ZÁKLADNÍ ČÁST NEJVYŠŠÍCH MLÁDEŽNICKÝCH SOUTĚŽÍ JE ZA NÁMI A RAPID SI PŘIPSAL HISTORICKÝ ÚSPĚCH – V KATEGORII U17 DOKÁZAL SUVERÉNNĚ OVLÁDNOUT 1. DOROSTENECKOU LIGU A NAVÍC DOSTAL MOŽNOST POŘÁDAT ZÁVĚREČNOU FINAL FOUR O MISTRA ČR!

„Sedmnáctka“ Rapidu od úvodu sezóny potvrzovala vysoké ambice, výsledky a výkony však předčily očekávání všech členů týmu. Tým kolem bratrů Zápotockých, kolem nichž během sezóny výkonnostně vyrostli i další hráči jako Jan Gajdoš, Jan Schorsch a další, dokázal své soupeře přehrávat a dokázal to potvrzovat také výsledkově. Dlouho to vypadalo, že by kategorie U17 mohla projet základní část bez ztráty bodu, nakonec však ztratila v úplně posledním utkání proti Nejzbachu Vysoké Mýto, který dokázal být maximálně efektivní a s notnou dávkou štěstí dokázal dorostence Rapidu obrat o první ligové body. První místo po základní části podtrhuje také vítězství Jana Gajdoše v tabulce střelců díky 17 přesným zásahům. Nejproduktivnějším hráčem soutěže byl kapitán Rapidu Jiří Zápotocký s 27 kanadskými body za 11 vstřelených branek a 16 asistencí.

„Devatenáctka“ Rapidu zažila zcela opačný příběh. Tato kategorie se potýkala s nedostatkem hráčů příslušného věkového ročníku a nepomohlo jí ani zranění kapitána Daniela Hajaše v dresu „A“ týmu na začátku prvoligové sezóny. „Devatenáctka“ tak nastupovala v mixované sestavě z hráčů širšího kádru U17, kteří byli dle možností doplňováni o zbylé hráče. I přes tento fakt dokázala U19 odehrát několik velice dobrých zápasů, mezi ty nejlepší patří vítězné zápasy proti pražské Spartě a Olympiku Mělník. U19 nakonec skončila v tabulce na předposledním 14. místě se sedmi body, více než umístění této kategorie jsou však směrem do budoucna důležité nasbírané zkušenosti.

Tabulka po konci základní části Dorostenecké ligy futsalu (U17)
Tabulka po konci základní části Juniorské ligy futsalu (U17)

Vyvrcholením obou soutěží je závěrečná Final Four pro čtyři nejlepší celky obou soutěží, kteří se mezi sebou utkají o titul Mistra ČR v příslušné kategorii. Díky vítězství dorostenců v základní části se bude Rapid podruhé v řadě účastnit Final Four právě v kategorii U17. Velkým bonusem pro letošní sezónu je fakt, že Rapidu bylo přiděleno pořadatelství a fanoušci se tak mohou těšit v sobotu 5.2.2022 na to nejlepší, co český dorostenecký futsal momentálně nabízí. Rapid bude po čtvrtém místě při premiérové účasti ve Final Four bojovat o zisk historicky první medaile z nejvyšší mládežnické soutěže.

Celá akce se uskuteční za účasti diváků při splnění alespoň jedné z níže uvedených podmínek:
– certifikát o očkování
– doklad o prodělání nemoci – max. 180 dní od pozitivního testování)

Celá Final Four odstartuje v 11:30 prvním semifinálem mezi Rapidem a právě Olympikem Mělník. Poté bude následovat druhé semifinále, v němž se můžou fanoušci těšit na derby pražských S. Poražené semifinálové celky si to rozdají o třetí místo, vítězné týmy o pohár pro mistra České republiky dorostenecké kategorie.

Vstup je zdarma, hala bude pro diváky otevřena od 10:50, k dispozici bude samozřejmě bufet s občerstvením. Pro ty, kteří nebudou moct dorazit přímo do haly, bude připraven komentovaný livestream všech utkání Final Four.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *