Poslední turnaj kalendářního roku 2019 v rámci 1. Juniorské ligy futsalu mají za sebou junioři Rapidu, kteří se v neděli v Chomutově střetli s domácím Baníkem, Démony Českou Lípou a libereckým FTZS.

V neděli vyrazili junioři Rapidu do nedalekého Chomutova, kde je v městské hale čekaly zápasy třetího turnaje Juniorské ligy. Jako první se představila „sedmnáctka“ proti Liberci, jednomu ze soupeřů o Final Four a týmu, jenž patří k největším favoritům soutěže. A tento fakt potvrzoval po celé utkání. Liberec byl lepší, pohyblivější, jistý na míči a zaslouženě zvítězil. Naopak sedmnáctka, která doposud neztratila ani bod, předvedla zatím nejhorší výkon v této sezóně.

FC Rapid Ústí nad Labem U17 – FTZS Liberec U17 0:5 (0:3)

Sestava Rapidu: Džudža – Hajaš (C), Dvořák, Koňa, Tamáš – Jar. Zápotocký, Jiří Zápotocký, Gajdoš

Kategorie U19 nastoupila proti Liberci, jak už to bývá v této sezóně zvykem kvůli nedostatku hráčů kategorie U19, s velice omlazeným kádrem, což se proti velice kvalitnímu soupeři projevovalo od začátku utkání. Brankový příděl dokázali junioři zastavitv první části druhého poločasu, ale v závěru utkání soupeř opět dominoval a junioři si tak odnesli vysoký příděl. Přesto se jedná pro často až o pět let mladší hráče o velice cennou zkušenost.

FC Rapid Ústí nad Labem U19 – FTZS Liberec U19 0:13 (0:6)

Sestava Rapidu: Smolař – Sedláček (C), Dvořák, Peter, Tamáš – Baláž, Zápotocký Jiří, Vávra, Hajaš Pavel

V druhém utkání se utkala „sedmnáctka“ proti České Lípě a chtěla napravit dojem z utkání proti Liberci a připsat si, vzhledem k tabulkovému postavení, „povinné“ tři body. Česká Lípa však vstoupila do utkání velice aktivně a během prvního poločasu byla lepším týmem. Vytvořila si také řadu velkých šancí, které neskončily v brance Rapidu jen díky zákrokům brankáře Martina Džudži. Naopak juniorům Rapidu se v závěru prvního poločasu podařilo s velkou dávkou štěstí otevřít skóre utkání. První branka dodala hráčům Rapidu více klidu na sálovky, což vedlo ke zlepšenému výkonu ve druhém poločasu a také dalším dvěma brankám v síti soupeře.

FC Rapid Ústí nad Labem U17 – Démoni Česká Lípa U17 3:0 (1:0)

Sestava Rapidu: Džudža – Hajaš (C), Dvořák, Koňa, Zápotocký Jiří – Jar. Zápotocký, Gajdoš

Branky Rapidu: Hajaš, Koňa, Dvořák

Česká Lípa čekala také na kategorii U19, která chtěla, i přes velice mladou sestavu, získat první tři body do tabulky. A tato snaha se dařila od úvodu utkání. Rapid hrál aktivně, vytvářel si střelecké příležitosti a v rámci celého dne se jednalo o nejpovedenější utkání juniorů. Ti si dokázali už v prvním poločase vytvořit čtyřbrankový náskok, soupeř se dokázal během slabší pasáže přiblížit na rozdíl dvou branek, ale více už utkání zdramatizovat nedokázal. Střelecky se v tomto utkání dařilo Janu Koňovi, který vstřelil tři branky.

FC Rapid Ústí nad Labem U19 – Démoni Česká Lípa U19 5:2 (4:0)

Sestava Rapidu: Smolař – Sedláček (C), Hajaš Daniel, Peter, Tamáš – Baláž, Koňa, Vávra, Hajaš Pavel

Branky Rapidu: Koňa 3, Sedláček, Baláž

Závěrečný duel kategorie U17 přichystalo derby mezi Rapidem a Chomutovem, tedy utkání, jehož výsledek může být na konci sezóny díky vývoji v tabulce velice důležitý. Hráči věděli, že je čeká soupeř na úrovni Liberce a tomu také odpovídala taktika založená na dobré obraně, která zdobila juniory v předešlých zápasech (nejméně obdržených branek v lize), a rychlých protiútocích. Jeden z nich dokázal v úvodu utkání proměnit Jan Koňa hezkým lobem a poslal Rapid do vedení 1:0. Toto vedení však Rapid do konce prvního poločasu neudržel, Chomutov dokázal využít chybné rozehry při hře s brankářem mimo branku a vstřelit gól do prázdné svatyně. Úvod druhého poločasu vyšel domácímu Baníku výborně a odskočil Rapiduna rozdíl dvou branek. Rapid se však dokázal vrátit do hry pěknou střelou Martina Dvořáka, na nějž navázal po chybě domácího brankáře Jiří Zápotocký, jenž srovnal na 3:3. Chomutov si však dokázal zanedlouho vzít vedení opět zpět a závěr utkání tak sliboval velké drama. To vrcholilo v době, kdy začal hrát Rapid power play a ta slavila úspěch. Na konci vyrovnávací akce byl Martin Dvořák, který na zadní tyči nekompromisně srovnal na konečných 4:4.

FC Baník Chomutov U17 – FC Rapid Ústí nad Labem U17 4:4 (1:1)

Sestava Rapidu: Džudža – Hajaš (C), Dvořák, Koňa, Tamáš – Jar. Zápotocký, Gajdoš, Zápotocký Jiří

Branky Rapidu: Dvořák 2, Koňa, Zápotocký Jiří

Poslední duel celého dne obstaralo střetnutí U19 proti Chomutovu. Ten byl vzhledem k sestavě Rapidu jasným favoritem, což potvrzoval od úvodu utkání. Rapid však s povětšinou starším soupeřem statečně bojoval a i díky skvělým zákrokům brankáře Daniela Smolaře držel o poločasové přestávce remízový stav 1:1. Ten však vydržel pouze do začátku druhého poločasu, poté začal Chomutov svou převahu potvrzovat i střelecky a junioři Rapidu, kterým už v závěru utkání po náročném dni docházely síly, museli skousnout 7 branek ve své síti a prohru 1:8. I přesto i toto utkání přineslo pro mladé juniory řadu cenných zkušeností.

FC Baník Chomutov U19 – FC Rapid Ústí nad Labem U19 8:1 (1:1)

Sestava Rapidu: Smolař – Sedláček (C), Vávra, Peter, Baláž – Hajaš Pavel, Zápotocký Jar., Gajdoš

Branka Rapidu: VávraNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *