Senzace, historický úspěch pro Rapid. Těmito slovy by se dal nazvat postup kategorie U17 do závěrečné Final Four o mistra ČR v rámci 1. Juniorské ligy. Mnohými podceňovaný tým, po loňském umístění ve spodní části tabulky, obsadil letos v konečné tabulce 4. místo a může se tak těšit na medailové boje v závěrečné Final Four v Chomutově.

Cesta za Final Four pokračovala minulý týden v Krupce, kde Rapid pořádal předposlední turnaj 1. Juniorské ligy. Na pořadu dne bylo tentokrát jedno utkání pro kategorii U17 a jedno pro starší kategorii U19. Jako první vstoupila do hry tradičně „sedmnáctka“, které se vydařil start do utkání a brzy se dostala do vedení. Na toto vedení dokázal soupeř zareagovat vyrovnávací brankou v úvodu druhého dějství. Průběh zápasu byl vyrovnaný, ale mírně navrch měl Rapid, který se často s brankářem Martinem Džudžou v poli hnal za vedoucí brankou. Tu se podařilo vstřelit právě ve hře s brankářem v poli a úspěšným střelcem byl kapitán Daniel Hajaš. Pojistku na výhru Rapidu přidal v závěru Jan Koňa a „sedmnáctka“ tak měla před posledním turnaj v Chomutově situaci v boji o Final Four ve své moci.

FC Rapid Ústí nad Labem U17 – AC Gamaspol Jeseník U17 3:1 (1:0)

Sestava Rapidu: Džudža – Hajaš (C), Kugler, Koňa, Tamáš – Jar. Zápotocký, Maxa

Branky Rapidu: Kugler, Hajaš, Koňa

Kategorie U19, která nastupuje kvůli nedostatku hráčů této věkové kategorie s hráči kategorie U17 a U15 měla proti svému staršímu soupeři těžkou úlohu, ale v průběhu utkání podávala statečný a aktivní výkon. Pouze chyby pramenící z fyzické vyspělosti soupeře a neproměněné šance dělily Rapid od příznivějšího výsledku. Přesto si hráči za svůj výkon zaslouží pochvalu.

  FC Rapid Ústí nad Labem U19 – AC Gamaspol Jeseník U19 1:7 (1:3)

Sestava Rapidu: Smolař (C) – Hajaš P., Gajdoš, Vávra, Balaž – Štengel

Branka Rapidu: Balaž

——————————————————————————————————————–

Poslední turnaj hostil Chomutov a Rapid se nacházel před turnajem na postupovém 4. místě, z něhož ho mohl sesadit trojlístek Helas Brno, Tango Hodonín a Olympik Mělník. A právě mělničtí futsalisté byli prvním soupeřem Rapidu v rámci posledního turnaje. Jednalo se tak o přímý souboj o postup do závěrečné Final Four. Utkání začal aktivněji hostující Mělník, který si v průběhu prvního poločasu vytvořil více šancí, které spolehlivě kryl brankář Rapidu Martin Džudža. S přibývajícím časem se zlepšovala také hra Rapidu, který začal být nebezpečnější i díky hře s brankářem v poli. Tato taktika se vyplatila v polovině druhého poločasu, když se s trochou štěstí prosadil Marek Tamáš. Rapid dokázal vedení udržet i přes závěrečnou power-play soupeře a mohl se tak radovat z důležité výhry, která ho posunula blízko Final Four.

FC Rapid Ústí nad Labem U17 – SK Olympik Mělník U17 1:0 (0:0)

Sestava Rapidu: Džudža – Hajaš (C), Kugler, Koňa, Tamáš – Jar. Zápotocký, Maxa, Gajdoš

Branky Rapidu: Tamáš

Na „devatenáctku“, která nastupuje převážně s hráči ročníku 2002 – 2004, čekal také Mělník, jeden z lídrů tabulky. Od začátku utkání soupeř vyrukoval s vysokým napadáním, které dělalo hráčům Rapidu problémy. S postupem času si však hráči navykli na rychlejší a důraznější hru a předvedli několik pěkných akcí a dokonce se jim podařilo vstřelit dvě branky, jejichž střelcem byl Marek Balaž. I přes vysokou porážku se jedná o další důležité zkušenosti ve vývoji mladých hráčů Rapidu, kteří věkově často spadají do kategorie U15.

Rapid Ústí nad Labem U19 – SK Olympik Mělník U19 2:12 (0:6)

Sestava Rapidu: Smolař (C) – D. Hajaš, Peter, Gajdoš, Balaž – Maxa, Jar. Zápotocký, P. Hajaš

Branky Rapidu: 2 Balaž

K jistotě postupu do Final Four potřebovala „sedmnáctka“ vyhrát nad teplickým Svarogem, který se nacházel bez bodu na posledním místě tabulky, o favoritovi utkání tak bylo jasno. Přesto jakoby hráče Rapidu vědomí Final Four svazovalo a dlouho si nemohli vytvořit vyloženější příležitost. Hře chyběl pohyb a nápad, přesto to byl Rapid, který se dostal do vedení 1:0. Svarog však dokázal rychle zareagovat vyrovnávací brankou a bylo zaděláno na drama. To však junioři nedopustili a v závěru prvního poločasu dokázali vstřelit dvě branky zásluhou Daniela Hajaše a Marka Tamáš. Rapid tak šel do druhého poločasu s dvoubrankovým vedením, které ho uklidnilo a druhý poločas byl již zcela v režii Rapidu. Hráči začali hrát aktivně, předváděli nacvičené akce a také se dokázali ještě čtyřikrát prosadit. Sedmnáctka tak zvítězila 7:2 a postoupila do závěrečné Final Four o mistra ČR!

FC Rapid Ústí nad Labem U17 – Svarog FC Teplice U17 7:2 (3:1)

Sestava Rapidu: Džudža – Hajaš (C), Dvořák, Koňa, Tamáš – Jar. Zápotocký, Maxa

Branky Rapidu: Hajaš 2, Tamáš 2, Jar. Zápotocký 2, Koňa

Kategorie U19 se chtěla rozloučit s Juniorskou ligou výhrou a proti Svarogu, který se nacházel na předposledním místě tabulky, k tomu byla skvělá příležitost. A od začátku utkání si Rapid šel za výhrou a v průběhu celého zápasu byl lepším týmem. První poločas dokázal Rapid zvítězit 2:1, bohužel v tom druhém byl stejným poměrem úspěšnější soupeř a utkání tak skončilo remízou 3:3. „Devatenáctka“ tak zakončila sezónu na 13. místě v patnáctičlenné tabulce a do budoucna budou nabité zkušenosti v průběhu sezóny velmi platné.

FC Rapid Ústí nad Labem U19 – Svarog FC Teplice U19 3:3 (2:1)

Sestava Rapidu: Smolař (C) – Peter, Dvořák, Balaž, Gajdoš – P. Hajaš, Koňa, Kugler, Tamáš

Branky Rapidu: Balaž, Tamáš, Koňa

Konečná tabulka 1. Juniorské ligy U17

Konečná tabulka 1. Juniorské ligy U19

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *