Veškeré sportovní dění v ČR je kvůli nouzovému stavu a bezpečnostním opatřením proti šíření koronaviru COVID-19 utlumeno již více než měsíc. V týdnu dostaly od vlády výjimku profesionální sportovní soutěže, mezi ně ovšem 1. Futsal liga nepatří a bude si tak muset na svůj obnovený start počkat.

Aktuálně je tak jisté, že vynucená pauza futsalových soutěží potrvá minimálně do konce aktuálního nouzového stavu, tedy do 20. listopadu 2020. Je ovšem velký předpoklad, že nouzový stav bude prodloužen do prosince. V takovém případě je nejpravděpodobnějším datem pro obnovení futsalových soutěží leden 2021.

Na základě epidemiologické situace a nařízení vlády bude dále Výkonný výbor Svazu futsalu ČR rozhodovat o dalších krocích ohledně startu soutěží. VV SFČR na svém zasedání vydal k celé věci následující stanovisko:


1. Soutěžní ročník 2020/2021 se v rámci všech soutěžních utkání, mistrovských i pohárových, řízených orgány SFČR, přerušuje do dne ukončení nařízení Vlády ČR o nouzovém stavu.

2. Rozhodnutí se netýká soutěží v kompetenci UEFA (Champions League), jako řídícího orgánu soutěže.

3. Po dobu přerušení nejsou řídící orgány futsalových soutěží oprávněny schválit konání mistrovských a pohárových utkání.

4. Po ukončení nouzového stavu v ČR rozhoduje o restartu soutěží příslušný řídící orgán.

5. V rámci nejvyšších soutěží rozhodne o termínu restartu VV SFČR v součinnosti s příslušnými Grémii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *