku opět Gajdošovi a bylo to 2:0 pro Rapid. Domácí Chrudimi se podařilo snížit po ztrátě míče Rapidu v obranné polovině, ale důležité vítězství nakonec Rapid uhájil po výsledku 2:1.

FK Chrudim U17 – FC Rapid Ústí nad Labem U17 1:2 (0:0)

Sestava Rapidu: Orság – Zápotocký Jiří (C), Zápotocký Jaroslav, Maxa, Gajdoš – Makula, Schorsch

Branky Rapidu: Gajdoš Jan 2

Se stejným soupeřem se utkala ve vyšší kategorii U19. Ta kvůli omezenému počtu hráčů této kategorie nastoupila v 5 hráčích do pole, navíc se čtyřmi hráči kategorie U17, kteří již měli v nohách jeden zápas. Papírové předpoklady však vzaly v prvním poločase za své, Rapid perfektně plnil herní plán a často využíval brankáře na útočné polovině. Rapid si vytvářel šance a také se dostal do vedení, když se krásnou střelou do pravého horního rohu prosadil Jiří Zápotocký. Chrudim dokázala ovšem do konce prvního poločasu srovnat, když využila zaváhání obrany Rapidu. Ve druhém dějství začaly Rapidu docházet síly a otěže zápasu převzal domácí celek, který se dokázal postupně čtyřikrát prosadit a získat výhru 5:1. Hráči Rapidu však předvedli výborný výkon a je otázkou, jak by utkání dopadlo, pokud by měl Rapid širší kádr.

FK Chrudim U19 – FC Rapid Ústí nad Labem U19 5:1 (1:1)

Sestava Rapidu: John – Zápotocký Jiří, Zápotocký Jaroslav, Gajdoš, Tamáš (C) – Husák

Branka Rapidu: Zápotocký Jiří

Do druhého zápasu proti pražské Bohemce šla U17 s jasným cílem a tím bylo prodloužit vítěznou sérii. Za tímto cílem si Rapid šel od úvodu utkání, Bohemka měla problémy s vysokým napadáním Rapidu, přesto dokázala relativně dlouho odolávat první brance. Tu vstřelil v 10. minutě po výborném uvolnění na levé straně Jaroslav Zápotocký. Za další čtyři minuty se prosadil i jeho bratr Jiří Zápotocký, který skóroval po parádní individuální akci. Během další minuty se dokázal prosadit po dobrém napadání také Dominik Maxa a Rapid vedl 3:0. Bohemka dokázala ovšem rychle snížit po výborné týmové akci a zanedlouho poté dostala možnost zahrávat 10m kop po šestém akumulovaném faulu Rapidu. Nabídnutou příležitost však Bohemians nevyužili i díky skvělému zákroku brankáře Ondřeje Orsága. Tento okamžik byl jedním z klíčových, protože poté už Rapid kontroloval hru a ve druhém dějství ještě navýšil svůj náskok zásluhou Jiřího Zápotockého a Jana Gajdoše. U17 je tak i po druhém turnaji stoprocentní a vede tabulku s 12 body.

Bohemians Praha U17 – FC Rapid Ústí nad Labem U17 1:5 (1:3)

Sestava Rapidu: Orság – Zápotocký Jiří (C), Zápotocký Jaroslav, Maxa, Gajdoš J. – Schorsch, Makula, Husák

Branky Rapidu: Zápotocký Jiří 2, Zápotocký Jaroslav, Gajdoš, Maxa

Poslední utkání obstaraly kategorie U19 Rapidu a Bohemians. V tomto utkání Bohemka dominovala a to především díky absenci dalších fyzických sil hráčů Rapidu. Většina hráčů odehrála již třetí utkání, navíc většina hráčů v sestavě spadala do nižší kategorie. I přes prohru tak lze tento zápas hodnotit jako přínosnou zkušenost pro jednotlivé hráče, kteří v utkání nastoupili.

Bohemians Praha U19 – FC Rapid Ústí nad Labem U19 7:0 (3:0)

Sestava Rapidu: John – Schorsch, Makula, Maxa, Tamáš (C) – Husák

Branky Rapidu: Bajger Marek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *