Skvělá zpráva doputovala ve středu dopoledne do Ústí nad Labem. Junioři Rapidu, šestnáctiletý brankář a kapitán juniorského týmu „U17“  Martin Džudža a jeho stejně starý spoluhráč z juniorky Daniel Hajaš, jsou v nominaci trenéra Martina Brůny na soustředění futsalové reprezentace do 19, které se uskuteční od 25.7. od 28.7. v Kadani.

Oba hráči patřili ke klíčovým postavám juniorských týmů „U17“ a „U19“ v uplynulé sezóně 1. Juniorské ligy, v níž byl Rapid nováčkem soutěže. Především kategorie „U17“, se však i přes umístění v dolní polovině tabulky, popasovala se svou úlohou výborně a především velmi úzký kádr připravil juniory Rapidu o vyšší bodový zisk.

Díky povedeným výkonům v průběhu Juniorské ligy a kvalitní tréninkové morálce dostali oba hráči navíc možnost pravidelně trénovat s druholigovým „A“ týmem, za nějž si dokonce oba připsali druholigové starty. Martin Džudža si připsal dosud jeden druholigový start, v něm však dokázal z pozice brankáře vstřelit branku Příbrami. Kvalitní hru nohou, stejně jako skvělé brankářské schopnosti, ukazoval brankář Rapidu po celou sezónu. Jeho spoluhráč z juniorských týmů a také z plážové reprezentace do 21 let, v jejímž širším kádru oba hráči jsou, Daniel Hajaš, si připsal za „A“ tým Rapidu v uplynulé sezóně tři starty. Nejraději bude jistě vzpomínat na ten poslední, proti pražským Wizards, kterým vstřelil dvě branky a velkou měrou se tak podílel na výhře 7:4. I přes dvě vstřelené branky v druholigovém áčku, je nejsilnější stránkou této šestnáctileté naděje Rapidu skvělá defenzivní hra. Oběma borcům přejeme hodně štěstí a věříme, že další nominace budou následovat v budoucnu a třeba se v nich objeví i někteří další hráči Rapidu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *