V úterý se v krásnobřezenské hale odehrála dohrávka 3. kola druhé ligy, v níž Rapid hostil Pampuch Liberec. Pro oba týmy se jednalo, vzhledem k vývoji v tabulce, o důležité utkání.

Předzápasový nástup

Rapid vstupoval do utkání jako favorit, ale již od počátku bylo zřejmé, že ho nečeká jednoduché utkání. Pampuch byl aktivní, vytvářel si šance, ale v úvodní desetiminutovce několikrát podržel domácí Rapid brankář Tomáš Votava. I Rapid si vytvořil několik zajímavých šancí, ale v koncovce na tom byl stejně jako soupeř. V polovině prvního poločasu měl Rapid na svém kontě již pět akumulovaných faulů a brzy si připsal šestý. Následoval desetimetrový kop, s nímž si poradil brankář Tomáš Votava. Následující roh však dokázal přetavit Liberec ve vedoucí branku a Rapid tak prohrával 0:1.

Rapid ovšem odpověděl ve velkém stylu. Ve 14. minutě nejprve vyrovnal Sorocaba a za dalších 30 vteřin vedl Rapid zásluhou Radka Hrdého. Že se jednalo pro obě mužstva o důležité utkání, potvrdil i počet akumulovaných faulů. I Liberec si připsal šestý, konkrétně v 16. minutě. Následoval desetimetrový kop, který s přehledem proměnil Petr Výborný a Rapid odskočil svému soupeři o dvě branky3:1. Rapid byl i nadále aktivní, nejdříve Sorocaba nastřelil břevno, za pár chvil však byl o poznání úspěšnější a Rapid vedl 4:1. V závěru prvního poločasu dokázal Liberec snížit po vlastní brance Václava Sloupa.

Sorocaba

Druhý poločas začal lépe Rapid a ve 23. minutě se dokázal prosadit Václav Sloup po skvělé přihrávce Tomáše Vobořila 5:2. Liberec byl i přes nepříznivý stav stále nebezpečný a v rozmezí dvou minut si vypracoval dvě velké šance, ta největší z nich však skončila na tyčce domácí branky. A tak střílel branky Rapid – ve 28. minutě našel výbornou přihrávkou Sorocaba Radka Hrdého, pro kterého nebyl problém dopravit míč do odkryté branky – 6:2.

V závěrečné desetiminutovce, během níž dostal v brance Rapidu šanci juniorský reprezentant Martin Džudža, dokázal Liberec zkorigovat výsledek utkání dvěmi brankami, Rapid se dokázal prosadit také ještě jednou, když svou druhou branku v utkání vstřelil Petr Výborný.

Petr Výborný

Rapid tak dohrávku zvládl a díky výhře odskočil na prvním místě tabulky svým nejbližším pronásledovatelům o tři body. Kladno má však o zápas méně a je také stále stoprocentní. V neděli 17.11. čeká na Rapid dost možná jeden z klíčových zápasů celé sezóny. Od 20:00 hostí na Slunetě druhý FK GMM Jablonec, jednoho z favoritů na postup do nejvyšší soutěže.

FC Rapid Ústí nad Labem – Pampuch Liberec 7:4 (4:2)

Sestava Rapidu: Votava (Džudža) – Klier, Vobořil, Gajdoš, Sorocaba – Hrdý, Sloup, Výborný

Branky Rapidu: Sorocaba 2, Hrdý 2, Výborný 2, Sloup

ŽK Rapidu: Hrdý, Klier

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *