1. FUTSAL LIGA SE DOSTALA DO POSLEDNÍ TŘETINY SVÉ ZÁKLADNÍ ČÁSTI A PO REPREZENTAČNÍ PAUZE JE NA POŘADU DALŠÍ VÁRKA ZÁPASŮ. RAPID SE V DOHRÁVCE 10. KOLA UTKÁ NA DOMÁCÍ PALUBOVCE NA SLUNETĚ S TÝMEM SK DYNAMO PCO ČESKÉ BUDĚJOVICE.

MATCHDAY: FC RAPID ÚSTÍ NAD LABEM – SK DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE

V neděli se na Slunetě odehraje po delší době další futsalové střetnutí a to slibuje zajímavou podívanou. Do Ústí nad Labem totiž přijedou České Budějovice, které postoupily do nejvyšší soutěže o sezónu dříve než Rapid a obě mužstva se tak již znají ze vzájemných soubojů ve 2. lize. V těch byl dvakrát úspěšnější nedělní soupeř Rapidu, který půjde i do tohoto utkání jako lehký favorit. České Budějovice nasbíraly doposud z patnácti zápasů 12 bodů a to stačí na aktuální 9. místo.

České Budějovice by se případnou nedělní výhrou mohly přiblížit šanci na nejlepší osmičku zajišťující postup do play-off. České Budějovice jsou v nejvyšší soutěži druhou sezónu, přesto se jedná o zkušené a sehrané mužstvo, které dokáže trápit soupeře svou atypickou hrou. Ta je zapříčiněna především tím, že kádr českobudějovického týmu je složený z bývalých, často prvoligových, fotbalistů.

V kádru Dynama vyčnívá především jméno Petra Benáta, který nasbíral za svou kariéru 187 prvoligový stratů v nejvyšší fotbalové soutěži. A neztrácí se ani v té futsalové, kde je nejproduktivnějším hráčem svého týmu s 11 brankami a 7 asistencemi. Mezi další opory týmu z jihu Čech se řadí kapitán Radim Pouzar, technicky skvěle vybavený David Radouch či brankář Štefan Beránek.

České Budějovice v posledním utkání, které se však odehrálo před třemi týdny před reprezentační pauzou, prohrály na domácí palubovce s plzeňským Interobalem vysoko 2:11, dva dny předtím se však Dynamo radovalo z výhry 3:2 nad Démony z České Lípy. Rapid bude chtít napravit nepovedený výkon z utkání v Brně, kde prohrál s Žabinskými Vlky 3:5 a zůstal tak na posledním místě tabulky.

Z té se může v případě nedělní výhry posunout před Českou Lípu, na svěřence Martina Dlouhého však čeká velice náročné utkání. Do utkání nebude moct stále zasáhnout disciplinárně potrestaný (8. ŽK) Tomáš Jelínek, k utkání nebude k dispozici ani brankář Daniel Klečka a juniorský reprezentant Daniel Hajaš. Do sestavy se naopak vrací po disciplinárním trestu Matěj Čapek.

Utkání se odehraje v hale Sluneta od 19:00 a bude ho řídit dvojice rozhodčích Černý – Kresta. Utkání se odehraje kvůli bezpečnostním opatřením bez diváků, sledovat ho však můžete prostřednictvím živého přenosu na youtube channelu Sport_Overtime TV. Utkání bude zprostředkováno také prostřednictvím textového přenosu na webu Onlajny.

PŘEDZÁPASOVÉ OHLASY:

Martin Macháček  (hráč FC Rapid Ústí nad Labem): „V neděli chceme proti Českým Budějovicím napravit nepovedený výkon z Brna. Jsme si vědomi síly Českých Budějovic i ze vzájemných zápasů ve druhé lize. Čeká nás velice těžké utkání a pokud v něm máme uspět, musíme k utkání přistoupit od první minuty s maximální koncentrací a odhodláním získat další ligové body.“

Stanislav Peterek (hráč SK Dynamo PCO České Budějovice) : „Po reprezentační pauze, kterou jsme využili k regeneraci a uzdravení všech šrámů zavítáme na půdu Ústí.My se v tomto zápase musíme soustředit na svůj výkon, hrát zodpovědně, náročně, vytrvale a věřím, že na jih Čech dovezeme 3 body. “

PLAKÁT K UTKÁNÍ FC RAPID ÚSTÍ NAD LABEM – SK DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *