V dohrávce 8. Kola 1. FUTSAL Ligy čekal Rapid na Slunetě dalšího těžkého soupeře a každoročního aspiranta na medailové pozice v nejvyšší soutěži, pražskou Slavii.

Karty byly před utkáním rozdány jasně. Slavia přijela do ústecké haly Sluneta jako megafavorit utkání, který se může v případě výhry dotáhnout na duo Plzeň, Chrudim, tedy na první, respektive druhé místo v tabulce. Rapid naopak chtěl podat zlepšený výkon oproti poslednímu domácímu utkání, k čemuž měl dopomoct i návrat tří důležitých hráčů do sestavy.

Hned úvod utkání ukázal, co na Rapid čeká. Slavia atakovala vysoko rozehrávku Rapidu a to se jí vyplatilo ve třetí minutě. Hostující kapitán Jan Homola vystihl rozehru Rapidu, předložil míč před prázdnou branku a pro nejlepšího střelce Slavie Davida Jošta nebyl problém míč uklidit do branky – 0:1. Slavia pokračovala v jízdě i nadále. V 5. minutě hezky prošel po levé straně slovenský reprezentant Ševčík, předložil před prázdnou branku míč Leovskému a bylo to 2:0 pro Slavii. Když za dalších pár okamžiků prostřelil po rohovém kopu hostující Sita vše, co mu stálo v cestě, bylo to již 3:0 pro Slavii a s Rapidem to nevypadalo vůbec dobře.

Daniel Klečka zasahuje proti Radimovi Zárubovi

Rapid ovšem dokázal na třetí branku sešívaných rychle odpovědět. Odražený nástřel si v předbrankovém prostoru našel kapitán Dominik Ostrák, který nechytatelnou ranou nedal brankářovi Slavie šanci – 1:3. Rapid tato branka povzbudila a za další dvě minuty to bylo již 2:3. Petr Tichý našel šikovně Petra Výborného, který procedil míč za záda mládežnického reprezentačního brankáře Žežulky. Ve 13. minutě však Slavia opět odskočilo o dvě branky. Radim Záruba, jeden z nejlepších českých futsalistů, si vyměnil míč s Joštem a nechytatelnou dělovkou rozvlnil síť Rapidu2:4. V 18. minutě se však opět prosadil Petr Výborný, tentokrát po přihrávce Tomáše Jelínka3:4. Navíc z následující akce dokázal Rapid vyrovnat! Protiútok zakončil krásným padáčkem Petr Zajíček a svou první brankou v dresu Rapidu srovnal na 4:4. Do poločasové přestávky však šla Slavia jen přece s náskokemRadim Záruba v posledních vteřinách utekl po pravé straně, na první pokus brankáře Klečku nepřekonal, dorážku z úhlu ovšem neomylně uklidil do branky.

Petr Tichý v souboji s makedonským reprezentantem Leovskim

Do druhého poločasu šla tedy hostující Slavia s jednobrankovým vedením a to se jí podařilo v úvodu druhého poločasu ještě rozšířit. Během pěti minut druhého poločasu totiž vstřelila Slavia tři branky a odskočila na stav 8:4 ve svůj prospěch. V tu chvíli se zdálo, že je po zápase a že si Slavia připíše tři body do tabulky. Branku naděje pro Rapid si Slavia vstřelila sama, když si nástřel Martina Macháčka srazil do vlastní branky hostující Ševčík5:8.

Ve druhé polovině druhého poločasu Rapid vsadil vše na hru bez brankáře a na začátku 37. minutě to přineslo ovoce. Tomáš Jelínek zaskakující v power – play na místě brankáře zachytil dlouhý výhoz na Zárubu, našel Zajíčka a ten před prázdnou brankou Petra Tichého, který snížil na 6:8 z pohledu Rapidu. Rapid se hnal za kontaktní brankou a tu se mu podařilo vstřelit minutu před koncem zásluhou Tomáše Jelínka, který se štěstím propálil vše, co mu stálo v cestě – 7:8.

Do konce utkání zbývala minuta a pár vteřin, oba týmy měly pět akumulovaných faulů a další branka visela ve vzduchu a ukázalo se to hned za pár vteřin. Rozhodčí posoudil Macháčkův zákrok jako nedovolený a Slavia dostala možnost zahrát desetimetrový kop za 6. akumulovaný faul. Míč si postavil Radim Záruba, autor hattricku, ale toho fantasticky vychytal Daniel Klečka, který si při zákroku bohužel vážně poranil koleno. Jeho zákrok však udržel Rapid ve hře o bodový zisk i nadále. 20 vteřin před koncem se dostal do souboje hostující Homola s Tomášem Jelínkem a i zde se jednalo dle rozhodčích o 6. akumulovaný faul. Míč si postavil Tomáš Jelínek, prostřelil slovenského reprezentačního brankáře Karpiaka a srovnal na 8:8.

Tomáš Jelínek zahrává desetimetrový kop v závěru utkání

Slavia ještě v závěru utkání zkusila hru bez brankáře, poslední naději na zakončení však Slavii zhatil dobrým obranným zákrokem Jiří Zápotocký a Rapid se tak mohl radovat ze senzační remízy 8:8.

FC RAPID ÚSTÍ NAD LABEM – SK SLAVIA PRAHA 8:8 (4:5)

FC Rapid Ústí nad Labem:  Klečka (27. Votava) – Rozboud, Koc, M. Macháček, T. Jelínek, Hajaš, Ostrák (C), Zajíček, P. Tichý, P. Výborný, Gajdoš, Jiří Zápotocký, Jaroslav Zápotocký. Trenér: Martin Dlouhý.

SK Slavia Praha:  Žežulka (Karpiak, Vondráček) – R. Záruba, Homola (C), Křemen, Sláma, De Souza Marinho, Jošt, Sita, Leovski, Ševčík, F. Hruška, Vaktor. Trenér: David Filinger.

Branky:  7. Ostrák (Zajíček), 9. Výborný (Tichý), 18. Výborný (Jelínek), 19. Zajíček (Rozboud), 32. Ševčík (vla.), 37. Tichý (Zajíček), 39. Jelínek (Výborný), 40. Jelínek (10 m kop) – 3. Jošt (Homola), 5. Leovski (Ševčík), 6. Sita (Záruba), 13. Záruba (Jošt), 20. Záruba, 23. Jošt (Homola), 24. Křemen, 25. Záruba (De Souza Marinho)

Karty:   4. Jelínek, 23. Výborný, 39. Macháček – 10. Žežulka, 25. Záruba, 26. Jošt

Rozhodčí: Cílek – Laštovička

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *