Úspěšný start do Juniorské ligy mají za sebou junioři Rapidu. Ti na prvním „turnaji“ dokázali v kategorii U17 získat plný počet bodů po výhře nad Spartou a Slavií. Kategorie U19 si připsala dvě porážky, ale vzhledem ke složení kádru, převážně z hráčů kategorie U17, nejsou výsledky v kategorii U19 prioritou.

A i nyní budou naděje Rapidu směřovat především ke kategorii U17, jejímž cílem je umístění v horní polovině tabulky a v ideálním případě postup do závěrečné Final Four. O tom, jak to bude se šancemi na postup do závěrečné „čtyřky“ může hodně napovědět druhý „turnaj“, který pořádá domácí Interobal Plzeň v hale ve Šťáhlavech. A i tentokrát se junioři Rapidu mohou těšit na zvučné soupeře.

Jako první se utká „sedmnáctka“ proti nováčkovi Juniorské ligy – Dynamu České Budějovice. Dynamo si stejně jako Rapid připsalo na prvním turnaji plný počet bodů, když dokázalo porazit silné moravské klubyHelas Brno 4:2 a Tango Hodonín 5:3. Moravské kluby patří v práci s mládeží k tomu nejlepšímu v ČR, je tak jasné, že na Rapid čeká v podobě českobudějovického Dynama velice silný protivník. Kádr Dynama je v obou kategoriích tvořen hráči fotbalového Dynama, které hraje nejvyšší mládežnické fotbalové soutěže. Na Rapid tak čeká skvěle fyzicky i technicky připravený soupeř a bude se jednat o souboj dvou stylů – futsalového Rapidu a fotbalového Dynama.

A i „devatenáctka“ Dynama je na tom po prvním turnaji stejně jako Rapid. U19 Dynama totiž na prvním turnaji svým moravským soupeřům podlehla, přesto i zde na Rapid bude čekat velice kvalitní protivník, který bude především individuálně výborně vybaven. I zde se tak bude jednat pro hráče Rapidu o cennou zkušenost.

Druhým soupeřem pro juniory Rapidu bude plzeňský Interobal. Ten je v kategorii U17 prozatím na posledním místě, když obě svá utkání prohrál Hodonínu podlehl vysoko 0:9 a Helasu Brno 1:5. Kádr „sedmnáctky“ Plzně se tvořil před novou sezónou z nových hráčů, přesto lze očekávat, že i zde bude na Rapid čekat velice těžký soupeř, který pravidelně absolvuje tréninkový proces prvoligového celku. Důležitým aspektem je také fakt, že druhý turnaj pořádá právě Plzeň a lze tak očekávat, že bude chtít v domácím prostředí získat první bodový zisk a představí se v kompletní sestavě.

Ani v kategorii U19 na tom není Plzeň o moc lépe s nulovým ziskem bodů. Přesto v kádru „devatenáctky“ můžeme naleznout futsalisty se zkušenostmi z „A“ týmu Plzně nebo mládežnických reprezentací. Lze tak očekávat od jednoho z favoritů celé soutěže strmý postup tabulkou a umístění minimálně v horní polovině tabulky.

Jak si dokážou junioři Rapidu se soupeři z Plzně a Českých Budějovic poradit, to budeme vědět již zítra.

Tabulka U17
Tabulka U19

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *