Čtvrtý „turnaj“ 1. Juniorské ligy futsalu se konal minulý víkend v Brně a především pro kategorii U17 se jednalo o důležité souboje v boji o závěrečnou Final Four.

A byla to právě kategorie U17, která vstoupila do turnaje zápasem proti Tangu Hodonín. Vstup do utkání vyšel Rapidu více než dobře, hned v první minutě se totiž Rapid ujal vedení zásluhou branky Jana Koni. To však bylo z pohledu vstřelených branek Rapidu do konce utkání vše. Domácí Tango totiž dokázalo v průběhu prvního poločasu otočit vývoj utkání a dostat se do vedení 3:1. Tango převyšovalo Rapid především v nasazení, důrazu a hladu po vstřelených brankách. Hodonín dokázal ve druhém poločasu ještě jednu branku vstřelit, naopak Rapid, na němž byla znát dlouhá cesta, už nedokázal výsledek zkorigovat a podlehl tak svému soupeři 1:4.

FC Tango Hodonín U17 – FC Rapid Ústí nad Labem U17 4:1 (3:1)

Sestava Rapidu: Džudža – Hajaš (C), Dvořák, Koňa, Tamáš – Jar. Zápotocký, Jiří Zápotocký, Maxa

Branka Rapidu: Koňa

Kategorie U19, která se trápí s nedostatkem hráčů této kategorie, nastoupila jak už to bývá zvykem s velmi mladou sestavou, která svému soupeři bohužel nestačila především po fyzické stránce a tento rozdíl se projevil i na konečném skóre. Přesto jsou i tato utkání pro rozvoj hráčů, kteří jsou často až o 4 roky mladší, velmi důležitá.

FC Tango Hodonín U19 – FC Rapid Ústí nad Labem U19 10:0 (5:0)

Sestava Rapidu: Smolař (C) – Hajaš, Vávra, Peter, Kugler – Štengel, Zápotocký Jiří, Tamáš, Baláž

Druhé utkání U17, bylo vzhledem k vývoji v tabulce velmi důležité. Rapid potřeboval bodovat naplno, stejně jako jeho soupeř, který také bojuje o místo ve Final Four. Průběh prvního poločasu odpovídal důležitosti zápasu, oba týmy se snažili minimalizovat chyby a tak se nebylo čemu divit, když první poločas skončil bezbrankovou remízou, i přes mírnou převahu Rapidu. Tu přetavil ve vedoucí branku Marek Tamáš, ale domácí Helas dokázal zareagovat vyrovnávací brankou na 1:1. Ale byl to opět Marek Tamáš, nejlepší střelec juniorů v této sezóně, který se dokázal na pivotu obtočit kolem svého protihráče a prostřelit brněnského brankáře a tím rozhodnout o důležité a zasloužené výhře Rapidu 2:1.

Helas Brno U17 – FC Rapid Ústí nad Labem U17 1:2 (0:0)

Sestava Rapidu: Džudža – Hajaš (C), Dvořák, Koňa, Tamáš – Jar. Zápotocký, Jiří Zápotocký, Maxa

Branky Rapidu: Tamáš 2

Na kategorii U19 čekal stejný soupeř a bohužel se opakoval průběh z utkání proti Hodonínu s tím rozdílem, že soupeř byl ještě kvalitnější než ten předcházející a v jeho sestavě byli dva hráči, hrající nejvyšší soutěž dospělých. Rozdíl ve fyzické vyspělosti a síle byl zřejmý během celého utkání a tak si Rapid odnesl další vysokou porážku. Čestnou branku Rapidu vstřelil Jaroslav Zápotocký. I přes vysokou prohru platí to stejné, co u předcházejícího zápasu. Pro hráče se jedná o zkušenosti, z nichž budou v dalších sezónách čerpat.

Helas Brno U19 – FC Rapid Ústí nad Labem U19 12:1 (7:0)

Sestava Rapidu: Smolař (C) – Dvořák, Vávra, Jar. Zápotocký, Kugler – Koňa, Štengel, Maxa

Branky Rapidu: Jar. Zápotocký

Již v neděli 12.1.2020 čeká ve Vysokém Mýtě na Rapid již pátý „turnaj“ Juniorské ligy a pro „sedmnáctku“ se bude jednat o klíčové souboje v boji o první čtyři místa zaručující Final Four. V neděli se Rapid utká proti domácímu Vysokému Mýtu a Chrudimi. O výsledcích vás budeme informovat na webu.

Tabulka U17
Tabulka U19

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *