V sobotu proběhl v Chomutově první turnaj Juniorské ligy, který byl pro Rapid premiérou v této soutěži, jež má od této sezóny nový, celorepublikový formát. Junioři Rapidu se tak mohli již na prvním turnaji těšit na velice zajímavé soupeře v čele s nejúspěšnějším českým klubem poslední dekády – FK ERA-PACK Chrudim. Na hráče Rapidu dále čekala utkání proti exligovému Vysokému Mýtu či Baníku Chomutov. Složení týmu Rapidu v kategorii U19 se dává dohromady za pochodu a je doplněno o některé hráče na střídavý start. Proto očekávání u této kategorie nejsou nikterak vysoká, cílem je především získat zkušenosti a zlepšovat hru každým turnajem. Kádr kategorie U17 je stabilizovanější a osa týmu trénuje dlouhou dobu pohromadě, proto zde jsou očekávání vyšší a rádi bychom se v této kategorii umístili v horní polovině tabulky.

Úvodní utkání, o které se postarala právě U17 proti Vysokému Mýtu, ukázalo, že to nemusí být utopie. V 1. poločasu to byli právě hráči Rapidu, kteří diktovali tempo hry a také ho vyhráli výsledkem 1:0, kdy si po nástřelu na zadní tyč srazil míč do vlastní branky hráč Vysokého Mýta. Do druhého poločasu však nastoupil soupeř jako vyměněný a najednou to bylo Vysoké Mýto, které bylo lepší a dokázalo rychle srovnat a následně udeřit ze standardní situace a otočit utkání. V průběhu 2. poločasu dokázalo Vysoké Mýto své vedení navýšit dalšími dvěma brankami a Rapid tak své úvodní utkání prohrál 1:4. Výsledek je to vzhledem k průběhu zápasu velmi krutý, byl to zápas dvou poločasů, kdy Vysoké Mýto bylo efektivnější a my jsme nedokázali zareagovat na jeho nástup do 2. poločasu.

Stejný soupeř čekal i na kategorii U19 a zde Vysoké Mýto rozhodlo o svém vítězství již v 1. poločase, který vyhrálo 4:0. Ve druhém poločasu Rapid dokázal srovnat krok a dokonce si připsat dvě branky, přesto to nestačilo na více než porážku 2:7.

Velká výzva v podobě nejúspěšnějšího českého klubu, chrudimského ERA-PACKu, čekala na hráče U17. Chrudimští byli více na balónu, ale Rapid skvěle bránil a nedával soupeři moc prostoru ke hře s pivotem, na čemž stála taktika Chrudimi. Naopak Rapid byl nebezpečný z protiútoků a nacvičených situací. A právě jedna z těchto situací vedla k první brance, díky které se Rapid ujal vedení. Rapid přešel s brankářem do power-play, která vyústila až v branku Marka Tamáše na zadní tyči. Poločasové vedení se však Rapidu nepodařilo udržet, když se s notnou dávkou prosadili také chrudimští. Druhý poločas měl podobný průběh jako ten první, Chrudim více na míči, Rapid skvěle bránil a hrozil z brejků. Zatímco Rapid však své příležitosti nevyužil, tak Chrudim se dokázala prosadit tři minuty před koncem a rozhodnout utkání střelou z dálky. V závěru se ještě Rapid pokoušel o vyrovnání z power-play, bohužel neúspěšně. U17 Rapidu tak prohrála i svůj druhý zápas, ale zanechala skvělý dojem a podala výkon, na němž lze stavět.

Výborný zápas proti stejnému soupeři odehrála také U19. Ta dokázala díky zlepšenému bránění a skvělému výkonu brankáře Daniela Smolaře držet se svým soupeřem výsledkově krok a až do závěru utkání prohrávala o jednu branku. Svou velkou příležitost na srovnání Rapid v závěru nevyužil, naopak soupeř dokázal v úplném závěru utkání potrestat chybu Rapidu při hře bez brankáře. Chrudim tak zvítězila 2:0.

Poslední utkání U17 Rapidu na prvním turnaji Juniorské ligy obstaral souboj s Baníkem Chomutov. Soupeř nastoupil k zápasu pouze s pěti hráči, Rapid však na tom s šesti hráči nebyl o moc lépe. Na obou týmech byla vidět únava po náročném programu, přesto byl k vidění opět zajímavý zápas. A byl to opět Rapid, který se ujal vedení zásluhou Marka Tamáše. Bohužel ani v tomto utkání nedokázala U17 své vedení udržet a soupeř během prvního poločasu dokázal otočit výsledek na 2:1. Rapid se však nevzdával a bojoval o srovnání, velkou příležitost měl díky červené kartě soupeře a následné přesilovce, ta zůstala bohužel nevyužita, naopak soupeř z Chomutova v závěru dokázal ještě jednu branku vstřelit. U17 tak prohrála i své třetí utkání a to 1:3. Ani tento zápas však U17 nemusela prohrát. Bohužel soupeř potrestal naše chyby v rozehrávce, my jsme naopak své příležitosti a především přesilovku využít nedokázali. Na hráčích byla znát také únava z předcházejících zápasů.

Závěrečné utkání a stejný soupeř – to čekalo také na kategorii U19.  Baník Chomutov potvrzoval v průběhu utkání roli favorita, kterého táhl především reprezentant Tykal a v prvním poločase si dokázal vytvořit vedení 3:1. Toto vedení dokázali chomutovští ještě navýšit. U19 své závěrečné utkání prohrála 2:5, přesto se dá říct, že se každým utkáním zlepšovala a pokud zapracuje na některých herních situacích, může řadu zkušenějších soupeřů potrápit.

VÝSLEDKY:

U17

FC Rapid Ústí nad Labem – 1.FC Nejzbach Vysoké Mýto 1:4 (1:0)

FC Rapid Ústí nad Labem – FK ERA-PACK Chrudim 1:2 (1:1)

FC Rapid Ústí nad Labem – FC Baník Chomutov 1:3 (1:2)

U19

FC Rapid Ústí nad Labem – 1.FC Nejzbach Vysoké Mýto 2:7 (0:4)

FC Rapid Ústí nad Labem – FK ERA-PACK Chrudim 0:2 (0:1)

FC Rapid Ústí nad Labem – FC Baník Chomutov 2:5 (1:3)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *