1. Futsal liga pokračuje v pátek čtvrtým kolem a na Rapid čeká utkání na palubovce českolipských Démonů, v němž budou chtít napravit nepovedený výkon proti Plzni, která Rapid porazila vysoko 16:2.

INFORMACE O UTKÁNÍ

Čtvrté utkání Rapidu v premiérové prvoligové sezóně a zároveň čtvrtý pokus na sehrání rovnocenné partie s prvoligovým soupeřem. I tak by se dalo nazvat páteční utkání futsalistů Rapidu, kteří se musejí rychle oklepat z debaklu proti favorizovanému Interobalu Plzeň, který vyhrál v Ústí nad Labem vysoko 16:2. Když se k tomu připočte vysoká porážka na palubovce Helasu a porážka 1:6 v úvodním utkání proti Spartě a celkové skóre 8:34, tak není pochyb, že do pátečního zápasu nastoupí jako jasný favorit domácí tým České Lípy.

Česká Lípa je dnes již tradiční prvoligový klub, který sází na osvědčenou hráčskou osu bývalých sparťanských hráčů HavrdaRottFichtnerZapletal. Česká Lípa navíc letos posílila na brankářském postu o Martina Mareše. Není tak pochyb, že ambice svěřenců trenéra Karla Kruliše sahají letos minimálně do první osmičky zajišťující účast v playoff.

Démoni zatím mají ze tří odehraných utkání vyrovnanou bilanci jedné výhry, jedné remízy a jedné porážky. V posledním utkání českolipští futsalisté remizovali v derby s FTZS Liberec 4:4 a prozatím jim tak patří 7. místo v průběžné tabulce 1. Futsal ligy. Nejlepším střelcem Démonů je Ondřej Havrda, který vstřelil 6 z celkových 9 branek České Lípy.

To Rapid vstřelil jen o branku méně, ale o 19 více jich obdržel, je tak jisté, že kvalitní obranná činnost bude hlavním klíčem k případnému dobrému výsledku na palubovce Démonů. Trenér Martin Dlouhý nemůže v pátečním utkání počítat s trojicí Patrik Mažári, Martin Macháček a Václav Sloup.

Do utkání by naopak mohly nastoupit dvě nové posily z plzeňského Interobalu a to Karel Rozboud a Petr Zajíček. Jak se bude dařit nejen jim, můžete sledovat v komentovaném livestreamu, který si pro futsalové fanoušky připravil domácí klub.

Páteční utkání, do něhož půjde jako favorit domácí Česká Lípazačíná ve ve 20:30 v Městské sportovní hale v České Lípě a řídit ho budou rozhodčí Jakub MatyšLibor Kaštánek Radek DragounDelegátem utkání bude Vladislav Tanáč.

PŘEDZÁPASOVÉ NÁZORY:

Karel Kruliš (trenér Helasu): „ Do Lípy dorazí první nováček soutěže, po našem remízovém zápase s Libercem už musím bodovat naplno. Opět bude livestream, takže naši fanoušci o náš zápas nepřijdou. ,“

Matěj Čapek (hráč Rapidu): „ Do České Lípy jedeme s respektem k našemu zkušenému soupeři, který hraje dlouhodobě v takřka totožném složení, tudíž nás čeká sehraný a takticky velice vyspělý tým. Bodový zisk z tohoto utkání je podmíněn maximálním nasazením a herní zodpovědností všech našich hráčů “

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *