To, co se ve futsalových kuloárech šeptalo delší dobu, se potvrdilo v pátek, kdy se administrativně dokončil přestup bývalého kapitána Rapidu a slovenského reprezentanta Dominika Ostráka, který přestoupil do Slavie Praha.

Dominik Ostrák přicházel před sezónou z prvoligového MŠK Žilina jako nejzvučnější letní posila a rozhodně nezklamal. Brzy si získal důvěru trenéra Martina Dlouhého, který ho zvolil kapitánem a v této pozici odehrál za Rapid 11 utkání, v nichž si připsal 12 kanadských bodů za 8 vstřelených branek a 4 asistence.

Nejraději bude jistě vzpomínat na utkání proti České Lípě, v němž Rapid slavil historicky první prvoligovou výhru v klubové historii, pod kterou se „Ostri“ podepsal hattrickem a třemi asistencemi. Varianta přestupu v závěru zimního přestupního období visela ve vzduchu delší dobu vzhledem k nejisté pozici v Rapidu směrem k play-off.

Dominikovi děkujeme za služby, které pro Rapid odvedl a přejeme hodně štěstí v další kariéře.

VYJÁDŘENÍ KLUBŮ K PŘESTUPU:

FC Rapid Ústí nad Labem:

„Zájem o Dominika jsme registrovali z více klubů v podstatě od začátku jeho působení v Rapidu. Vzhledem k tomu, že naše pozice pro případné playoff je velmi nejistá a Dominik potřebuje jako plně profesionální hráč pravidelné zápasové a tréninkové vytížení, rozhodli jsme se vyhovět jeho přání a zájmu Slavie, což je klub, kde může momentálně projevit svůj potenciál více než v Rapidu. Dominikovi tímto děkuji za spolupráci a jeho výkony , které v dresu Rapidu odvedl a věřím, že se ve žlutočerných barvách Rapidu ještě někdy v budoucnu objeví.“ sdělil více informací k přesunu slovenského reprezentanta předseda klubu Matěj Čapek.

SK Slavia Praha:

„Hráče jsme sledovali již v létě, ale oslovili jsme jej až poté, co byl dohodnutý v Ústí. Nechtěli jsme hráče nutit, aby dané slovo porušil. Přesto jsme jej nadále měli v hledáčku, a nyní před blížícím se playoff realizujeme jeho přestup do klubu. Známe jeho nedostatky i přednosti. Věříme, že udělá vše aby se do základu prosadil. Brychta je dlouhodobě zraněný, a se zraněními bojuje i Igor Leovski, kterému tak příchodem Ostráka vzniká velká konkurence. Věříme, že hráči k tomu přistoupí sportovně a o místo v sestavě se pozitivně poperou. S ohledem na covidovou situace a zdravotní stav je pro nás důležité mít dostatečně široký kádr,“ říká sportovní ředitel klubu Tomáš Matějka, a doplňuje ho předseda klubu Daniel Kolman: „Rád bych touto cestou poděkoval funkcionářům Rapidu za mimořádně vstřícný postoj, se kterým se v lize nesetkávám úplně často. Velmi děkuji i takto veřejně, vážím si toho.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *