V neděli 9.2.2020 nastane pro Rapid jeden z historických momentů. Junioři kategorie U17 se totiž představí ve Final Four o mistra ČR ve futsalu kategorie U17. Díky konečnému 4. místu v tabulce dostali příležitost v Chomutově zabojovat o zlaté medaile v konkurenci týmů FTZS Liberec, Nejzbach Vysoké Mýto a FC Baník Chomutov.

14 zápasů, 9 výher, 2 remízy, 3 porážky, 29 bodů a konečné 4. místo. To je bilance Rapidu v konečné tabulce 1. Juniorské ligy v kategorii U17, která nakonec zajistila juniorům vstupenku do Final Four o mistra ČR. To, o čem se mezi hráči mluvilo jako o cíli pro tuto sezónu a to, co mohlo být pro lidi zvenčí odvážným snem, se stalo realitou.

Rapid tak v neděli může zabojovat o zisk titulu pro mistra ČR, ale v cestě mu bude stát nejtěžší protivník. Jelikož se Final Four hraje vyřazovacím systémem, narazí Rapid v semifinále na vítěze základní části a dosud neporažený tým FTZS Liberec. Tým složený převážně z hráčů fotbalového Slovanu Liberec se může pyšnit skvělou bilancí, kdy ztratil pouze v jediném utkání, díky remíze proti Vysokému Mýtu. Liberec nastřílel bezkonkurenčně nejvíce branek v soutěži a obdržel také nejméně branek. Je tedy jasné, že do semifinálového utkání půjde jako jasný favorit právě Liberec, který se netají ambicemi na zisk zlatých medailí. Tyto ambice potvrdil Liberec i ve vzájemném utkání s Rapidem, v němž Rapid prohrál 0:5.

Ale ani hráči Rapidu se nevzdávají svého snu na zlaté medaile, což potvrzují i komentáře juniorů Rapidu před samotnou Final Four.

Daniel Hajaš (kapitán): „Na neděli se všichni těšíme. Za šancí na Final Four jsme šli celou sezónu a teď tu je!
I když je Liberec velmi silný a nezaznamenal žádnou prohru, tak určitě do toho nejdeme jako do předem prohraného zápasu. Když budeme plnit, co máme a co trénujeme celou sezónu, tak máme šanci vyhrát. “

Jan Koňa: „Nečeká nás rozhodně nic jednoduchého, nechat tam vše je pro tuto chvíli velmi slabé slovo, soupeř je velmi nepříjemný, ale jdeme do toho zápasu s jednoznačným cílem a to je výhra!“

Martin Džudža: „Čeká nás těžký zápas ve kterým půjde o všechno. Se soupeřem jsme se už jednou střetli, takže už víme co od nich čekat, dáme do toho všechno a věřím, že postoupíme do finále.“

V druhém semifinálovém utkání se utká domácí Baník Chomutov proti Nejzbachu Vysoké Mýto. Vítězové semifinálových zápasů se střetnou ve finále o zisk titulu mistra ČR, poražení o bronzové medaile.

Všechny zápasy budou vysílány živě prostřednictvím youtubového kanálu Livesignal TV a můžete se těšit na komentovaný přenos, rozhovory a mnoho dalšího.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *