I v premiérové prvoligové sezóně pokračuje partnerství Rapidu se společností FANUC Czech s.r.o., která je již čtvrtou sezónu v řadě generálním partnerem klubu.

O FANUC CZECH:

Společnost FANUC Czech s. r. o., byla založena 16. září 2004 jako pobočka FANUC Europe pro střední a východní Evropu. Její hlavní činností je dodávka výkonných a spolehlivých produktů pro průmyslovou automatizaci a software tradiční japonské značky FANUC, největšího výrobce průmyslové automatizace a robotů na světě.

FANUC Czech s.r.o., se sídlem v Praze, nabízí průmyslové roboty, CNC řídicí systémy a CNC stroje jako součást automatizace pro výrobu v České republice. Kromě dodávek produktů pořádá společnost četná školení a poskytuje servisní podporu.

Kromě toho však česká pobočka společnosti FANUC nezapomíná také na společenskou odpovědnost. Kromě podpory aktivit svých zaměstnanců podporuje také vybrané sportovní aktivity či kluby. Je nám ctí být partnerem této silné společnosti, která mimo jiné neváhala pomoct v boji pro koronaviru díky svým výkonným robotům.

Roboty FANUC v boji proti koronaviru

HISTORIE ZNAČKY FANUC:

Společnost FANUC je průkopníkem v oblasti revoluce výrobních postupů po celém světě již od svého založení v roce 1956, kdy se její zakladatel Dr. Seiuemon Inaba stal spolutvůrcem technologie číslicového řízení (NC). Vynálezem prvního elektrického pulzního motoru s možností programování a číslicového řízení a jeho aplikací v obráběcím stroji odstartoval Dr. Inaba průlomový vývojod automatizace jednotlivých strojů na konci 50. let až po automatizaci celých výrobních linek. Tým řízený Dr. Inabou neúnavně usiloval o posouvání hranic automatizace, zvyšování produktivity a výrobu dokonalejších výrobků při nižších nákladech. Zanedlouho představil robot, který sloužil, s využitím stejných principů, k zakládání do obráběcích strojů.

Díky výsledkům práce Dr. Inaby začali tuto technologii brzy využívat i ostatní výrobci a strojírenské společnosti po celém světě, což jim umožnilo snížit náklady a zvýšit produktivitu. Společnost FANUC přinášela optimalizovaná řešení pro čím dál tím širší oblast průmyslového použití a zákaznickou obec. Šlo například o stroje ROBOCUT, ROBODRILL a ROBOSHOT, které byly v továrnách nasazovány v 70. a 80. letech.

V Japonsku se společnost FANUC stala první firmou, která postavila a provozovala automatizovanou továrnu využívající roboty a obrábějí stroje s technologií NC. Dnes, šedesát let od svého založení, je společnost FANUC s více než 4.2 miliony řídicích jednotek CNC a 600.000 roboty instalovanými po celém světě předním světovým výrobcem v oblasti průmyslové automatizace. Jedna věc se však nezměnila: pevné odhodlání společnosti FANUC posouvat hranice automatizace a pomáhat zákazníkům optimalizovat výrobní proces.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *