FUTSALISTÉ RAPIDU ODEHRAJÍ V NEDĚLI JEDEN Z KLÍČOVÝCH ZÁPASŮ LETOŠNÍ SEZÓNY. PO TÝDEN STARÉ PORÁŽCE Z BRNA, KDE RAPID PO VÝBORNÉM VÝKONU PODLEHL DOMÁCÍMU HELASU 3:5, HOSTÍ SVĚŘENCI MARTINA DLOUHÉHO V LOVOSICKÉ HALE CHEMIK TÝM DÉMONŮ ČESKÁ LÍPA.

Rapid se v domácím střetnutí nemůže spolehnout na domácí prostředí haly Sluneta, která je tento víkend zaplněná jinými akcemi. Rapid tak bude muset vzít zavděk „azylem“ v lovosické hale Chemik. Toto prostředí není pro Rapid neznámé, jelikož několik utkání v lovosické hale jako domácí tým již odehrál. Soupeřem Rapidu budou českolipští Démoni a bude se tak jednat o souboj dvou posledních týmu loňského ročníku 1. Futsal ligy a podle papírových předpokladů také hlavních aspirantů na sestup z nejvyšší soutěže.

Momentálně se však jedná o souboj týmů, které jsou mimo sestupové pozice. Česká Lípa se totiž veze na vítězné vlně a po třech ligových výhrách v řadě jí naleží 6. místo prvoligové tabulky se ziskem devíti bodů. To Rapid je na průběžném desátém místě se šesti body, které získal s dalšími konkurenty v boji o záchranuŽabinskými Vlky Brno a Českými Budějovicemi.

Česká Lípa se dlouhodobě opírá o zkušené a sehrané jádro týmu, mezi které patří čtveřice Havrda, Fichtner, Rott a Zapletal. Česká Lípa před sezónou navíc okysličila kádr o mladší hráče, mezi ně patří kmenový hráč Plzně Maur, brankář Lecjaks nebo Karel Rozboud, který ještě před nedávnem oblékal dres Rapidu.

Zajímavé bude sledovat v jakém složení nastoupí také domácí Rapid. Ten v nedávné době posílil o tři Brazilce, z nich Pedro Heinrich Braga se představil již v minulém utkání a předvedl solidní výkon. Zda svalové zranění pustí do hry také další dvě brazilské posily, Matheuse Mella a Fernanda Souzu, se ukáže až v den zápasu. Jisté je to, že v utkání se nepředstaví dlouhodobě zraněná dvojice Tomáš Votava a Daniel Hajaš.

Zápas se odehraje v neděli 17.10.2021 v hale Chemik v Lovosicích od 19:30 a bude ho řídit dvojice rozhodčích Lasch – Mollinger, kterým bude asistovat třetí rozhodčí Šmid. Utkání se odehraje za dodržení bezpečnostních podmínek za účasti diváků (podmínky níže). Vstup na utkání je 50 Kčženy a děti do 10 let mají vstup zdarmaUtkání tentokrát nebude streamováno a sledovat ho tak můžete na dálku prostřednictvím  textového přenosu na webu Onlajny.

PODMÍNKY PRO VSTUP NA UTKÁNÍ:

PŘEDZÁPASOVÉ OHLASY:

Matěj Čapek (předseda FC Rapid Ústí n. L) : „V neděli nás čeká souboj proti České Lípě, která se momentálně veze na vítězné vlně. I když se Démonům minulá sezóna nevyvedla, v mých očích je to zkušený tým s kvalitou na play-off. Přesto věřím, že utkání zvládneme a připíšeme si body do tabulky. Otázkou však zůstává, v jakém nastoupíme složení vzhledem ke zranění několika hráčů včetně nových posil.”

Ondřej Havrda (hráč FC Démoni Česká Lípa) : „Do Ústí jedeme potvrdit naše zlepšené výkony. Začali jsme vyhrávat a myslím si, že všechny to začalo zase opravdu bavit. Doufám, že v tom budeme pokračovat. K Ústí máme určitě respekt, měli by být posíleni o 3 brazilské hráče, takže nás určitě nečeká nic lehkého, ale věřím, že když tomu dáme to, co v posledních zápasech, tak vyhrajeme!”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *