Druhá liga se řítí do svého finiše a má před sebou poslední čtyři kola. Na Rapid, jenž má v předposledním kole volný los, čekají ještě tři utkání, které rozhodnou o tom, zda se dočká vytouženého titulu a práva na postup do nejvyšší soutěže. Tuto snahu mu bude chtít v pátek překazit třetí tým tabulky – FK GMM Jablonec nad Nisou.

Pro obě mužstva se bude jednat o velice důležité utkání. Rapid po ztracené výhře v poslední sekundě na palubovce plzeňského Jeriga, bude chtít získat tři body a připravit si klidnou výchozí pozici do závěrečných dvou zápasů. Matematika hovoří jasně, pokud by Rapid dokázal porazit Jablonec a v dalším kole pražské Wizardy, měl by před posledním zápasem s druhým Kladnem minimálně tříbodový náskok a navíc lepší vzájemný zápas. Za takovéto konstelace by Rapid udržel první místo i za jakékoliv prohry o tři a méně branek v posledním zápase proti Kladnu.

Aby k tomu došlo, musí Rapid zdolat prvního soka, jímž jsou právě jablonečtí futsalisté. A i oni mají o co hrát. Aktuálně jsou totiž na třetím místě s tříbodovým náskokem na čtvrté Wizards, ale ti mají o zápas méně. Je tak jisté, že Jablonec, jenž je každoročním aspirantem na nejvyšší druholigové pozice, bude chtít z pátečního utkání vydolovat bodový zisk.

Jablonec se dlouhodobě spoléhá na rodinný klan Mečířů a jinak tomu není ani letos. Petr Mečíř je s 25 brankami nejlepším střelcem mužstva a zároveň celé druhé ligy. Zdatně mu sekunduje bratr Jan s 18 brankami. Mezi další opory Jablonce patří také Tomáš Beníšek a Tomáš Mazánek. Ani oni nedokázali zabránit prohře v minulém kole na palubovce nevyzpytatelného Turnova, kde Jablonec prohrál 4:7.

V pátečním utkání nebude moct trenér Martin Dlouhý nasadit Tomáše Vobořila, jenž si odpykává trest na jedno utkání za čtvrtou žlutou kartu v sezóně. K dispozici nebudou ani zranění Václav Sloup, Martin Gajdoš a Matěj Klier. Do sestavy se naopak vrací Petr Tichý, Tomáš Jelínek a v minulém kole disciplinárně potrestaný Martin Macháček. Vedení klubu usilovně jedná o posile na závěr sezóny. Pokud se vše podaří dotáhnout, bude tento hráč k dispozici už právě v Jablonci.

Utkání začíná v Městské sportovní hale Jablonec nad Nisou ve 20:30 a řídit ho bude dvojice rozhodčích Milner, Nešněra. Utkání můžete sledovat prostřednictvím textového online přenosu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *