RAPID SE V NEDĚLI DOČKAL TŘÍ BODŮ PO VÝHŘE 7:6 NAD ČESKÝMI BUDĚJOVICEMI, ALE JIŽ VE STŘEDU HO ČEKÁ DALŠÍ NÁROČNÉ UTKÁNÍ, KDYŽ SE STŘETNE S TÝMEM Z TOP5 – AC SPARTA PRAHA FUTSAL. JEDNÁ SE O DOHRÁVKU 12. KOLA 1. FUTSAL LIZE.

MATCHDAY: AC SPARTA PRAHA FUTSAL – FC RAPID ÚSTÍ NAD LABEM

V neděli Rapid odehrál dramatické utkání s vítězným koncem, ale nyní se již musí soustředit na středeční zápas, v němž ho čeká pražská Sparta, jeden z předsezónních favoritů na nejvyšší příčky. Sparta sice lehce zaostává za svými letošními ambicemi, přesto se jedná o velice kvalitní tým, který bude v utkání proti Rapidu jasným favoritem.

Sparta je aktuálně na pátém místě tabulky, ale v případě výhry nad Rapidem se může posunout před svého odvěkého rivala Slavii Praha na čtvrtou pozici. Sparta se opírá v letošní sezóně především o výkony kolumbijského míčového kouzelníka Angellota, který je s 31 body nejproduktivnějším hráčem svého týmu a třetím nejproduktivnějším hráčem celé ligy. V kádru Sparty je však celá řada dalších hráčů, před nimiž se musí mít Rapid na pozoru. Reprezentanti Vokoun, Křivánek či kosovský reprezentant Azem Brahimi patří k tomu nejlepšímu, co můžou fanoušci v české lize vidět.

Kromě toho, že se proti Rapidu postaví velice kvalitní tým v čele se zkušeným koučem Benim Simitčim, bude se muset trenér Rapidu Martin Dlouhý vyrovnat také s řadou absencí ve svém týmu. Kvůli disciplinárním trestům bude chybět Petr Tichý (ČK proti Českým Budějovicím) a Václav Koc (4. ŽK). K dispozici nebude ani Martin Gajdoš, který v nedělním vítězném utkání utrpěl zranění kotníku. Rapid však hlásí jeden návrat, když se po disciplinárním trestu vrací do sestavy kapitán Tomáš Jelínek.

Utkání se odehraje v UNYP Aréně od 20:00 a bude ho řídit dvojice rozhodčích Lafek – Cichra. Utkání se odehraje kvůli bezpečnostním opatřením bez diváků, sledovat ho však můžete prostřednictvím živého přenosu, odkaz bude upřesněn na našich sociálních sítích. Utkání bude zprostředkováno také prostřednictvím textového přenosu na webu Onlajny.

PŘEDZÁPASOVÉ OHLASY:

Beni Simitči  (trenér AC Sparta Praha futsal): „Ve středu nám začíná další maraton, kdy odehrajeme během 14 dnů 5 zápasů. Tu sérii samozřejmě chceme začít úspěšně a pak pokračovat krok po kroku. Vím, že mužstvo Rapidu se teď výkonnostně zvedlo, ale náš kádr má svou sílu. S respektem k soupeři chceme zápas dotáhnout do úspěšného konce. Poslední dva týdny mám stálý kádr, takže si konečně můžu dovolit hráče prostřídat a některé šetřit na pátek do Brna.“

Martin Dlouhý (trenér FC Rapid Ústí nad Labem): „V krátkém sledu odehrajeme další velmi těžké utkání. Kvůli zápasům s takovými soupeři jsme toužili po postupu do nejvyšší soutěže a bude to pro nás další obrovská zkušenost. Vzhledem ke kvalitě Sparty a tomu, že nám bude chybět několik hráčů ze základní sestavy, budeme se muset semknout a podat výkon na hranici našich možností, abychom mohli pomýšlet na dobrý výsledek.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *