Poslední dvě kola zbývají do konce letošního ročníku 2. ligy a na Rapid čeká v lovosické hale Chemik přímý souboj o třetí místo! Soupeřem Rapidu bude FK GMM Jablonec nad Nisou, tým jenž je právě na třetím místě se ziskem 38 bodů. Stejný počet bodů má také Rapid, ale bohužel horší vzájemný zápas, protože na podzim na jablonecké palubovce byl úspěšnější domácí tým, který si připsal 3 body za výhru 9:8.

Před pátečním zápasem jsou tak karty rozdány jasně. Rapidstejný bodový zisk jako jeho soupeř z Jablonce, ten má však lepší vzájemný zápas, díky zmiňované podzimní výhře 9:8. K zisku třetího místa tak potřebuje Rapid v pátek vyhrát alespoň o dvě branky, pokud se mu to podaří, bude mít jeden zápas před koncem soutěže jistotu bronzové příčky.

Ovšem i Jablonec touží po zisku medailového umístění a i když prošel v minulých týdnech výměnou trenéra a poslední utkání nebyla z těch nejpovedenějších, tak na Rapid umí. Všechna tři vzájemná utkání dopadla lépe právě pro jablonecké futsalisty, kteří pokaždé odešli z utkání vítězně. Rapid se bude muset mít na pozoru především před Petrem Mečířem, nejlepším střelcem druhé ligy se 42 brankami (více než třetina branek Jablonce!), na nějž Jablonec velice spoléhá. Kromě něho má však Jablonec celou řadu dalších kvalitních futsalistů a i z tohoto pohledu tak čeká na Rapid velice těžké utkání.

Domácí fanoušky však může těšit fakt, že oproti utkání na Jerigu, v němž oslabený Rapid se dvěma juniory v sestavě remizoval 3:3, bude sestava Rapidu čítat několik návratů. K dispozici budou oproti předcházejícímu utkání hrající trenér Martin Dlouhý a také Martin Macháček či Lukáš Krok a Tomáš Jelínek. K dispozici naopak stále nebudou dlouhodobě zranění Vít Sedláček, Matěj Klier, Tomáš Mrázek a Dalibor Slepčík. K těmto hráčům přibyl na marodku také Jiří Chmelan a Filip Chrudimský. V důležitém pátečním utkání nebude k dispozici ani další z opor Petr Tichý.

Pro domácí Rapid i hosty z Jablonce se jedná o jedno z nejdůležitějších utkání v sezóně, které pravděpodobně rozhodne o třetím místě v tabulce. Přijeďte do lovosické haly Chemik podpořit futsalisty Rapidu. Utkání začíná ve 20:20, vstupné je 20 Kč, děti do 10 let, ženy a ZTP mají vstup zdarma.

Budeme Vás potřebovat!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *